Zetor

Moze na kraj kolektora vode iz glave motora u cep ugraditi sondu termometra -oznaceni deo-morao sam napraviti nov navoj i cep,posto kod rastavljanja ostecen navoj(Zetor7211).
img1096.jpg

img0676z.jpg
 
Poslednja izmena:
Pomesao mi traktor ulje iz volana sa motornim,da li zamenom semeringa biti sve ok ili je pumpa zveknula?
 
Свака му част на храбрости да се упусти са оваквим теретом уз брдо,а друго свака му част каква је будала кад овако оптерети трактор,после дана рада овако може само на клоцне,ако издржи и дан.
 
Imam isti ovakav Zetor i kosa mi se digla na glavi kada sam gledao sta mu lik radi...kad pomislis da moze da izdrzi 20 ili 30 godina rada a moze i samo par dana...
 
Maksimalno zadovoljan, malo me nervira ajnslag, Hurliman je imao veci ali navikne se. Radi oranje i vuče spremač te dovoz kukuruza kad su loši uslovi (to inače radi Fergo ako je suvo). Vuče Eberhardt plug 2x10" koji sam proširio na otprilike 2x15" dosta duboko, nikad manje od 25cm no i uzbrdo i nizbrdo a kod mene ima parcela gdje je stvarno djavolski nagib. Takodje vuče spremač od 3m sa jednim redom valjaka (drugi red je u planu do proljeća) i njega ne osjeti, drugi prolaz idem trećom brzom, moglo bi i brže ali parcele male pa nema smisla da se zalijećem toliko. Radio sam mu kočnice na lijevoj strani, jedan od kočionih cilindara je popustio pa je ulje rasturilo pakne, dijelovi su do džabe, izaslo me 120KM cilindar, pakne, obruč za ručnu i ruke. Takodje sam mu zamijenio i manžetne na cilindru hidraulike, to me izaslo oko 50KM sa rukama. Sve to je radjeno odmah nakon kupovine (prvih mjesec dana možda), naravno uradio sam nove filtere goriva, očistio filter hidraulike, zamijenio sva ulja...sredio ga za svoje potrebe, ukratko. Dijelovi stvarno nisu skupi i može sve da se kupi u Bijeljini. Ima gomila mojih snimaka na YT, možeš ga pogledati u radu


Ovdje možeš da vidiš kako izgleda oranje vrlo nezgodne ilovače uzbrdo, friško pokisle

 
Значи све у свему добар трактор за средња газдинства...Искрено до сада што имам искуства са Зеторима од свега највише ми се кабина свиђа,ово остало је просек,али ове серије као твој ми се свиђају иако држе претерану цену у сваком смислу.
 
Moze on komotno i vece gazdinstvo podmirivati u ravnicarskom kraju jer ima snage i mase i za vece prikljucke.Da su skupi u kupovini,stvarno jesu no to se otplati na jeftinon i jednostavnom odrzavanju.Meni se hurliman smucio kada sam morao da odem do Gracanice da kupim filter hidraulike.To i stvarno nezgodna kabina,plus sto sam u to vrijeme bio u inostranstvu,su razlozi zasto sam ga prodao.
 
Ја сам ишао у Грачаницу да купим лежај радилице за Дмб мотор..Јел мислиш на Златно поље радњу?Иначе не волим стране машине баш због одржавања јбг такав нам је стандард и тачка,имам једну страну и гледам што пре да је заменим.
 
Da,radi se o firmi Zlatno Polje,imaju oni sve za Hurlimana,tako su bar rekli.Inace,filter zraka, hidraulike i motornog ulja me izaslo 110KM.Kod Zetora sam za ta pare sredio komplet kocnice na lijevoj strani plus semering na izlazu iz diferencijala,mogao je jos ali sam iskoristio priliku kada je reduktor vec skinut.Da se ne lazemo,zamjena dijelova je jednostavna samo je sve tesko nenormalno kod Zetora,kod njeg se bas nije stedilo na materijalu.
 
Pitanje za zetordzije,
zetor 7245, ima li dovoljno kw za rad sa sjenaznim silokomabajnom ? Jel mu pretesko i imali li neko iskustva sa ovakvom kombinacijom ?
 
Pozdrav,
zanima me mišljenje o zetoru 12145 ili 16145? Imam u planu da pazarim traktor pa se dvoumim između rusa i zetora...Kakav je zetor, nikada nisam radio sa njim?
 
Nazad
Vrh