Zetor

Kada startujem traktor ponekad se čuje neko zujanje, kao neki el. motor mali da zuji, zna li neko šta bi to moglo biti?

Inače, naprijed, ispod alternatora, nalazi se nekakav uredjaj u koji ulazi više el. kablova, taj uredjaj je namontiran na dekli motora sprijeda, odmah ispod alternatora. Šta je to inače i čemu služi?

taj uredjaj u koji ulaz 3 kabla je davac za obrtomjer ili traktometar
 
Al on nebi trebao da zuji.Može se čuti centrifugalni filter.Pazi da ti ne ostaje ukopčan automat pa da ti izgori rotor na alnaseru.Gluvo bilo....
 
Zetor pali kao benzinac :osmeh:
Ja sam danas mog palio, rucni gas do kraja pritisnuto dugmence na pumpi akumulator 55ampera (prethodno stajao u garazi ne na traktoru) upalio je kao mina na prvi krug...
 
U tvoja zadnja 2 posta 2 gluposti si napisao,i sutra kad neko procita ko ne poznaje Zetore a treba mu nesto iz te oblasti,mislice da je tako a ustvari nema veze sa zivotom.
Nemoj kojim slucajem da mislis da se sikiram sto ti neznas,ali nemoj i druge pogresno da ucis.
 
Kod mene je to dugme uvuceno izmedju pumpe i ja mislim kompresora,ako je to kompresor
ovo de je crveno
bec94k.jpg
 
U tvoja zadnja 2 posta 2 gluposti si napisao,i sutra kad neko procita ko ne poznaje Zetore a treba mu nesto iz te oblasti,mislice da je tako a ustvari nema veze sa zivotom.
Nemoj kojim slucajem da mislis da se sikiram sto ti neznas,ali nemoj i druge pogresno da ucis.

Posto nisi citirao post bar napisi na koga se odnosi da neko kojim slucajem ne nauci pogresno da pali traktor...
 
Nazad
Vrh