Zetor

Farmer, govoris generalno, ili o Zetorima sa trobrzinskim menjacima? Radio sam sa imt 558 i ore se recimo prvom brzom, Neverovatno mi je to da sa 5+5 brzina ne moze da se nadje idealno, pa im je to kao neka mana.

Kukulele, modeli koje sam ja nabrojao su svi sa 5 brzina. A kako mislis da Zetori imaju bolji raspored kada su u pitanju 5 brzina? Bolji hod/raspored pravca rucice menjaca ili odnosa brzina?
 
Nisam rekao da Zetori imaju bolji raspored (odnos brzina) samo nije ni loš.Terajte berač i presu sa 560 pa da vidiš šta su muke.
542 i 549 imaju dobar raspored brzina.Zetori imaju bolji raspored u odnosu na IMT-ove sa 3 brzine.
 
Ma ja sam naveo samo kao primer za 2 i 3 brzinu,da se moze desiti, ali to ce se desiti sa skoro svakim traktorom ako nije pravilno agregatiran. kukulele ti je bolje objasnio.
Neces pogresiti nikako kupovinom zetora. Oni su dugo godina bili best buy, a pogledaj i sad kako drze cenu 80 ili 90 godiste.
Cuo si za izreku: kad kazem traktor mislim zetor :ppozdrav:
 
Sve što je noviji bolje je za tebe.Imaš zetora koji idu u rikverc kao onaj ursus 360 pa to ti je da pošiziš.Ove oznake 6011, 70 11 imaju treću kao 560 prvu brzinu ,I gde 560 može 1 ,ovaj može orati 3.om...A62,72 11 imaju drugu kao ovaj treću..
 
slika-1213-2011-07-13119.jpg


evo ga i moj zetor kad smo ga kupovali prosle godine
 
Maloprije završio kolica za demontažu zadnjih reduktora. Hoću da zamijenim lijevi kočioni cilindar, gubi pomalo ulje na njemu pa hoću da iskoristim zimu da sredim te sitnice. Kolica sam imao gotova i samo sam na njih dogradio "adapter" za reduktor. Sve može da se pomjera gore-dole na ovim M18 metricama (gornje služe da se sve fiksira kada se postavi odgovarajuća visina) a sa strane se reduktor veže na kolica uz pomoć starog španera od IMT 539 koji može da se postavi na lijevu ili desnu stranu, zavisno od toga koji reduktor treba da se skida. Kolica imaju deklarisanu nosivost od 300kg i mislim da će to biti dovoljno.

34xnb75.jpg


2h57by0.jpg
 
zombie bez ljutnje ali koliko si ti vremena proveo sarafajuci taj traktor od kad si ga kupio...malo malo pa nesto negde curi...cenim i vidim da si pedantan i da masina mora biti po propisu,ali sto je puno puno je..
 
@Nedjo

Volim da sve bude sredjeno maksimalno-gumice, semerinzi-nikakavi troškovi, gotovo sve sam radim, vremena imam...zašto da ne?Traktor je odlična baza za udešavanje a ja ne idem u lov, ne pijem, ne pušim-kud ćeš bolji hobi i zanimaciju od toga?

@Spasoja
To obavezno, kad se već otvara ništa ne košta da se i to provjeri.
 
zombie ok je to i ja sam takav,samo ne znam jel menjas eto hoces da stavis novo ili je traktor pustao na svemu sto si do sada menjao..ako jeste onda je to puno,na to sam mislio..:ppozdrav:a za volju za radom svaka cast:veseljak::
 
Ovaj cilindar mijenjam jer na njemu pomalo gubi ulje (možda četvrt flašice od kad sam ga kupio) a sa kočnicama se ne treba igrati. Sve ostale semeringe do kojih mogu da dodjem takodje sam promijenio ili ću promijeniti, jeftini su i bolje da ih sad sredim dok ima vremena nego da me neki počne zezati ljetos u sred posla, nijedan nikad nije mijenjan (vidi se po zavrtnjima) pa je pitanje kada bi neki popustio. Zamijenio sam sve semeringe na polugama koje ulaze u mjenjač (kvačilo, kvačilo kardana...), semering na prednjem desnom točku jer mi je bio sumnjiv (malkice se navlažio u toku oranja), pregledao i pritegao sve šelne, zamijenio sajlu kojom se uključuje i isključuje grijanje jer je stara bila pukla (200 dinara u Rumi)...sve razne sitnice koje me "bodu u oko" :)
 
dobro je,posto nisam bas detaljno citao,samo sam vidjao postove da si rasklapao to i to,sve redom,a skoro kupio traktor...a nesumnjam da ces da ga sredis da bude taman..:osmeh:
 
Tako je kod mene, kad nešto kupim odmah ide sredjivanje. Treba da vidiš šta sam uradio sa balirke, pa balerine za skupljanje i rasturanje sijena, pluga...
 
pa dobro,tako treba,verujem da imas i vremena...meni je zeznuto leti posto radimo i povrce pa to mi uzme celi dan posla,samo preko zime se sredjuju masine...sad bas planiram da farbam plug i sredjujem..:ppozdrav:
 
Konacno popravih ja mog Zekonju uhvatile me ove slave i obaveze danas nadjoh slobognog vremena i sklopih ga. Cizma zavarena napravljena celicna ojacanja u skolopu cizme sve zasrafljeno bolje nego fabrcki :osmeh: isproban nemam zamerki.
 
Juce sam kupio svoj prvi traktor :ppozdrav:
Iscitao sam ovu temu, savetovao se sa forumasima u delu: koji traktor kupiti, i potraga je zavrsena :)

U pitanju je Zetor 5711 1976 god sa 5800 sati rada.
Jako lepo je ocuvan, sve je na njemu fabricki. Nema ovako na oko ni jednu ozbiljniju manu.
Ima manju kabinu (il da kazem normalnu kabinu za prosecne marke traktora) od modela 5718 a sve ostalo je isto koliko mi se cini dok sam gledao.


Evo slika sa oglasa, a novijih ce biti :ppozdrav:

87b7189c935c-800x600.jpg

5711-1.jpg


5711.jpg
 
Kom sajtu se moze verovati sto se tice informacija o ovom traktoru? Bas dosta variraju brojke.

Na ovom sajtu
http://www.konedata.net/Traktorit/Zetor4712.htm
pise da je tezak 2950 kg i da je jak izmedju 55-57hp
dok na ovom sajtu
http://www.tractordata.com/farm-tractors/001/7/6/1763-zetor-5711.html
pise da je tezak 2550 kg i da je jak 58hp

Na sajtu tractordata 5718 je isti kao 5711 po svim karakteristikama osim karburatora sta god ovo znacilo
5711 Cab:Open operator station.
5718 Cab:Cab standard.
a pise mu da je tezi 210kg od 5711 a razlika je navodno samo u vecoj kabini.

Ima li neko prave informacije?
 
Nazad
Vrh