Zetor

Marko, oznaka Cab je za kabinu
na 5711 je opciono moguca , a na 5718 je standard.
 
Hvala na lepim zeljama :ppozdrav:
Pisao sam u drugoj temi pa da napisem i ovde.
Traktor i na izgled i mehanicki nema ni jednu malte ne manu. Cak i ovi ljudi sto su isli samnom da mi pomognu prilikom gledanja, nisu mogli da nadju nesto zasta bismo se uhvatili da spustimo cenu. Tako da sam prezadovoljan :)

Izvinjavam ako budem dosadan nekim pitanjima, ali prosto zelim da ga dobro upoznam i da sam resim neke problemcice ako budu iskrsli

Za pocetak :)

Sta je zapravo ono dugme koje se stiska sa leve strane kod motora?
Prvo se doda gas, pa tek onda moze da se stisne da ostane u tom polozaju, i onda odlicno pali bez obzira na zimu.

Ukoliko ne upali odmah iako je dugme stisnuto, da li treba ponovo da se stiska, ili samo treba nastavili sa verglanjem?
 
To dugme koristiš prilikom paljenja (gas ručni do kraja )-i onda ga stišneš.Sam izbaci dugme kada upali.Preporučuje se da tako pali i leti i zimi.
 
Nemora da ga stiskaš kada ne upali ali ako slučajno smanjiš gas dugme će se vratiti a ako je gas gore onda s neće vratiti.
 
Aha, znaci prvo dam pun gas, zatim stisnem dugme. Krenem da palim i ako ne upali ne stiskam ponovo, nego nastavljam da verglam.
Predpostavio sam da ce se dugme vratiti ako se mrdne gas, obzirom da prvi put nisam dovoljno dodao gas, pa dugmence nije htelo da ostane u aktivnom polozaju vec se vracalo (stiskam i nista se ne desava)

A sta se zapravo desava kada se dugme stisne? Na koji nacin mu to pomaze?
 
To mu pomaže da pumpa ubrizga veču količinu nafte ,neka vrsta čoka, jer nemaju grejače. Neznam jesili se susretao sa motorima DMB na pumpama ,frezama ,kosačicama.On ima gumeni čep na vrhu poklopca glave ,i tu naspeš malo nafte kad je hladno ,i on upali bez problem a,jest da zadimi ko parnjača.
 
Neznam jesili se susretao sa motorima DMB na pumpama ,frezama ,kosačicama.On ima gumeni čep na vrhu poklopca glave ,i tu naspeš malo nafte kad je hladno ,i on upali bez problem a,jest da zadimi ko parnjača.
Imam frezu sa motorom lombardini 520 i pokojni deda me je naucio da tu sipam malu ulja :sta:.. A sada vidim da zapravo treba malo nafte da se sipa.. U svakom slucaju je pusilo prilikom prvog paljenja :osmeh:

Sada mi je jasno kako dugme funkcionise. Naucio sam tog dana kod kupovine kako se dugme koristi, ali sada i vidim u cemu je fora.
Po logici, ako sa dugmencetom ne upali i ako malo izvergla, trebalo bi da bude sve ok ako ponovo stisnem dugmence. Ne bi trebalo da "presisa"
 
Imam zetora od 1983 .Kada je serviz prvi put bio pokazao je redosled prvog paljenja u toku dana .Dignes rucni gas skroz napumpas na ace pumpu jedno 5-6 puta jel desavase da upusti pumpa utoku noci u rezervar, pa onda dugme i nema problema da ne upali sve ostalo je mucenje alansera i akomulatora ,a ima i grejac da se kupi koji radi na 220v
 
To je kod serija x0xx jer im je rezervoar ispod kabine,kod ovih starijih nemoze da vrati gorivo jer je rezervoar iznad pumpe.Moj 4911 leti pali cim pipnem taster za palenje,dok mu sad koristim dugme,upalio bi o onako ali sa dugmetom u sekundi pali.
 
Stisnes dugme i pali kao mina. Ja na svoj 2511 nikad dugme nisam stiskao do pre neki dan, dok nije malo zahladnelo. Uvek je pali kao mina bez dugmeta, nego onako stisnem dugmence cisto da ispostujem proceduru prvog palenja :ppozdrav: inace palim ga sa akumulatorom 55 ampera...
 
za sve ljubitelje zetora :osmeh:
zetor.jpg
 
Poslednja izmena:
Kada startujem traktor ponekad se čuje neko zujanje, kao neki el. motor mali da zuji, zna li neko šta bi to moglo biti?

Inače, naprijed, ispod alternatora, nalazi se nekakav uredjaj u koji ulazi više el. kablova, taj uredjaj je namontiran na dekli motora sprijeda, odmah ispod alternatora. Šta je to inače i čemu služi?
 
Danas sam prvi put provozao mog novog 5711
Evo snimka kako izgleda ovako sveze kupljen.

http://www.youtube.com/watch?v=J8NYLmD2AS4

Imam par pitanja za vas veoma laka :)
Sigurno ce ih biti vise obzirom da je ovo jedini zetor u mom selu pa nema ko da mi pokaze. Da ne pise, niko ne bi znao ni sta je.
Kad probaju nesto, samo nagadjaju.

Na ovoj slici sam morao da raskacim ovu jednu plavu zicu jer kada je ona spojena, ne mogu da ugasim stop svetla pozadi. Gde da trazim gresku u instalaciji?

DSC_5180.jpg


Da li je ovaj kabal takodje odgovoran sto mi na instrument tabli ne radi pokazivac: migavca, temperature (gore desno) kao i pritisak ulja (gore levo)
Obrtaljka radi i malo se treska sve vreme. Jel to normalno?
Kada gurnem kljuc, zasija lampica za punjenje akumulatora i lampica ulja, koje se gase kada se upali traktor tj sve je u redu.

DSC_5164.jpg


Cemu sluzi ovo srednje dugme?

Levo je za rotaciju, desno za brisac, ali ovo srednje?

DSC_5166.jpg


Sta tacno znace ove pozicije rucice za kardan? Ima 4 pozicije, i otprilike sam provalio al opet da pitam, ali koliko mi se cini, mora da stoji skroz dole da bi traktor mogao da se krece.

DSC_5169.jpg
 
Rade ti stop svetla stalno jer verovatno nije ispravan taj davac u kome se prikljucuje zica pa ne prekida protok struje kada spustis kocnicu.. Ne verujem da taj kabal ima veze sa tim sto ti bilo sta ne radi na instrument tabli.. Za rucicu kardana neznam ni ja sve ali imas da je kardan ukljucen kada traktor ide samo,preko menjaca,stalno ukljucen,iskljucen.. A za taj prekidac ti nemogu pomoci ja nemam zetora ali se onako poprilicno razumem u instalacije jer ih radim na mojim traktorima..
 
Kada startujem traktor ponekad se čuje neko zujanje, kao neki el. motor mali da zuji, zna li neko šta bi to moglo biti?

Inače, naprijed, ispod alternatora, nalazi se nekakav uredjaj u koji ulazi više el. kablova, taj uredjaj je namontiran na dekli motora sprijeda, odmah ispod alternatora. Šta je to inače i čemu služi?

Ako se to zujanje čuje i kada ga ugasiš,onda se čuje uljni filter
 
Nazad
Vrh