Zatvaranje zimske brazde

Danas obilazio atar,odozgo lepo izmrzlo,povrsinski suvo,dole jos uvek mokro za rad.za 3-4 dana ako vreme dozvoli bi se moglo proci drljacom.
 
Evo vidi se na slici da je jos mokro, stvarno mi nije jasno jer ovakvo rade u Kisacu i Ceneju, po meni je to steta gaziti
vngv7t.jpg
 

Nije mi jasno,zasto sada zatvarate brazdu?ni jedan sneg jos nije pao,zasto zurite?Cilj je da se sacuva vllaga,tako?a koju vlagu vi cuvate,to malo kise sto je palo?tek je treci januar,ne februar....
 
jel, izmrzlo? jeste.Jel se moze raditi? Moze.Jel planiram to da uradim svakako? Planiram.Hoceli ta neka nova vlaga skliznuti sa moje njive kod komsije? Mozda, a mozda se toliko okisa da se nebude moglo uci u njivu do aprila.Kise je palo koliko je palo, smanjiti povrsinu za isparavanje sto pre.
 
Miroslave, jos ti samo fale zadnji dupli i da prosiris setvospremac na 3.3 metra i pici! :D

@sasa22

Oni teraju posto imaju zdravo mnogo da rade a mozda im i nije nuzno...
 
@miroslavk

Nešto mi kontradiktorna tvoja dva posta na ovoj stranici...

Mani se njive, dadiljaj tu devojčicu jer kad ti u proleće krenu poslovi bićeš je i željan. Poz.
 
Danas oko podne otiso da spremiram i nisam mogao da verujem koliko traktora u polju i kako se sitni zemlja.Planirali smo celu noc da radimo ali magla neverovatna,jedva smo kuci dosli.
 
Čitam ja ove postove i nemogu da verujemu da ljudi zatvaraju zimsku brazdu u januaru... Moj pokojni deda (a i stariji ljudi) su mi govorili da se zimska brazda zatvara u rano proleće kada se otopi sneg...
 
Nazad
Vrh