Zatvaranje zimske brazde

Hoce se usvojiti jedan deo. Radio sam ogled sa Map-om u prolece 2012 i pokazalo se da ima koristi u prolece od Map-a.
 
sto idete kontra smerom, a ne kako je orano? mislim da je to prvi prohod (?)

Da, to je prvi prohod i jedini, sto se tice zatvaranja brazde.. Prije sjetve jos bacanje gnojiva i dva prohoda tanjuracom..
Tako uvijek zatvaram, tj nejdem u krug po njivi nego prohod uz prohod, ne gledam smjer oranja.. A jel ima to kakve veze?
 
JA sam danas razbacao 200 kg po h elixsir zorka 3:18+27 so4 i zadrljao(zatvorio), lepo se poravnjalo. planiram jos 200 kg h kana pred setvu, sta mislite jel dovoljno djubriva, nikad nisam koristio ovo djubrivo 3:18+27so4?
 
Da, to je prvi prohod i jedini, sto se tice zatvaranja brazde.. Prije sjetve jos bacanje gnojiva i dva prohoda tanjuracom..
Tako uvijek zatvaram, tj nejdem u krug po njivi nego prohod uz prohod, ne gledam smjer oranja.. A jel ima to kakve veze?

mi ovde u Banatu zatvorimo brazdu u smeru oranja, i sa priblizno istom brzinom kao sto je i oranje obavljeno, i kod nas i ima veze. a i ne tanjiramo u prolece... svako poznaje svoju zemlju :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Juce zatvorio brazdu nekom teskom drljacom,rucni rad,jedva je UTB vukao.Klinovi 10 cm dugacki,zlo kako je covek napravio.Ali je uradila perfektno,skoro pa kao za setvu.
 
Nazad
Vrh