Zatvaranje zimske brazde

danas malo drljaca radila sa branom
img0007.jpg
img0012.jpg
img0013.jpg
 
Radoslave kakvi su utisci sa traktorom snaga, potrosnja, udobnost u radu?
Jel si prijatno odusevljen?
Sa vidim u drugoj temi curka pomalo. Uvek u dvoristu imati 5-10 lit ulja, to sam shvatio kad je rus usao u dvoriste.
 
da u pravu si bez zaliha ulja tesko je voziti rusa:osmeh: Aco utisci su fantasticni:bravo:.U koju god brzinu da ubacis on ide. Prijatno sam iznenadjen njegovom snagom,udobnost je odlicna. Spram torpeda je puno puno tisi, tj. kabina je zadihtovanija,nema buke ,prasine itd... potrosnju ne mogu da procenim jel sam sipao nesto malo za probu 30lit.podrljao 7,5kj a na skazaljci tesko se moze uociti neka razlika.videcu kad ga budem sipao punog i celi dan radio s njim.
 
danas malo zatvarao oranja
2a4x1du.jpg

malo mi udarila trava probacu pred setvu setvospremacem ako nista udarit TOTALNIM...
2i8wuah.jpg

161ncrt.jpg
 
Danas zatvarao brazdu..
Zemlja je jos dosta vlazna i cini mi se da je ovo sad idealno vrijeme za zatvaranje, cisto malo se prasi, skoro pa nista..



 
Danas sam zavrsio zatvaranje brazde koje sam poceo jos pocetkom Februara. Uglavnom isao sam kad su vremenski uslovi dozvoljavali i kad se radilo lepo. Preko svih parcela sam prosao u jednom prohodu setvospremacem. Pre setve sledi bacanje djubriva i jos jedan prohod.
Na nekim parcelama gde nameravam prskati totalnim procicu ranije setvospremacem, negde 1 Aprila i krajem meseca ili pocetkom Maja setva kroz korove, zatim total.
 
Danas sam zavrsio zatvaranje brazde koje sam poceo jos pocetkom Februara. Uglavnom isao sam kad su vremenski uslovi dozvoljavali i kad se radilo lepo. Preko svih parcela sam prosao u jednom prohodu setvospremacem. Pre setve sledi bacanje djubriva i jos jedan prohod.
Na nekim parcelama gde nameravam prskati totalnim procicu ranije setvospremacem, negde 1 Aprila i krajem meseca ili pocetkom Maja setva kroz korove, zatim total.

koliko ides totala po jutru ?
 
Zatvoreno danas ostatak,sl nedelje bacanje vestaka i finis i polako od prvog ako bude lepo vreme sejanje i onda moze :kisa:
img20140315124558.jpg
 
Nazad
Vrh