Zamena mleka u ishrani teladi

Jel koristio iko Mili zamjenu za mlijeko od Sano?Danas sam pricao sa Sanovim inzinjerom,reci mi covjek da telad do tri nedelje starosti treba hraniti sa Sano Mili,a poslije tri nedelje sa Milsanom pa do odbica.Pa reko da pitam jel iko se susreo sa tom "Mili" zamjenom,posto ne vidim da je iko sa foruma uopste spomenuo Mili zamjenu za mlijeko.
 
Ja sam probao ali neke velike razlike nisam primetio u odnosu na milsan.Jedina razlika jasno vidljiva je da je mili skuplji u odnosu na milsan.
 
Imam dvojicu starosti oko dva mjeseca,jedu koncentrat i sijeno,jutros im nisam dao Milsan,a zadnjih dana sam davao po litru-dve ujutro i navece pa mislim da bi mogao prestati sa Milsanom.Sto se tice ostalih teladi jedu pomalo i ovi od mjesec i svi ostali po malo.
 
Pisao sam vec u ovoj temi, jedan komsija ih zaljucuje sa 6,5 nedelja. Poslednju grupu koju sam uzeo bila je stara 6-7 nedelja, skoro da nije bilo potrebe za mlekom. Jeli su jako lepo i koncentrat i seno. Ja sam im davao mleko jos 2 nedelje(ujutru i uvece po 2 litre), mada mislim da bi lepo gurali i bez toga.
 
Postoji sad jedno istrazivanje kao da se vidi utjecaj hranidbe sa mljekom i zamjenicom.
rade doktori veterine i tehnolozi.
nebi previse o tome pisao,pa kad zavrsi budem tu napisao do kakvih rezultat su dosli. ;)
 
neznam de ta pitam pa ajd ovde.od kada se oteli krava.koju kolicinu mleka dajete dnevno na *tele ?i do koliko dana tako dajete?ja sam na moje davao dnevno *3 puta po 2 litra?dali moze biti uzrok proliva ne bas toplo mleko .i da je popilo vise mleka nego sto treba? * i kakav je po vama lek za proliv .vetan 55*
 
@milan87 kolega @igorvet je pisao u ovoj temi koliko u kom periodu daje mleka, vratite se par stranica u nazad. A hladno mleko izazove proliv i kod ljudi, pa mislim da je moguce da izaziva i kod teladi. Ja sam u pocetku merio tacnu temperaturu mleka, ali sam kasnije prestao. Merim metodom "ofrlje" znaci da me ne pece prst kad gurnem u mleko, ali i da ne bude hladno. Odprilike isto kao i deci kad se daje. Nisam imao narocitih problema sa prolivom i u prvoj i u drugoj grupi samo po jedno tele je imalo proliv po jedan dan.
 
@milan87 Za proliv kod teladi dobro mi se pokazao aktivni ugalj,ima ga za kupiti u veterinarskoj.A sto se tice ishrane teladi ako hranis mlijecnom zamjenicom,daj im dvaput dnevno po 3.5 do 4 litre,dobro izmjesaj da ne bude grudvica,bolje redje nego gusca smjesa i temperatura obavezno 37-38 stepeni,odnosno kao za malo dijete sto kolega kaze.
 
Kolicina mleka zavisi od uzrasta teladi,imas u predhodnim porukama objasnjeno koliko zamene se daje u kom dobu teladi.Vetan nije los,ali karbo bizmut (aktivni ugalj) je zakon
 
*
ja sam danas uzo aktivni ugalj.i koliko tableta idu na krave ?a kolko na telad.?kupio sam u ljudskoj apoteci.cena za 30 tableta 288 dinara.kazite mi doza dnevna?


ja dajem kravlje mleko teletu ne zamenu.neki kazu da do 3 dana tele, treba da pije tri litra dnevno.
 
Ja sam davao za citavo vrijeme dok sam ih hranio sa Milsanom dva puta dnevno po 4-5 litara,tek sam pred kraj smanjio na dva puta po 2 pa po 1 litru i odbio ih sa otprilike 2 mjeseca
 
Koliko mlijeka dnevno treba davati teletu od tri dana? Smije li mu se davati još nešto i kad?
 
Koliko mlijeka dnevno treba davati teletu od tri dana? Smije li mu se davati još nešto i kad?

Dva puta po 4 litre,tako ja hranim,prijatelj je hranio tri puta dnevno po 4 litre i pri odbicu je njegov bio tezi za 20kg,da li je do toga sto je dobijao vise zamjenice nego moji,ne znam,ali prerpostavljam da je zbog toga.
 
Nazad
Vrh