Zamena mleka u ishrani teladi

Dobro je da je proslo. Nek su korisni! Ja imam neka dva od 2 meseca nece da jedu ni seno ni lucerku samo psenicnu slamu. Bas me nerviraju. Izgleda da su im ovi na farmi davali samo slamu pa navikli.
 
Za proliv mozes davati i Vetan proizvodi ga vz Zemun jeftiniji je od uglja ali je slabiji...
 
To su neke alternativne metode lecenja,ne kazem da ne valja,al nisam to nikad radio ,a ni cuo
 
Ok sve to,nista ja ne kazem,al stvarno nikad to nisam probavao,ja sam radio na farmi od 1200 muzara i davali smo teladima samo aktivni ugalji u teskim slucajevima inekcije....
 
Jedno pitanje za iskusne da li je ko koristio zamenu mleka proizvodjaca Patent co kod mene u kraju ga par odgajivaca dosta hvali. Kupio sam dva zenska teleta koja ce morati da se dohrane bar jos mesec dana pa me zanima sta je najpametnije koristiti s obzirom da se prvi put srecem sa odgojem teladi. Koristio sam Milsan kod jaradi i jagnjadi i bio sam zadovoljan ali mi ovi stocari kazu da je ovaj od Patent co mnogo bolji doduse i skupli je bar za 20%. Hvala unapred.
 
Probaj inbergovu (ibeka panto) zamenu, to je definitivno najbolja zamena za melko na trzistu, patent ne moze da se pored sa ovim. jer se patent rastvarea na vecoj temperaturi i nije dugo postojan sto znaci da kada malo odstoji materija se razdvoji sto je i vidno. Inbergova zamena ima pojacan ukus vanile i meda tako da ga telici rado konzumiraju. i jos toga punog ima sto je jako korisno. Vredi probati
 
Milkivit distributer je iz NS a proizvodjac Nemacka, inace milkinada je 180 din kg a ide isto kao milsan i ostale zamene od 1 kg dabijas 8l napitka.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh