Zamena gumenih valjaka

Da ali ovde se ne voze Američki i Nemački berači koji klipove guraju u komore za sušenje već Zmajevi i Sipovi koji kipuju u prikolice.
 
@Maticu,najnovije komusaljke koje se uglavnom proizvode u SAD,Nemackoj i Austriji nose na svojim osovinama Spiralne dugacke gumene valjke...Radio sam u doradnom centru na prijemu semenskog kukuruza i znam zasto ih stavljaju...To su komusaljke od 24 valjaka i vece i dobro znam sta je bila preporuka Pioneera i zasto su to trazili...Taj kukuruz dolazi skroz obucen i ima neverovatno puno mase koju ta komusaljka izbacuje,veruj mi divno je gledati kako iz nje izlaze cisti klipovi i idu dalje u komore gde se susi...
gde ima tih dugackih spiralnih guma da se kupi
 
ja danas skinuo gume sa valjaka za nekih 10 minuta posla , ide lako sa skalperom , samo ih razsiječeš uzduž i skineš kao opanak , čas posla
prvo sam probao testerom i ide veoma teško , ali baš teško , skalpelom je sasvim lako
jedan valjak je bio sa naredanim gumicama kao na zmaju , njemu sam samo skinuo ležaj i onaj cilindrični dio i svukao gumice pošto je u njima veća rupa nego osovina , izgleda da je neko stavio pogrešne gumice

sutra ću kupiti samo gume kod tiptopa , ja ću ih montirati da ne čekam mjesec dana na njih
 
kupljene nove gume
komplet od 9 komada za tri valjka plaćen 5100 dinarova u TIP-TOPu
još moram da pohvalim TIP-TOP pa makar to zvučalo i kao reklama , ljudi imaju sve gumene dijelove za veliku većinu poljoprivrednih mašina , rade po narudžbi , kako sam zaključio da je to porodični bizsnis starijeg bračnog para koji su veoma veoma ljubazni i hoće izaći u susret , u poredjenju sa drugima uopšte nisu skupi , a o kvalitetnu ja nemogu reći ništa jer sam i ja uzeo od njih na preporuku kvaliteta ljudi sa ovoga foruma

znam da ovo što sam rekao zvuči marketinški ali sam napisao iz razloga da rade oni koji rade pošteno , već mi je pun ..... prevaranata i šarlatana
 
da kvaltet im je dobar i ljubazni su,meni su prošle godine napakovali gumice za 224-ku svaka im čast svaki valjak i svaka gumica podjednako nabijena poslali su mi kući poštom u roku kom su obećali,stvarno sve pohvale i jedna zamerka,
kad smo se pogađali pošto sam uzeo sve gumene delove za berač kod njih ja sam ponudio neku okruglu cenu ne sećam se tačno cifre i oni su uz malo gunđanje prihvatili ali su mi dali tri lopatice za transporter manje
 
Poslednja izmena:
e sad , ove gumice što sam uzeo su duže možda nekih 5cm nego mjesto na valjku gdje treba da stanu
pitanje je dali da ih sabijam ili skratim ?
 
Prilazem i svoje iskustvo i slazem se da je kvalitet te firme mozda i najbolji na trzistu. Ovih dana i ja menjam sve gume na beracu i jos proslog 15 sam kupio od TIP-TOPa sve.
Savoris, skrati ih.
 
Pre nego sto sam napisao prethodni post pregledao sam sve osim druge stranice jer mi je komp tesko otvarao istu. Pomislio sam da je broj mozda tamo.... Kad ono stvarno je tamo!! HVALA Savoris!
 
jel ima neko slike prese za zamenu gumenih valjaka.Ja bih hteo da nesto napravim a i poceo sam pa da vidim kako izgledaju neke sto vec rade.
 
prosle godine imao sam problem na beracu Z 222.na slici di je oznaceno crvenom razmak izmedju dva vajka,na klipu kojem ostane ljustika kad dodje do kraja valjka ljustiku uvuce u taj razmak i ne moze da odkine i tu visi klip i nagomila se tako po 4,5 klipa i onda pocne da zagusuje i odma i kruni.taj problem nisam imao do prosle godine,menyali smo gume na valjcima,i sad po mom misljenju ovim gumama su vece spoljasnje mere neg sto bi trebalo biti,da su manje gume kraljevi valjaka bili bi blize jednom drugom i ne bi se ovo desavalo. e sad ovo je moje misljenje.prvo sam mislio da je metalni deo na krajevima valjaka istroseni,ali kad sam bolje pregledao ipak mislim da su gume velike.voleo bi da cujem i od vas sta kazete.a u planu mi je da odnesem valjke u tip-top da stave one dugacke gume od tri dela.
wss2ub.jpg
 
meni se čini da tebi ovdje fali jedan dio , znači jedan metalni dio kao zaštitinik da neda stabiljci da promaši ove metalne dijelove nego je zadrži tu dok je ne eliminiše
a možeš da navariš kao po jedan nožić na ovaj metalni dio , dali razumiješ na šta mislim ?
 
@robert meni su gume potrosene do panja pa opet gomila na krajevima.... kako zasto ne znam. Savetovali su me da naostrim taj lim,ali nije bilo boljitka.... Mozda kad bi navario na lim nesto da podigne klip pre tog lima, onda bi trebalo da prodje oljusten ili ne oljusten. Nesto poput 4 pipka ili mozda jos jedan takav lim paralelno sa starim. Pokusaj nesto pa nam javi dal je uspelo. Naravno kad pocnes da beres! :osmeh:
 
Berite domaće sorte i neće biti nikakvih problema.Isti slučaj sam imao na Burgonu,zaglave se klipovi na izlazu iz komušaljke i nit tamo nit ovamo.Kleštima sam ih čupao i to jedva a brao sam pionirčiće.Uzmem ne oljušten klip u ruke i ne mogu da mu otkinem ljuštiku,tako je i beraču.
 
Ih sad berite domace sorte.... A sta cemo sa uslugama? Jbg ne mogu ja da biram sta ce gazda sejati u prolece... Ali zato on moze da bira ko ce da mu bere kukuruz! Mora da ima neko resenje samo treba vremena da se pronadje! Ne znam koliko Robertu pravi problema.... mi u principu ne obracamo previse paznju na klipove koji tamo vise. Par puta u toku dana ocistimo i to je to.
 
Taj što hoće da bere pionir beračem neka kupi sebi berač pa neka radi i vidi kako je to lepo i kako upropasti gumice na valjcima.
 
Nazad
Vrh