Zamena gumenih valjaka

na kraju kad se namontiraju gume,ide onaj metalni deo,e sad ko kako vec zove,zupcanik ili okidac,kad se stavi taj metalni deo ide osigurac koji drzi da se ne pomeraju gume.e kod mene kod tih metalnih okidaca zaglavi ljustiku nece da odkine,jel to potroseni zubi na tom metalu ili?sa time sam ima prosle godine naj.b:zli: vidi se taj nazubljeni metalni deo na prvoj slici koju je *savoris* postavio...
 
Uzmite dugacke a spiralne,ja prosle godine menjao sa matorim i mogu vam reci vise nego zadovoljan...Kermes je ljustio samo tako
 
Upravo tako.Te sorte koje se teško ljušte upropaste gumice na valjcima.Da se stave ne znam ni ja koje uvek je isti problem.Svake godine moram da menjam na Burgonu upravo iz tog razloga a posao da se raspadneš dok sve ne poskidaš,zameniš i vratiš.Rekao sam više nema branja tih hibrida,neka krune i molim lepo.
 
Ja sam prosle godine jednom usluzno brao Kermesa i toliko se lose obralo, ja prvo pomislio do beraca, ali posle ukapirao da je do sorte, a jos se covek l;juti kaze lose beres, more.....
Znaci dugacke spiralne, zvacu TIP-TOP iz coke da vidim dali mogu da mi posaljum i dali imaju. E sad jos jedno pitanje, jel se tesko skidaju valjci, ja sam samo jednom pomagao drugaru pre par godina dok nisam imao berac i posteno zaboravio kako to ide, jer moram i metalne da skidam ili mogu samo gumene.
 
Moras da skidas i metalne. Nije mnogo tesko. samo je jako prljavo (masno).
 
na jednorednom sipu moraju da se skidaju i metalni valjci , čak probleme pravi i lančanik elevatora koji smeta da se skinu i prednja tri valjka , ali sreća pa se elevator cijeli lako skine , samo se otkači lanac njegov i odvrne 5 vijaka i skineš ga kompletnog, jako mi se svidja ova varijanta , ja sam danas sam skinuo cijeli elevator za 5 minuta , malo me je iznenadio koliko je težak
 
na jednorednom sipu moraju da se skidaju i metalni valjci , čak probleme pravi i lančanik elevatora koji smeta da se skinu i prednja tri valjka , ali sreća pa se elevator cijeli lako skine , samo se otkači lanac njegov i odvrne 5 vijaka i skineš ga kompletnog, jako mi se svidja ova varijanta , ja sam danas sam skinuo cijeli elevator za 5 minuta , malo me je iznenadio koliko je težak
joj i ja sam skidao elaevator kod mene malo je falilo da me priklesti :osmeh: .savo ja sam skidao valjke bez da diram elevator.sto se tice guma ja cu ove godine da stavim one od po 1 cm posto sam sve isprobao i nisam zadovoljan
 
Manite se onih od 1cm,bar mi nismo zadovoljni.Na proslom beracu su bile one iz 3 dela i jes da se pojedu i ne ciste ali nema da pucaju sto se desilo na ovom beracu sa gumicama od 1cm da je puklo njih nekoliko i onda je "provrtela" cela osovina,morali kuci,skidanje i montiranje samo njih nekoliko da bi zavrsili posao,ako mi dozvole komsije ove godine novi gumeni idu.
 
Samo dugacke spiralne verujte mi...stare iseces brusilicom posto se zapeku i nema sanse drugacije da se skinu a nove,osovinu namazes mascu,spremis dobar cekic i napravi neku pomocnu spravicu,neku cev slicnog profila i po njoj lupaj,nije tesko ali nije i da nije :)
 
Stare je najlakse iseci obicnom testerom za drva onom rucnom po mogucnosti sto tuplja jer ako je ostra mnooogo ulazi u gumu i tesko se reze ovako lagano i ide,a za nabijanje je najbolji detrdzent za sudje bolji od ulja.
 
Tako je samo deterdžent za posuđe jer guma i ulje nikako ne idu zajedno i nikako se ne vole.Ja isključivo nameštam samo one od 1 cm jer one dugačke nisu ni za k.Na Zmaju su fabrički išle te od 1 cm i to je radilo i radilo pa je neko od maloprivredaša uzeo sistem sa Sip-a,jeste da se brže i lakše montiraju ali kod mene neće doći.Probali smo svakakve moguće i klasika je i dalje ne prikosnovena.
 
@Maticu,najnovije komusaljke koje se uglavnom proizvode u SAD,Nemackoj i Austriji nose na svojim osovinama Spiralne dugacke gumene valjke...Radio sam u doradnom centru na prijemu semenskog kukuruza i znam zasto ih stavljaju...To su komusaljke od 24 valjaka i vece i dobro znam sta je bila preporuka Pioneera i zasto su to trazili...Taj kukuruz dolazi skroz obucen i ima neverovatno puno mase koju ta komusaljka izbacuje,veruj mi divno je gledati kako iz nje izlaze cisti klipovi i idu dalje u komore gde se susi...
 
Nazad
Vrh