Zamena gumenih valjaka

Koliko su gumice za jedan valjak, da li se ispalti sam menjati?
Potam jer sam od suloma dobio po udu 3200 din odnese i donese za 7 dana.
Koliko vam izdrze gumice? Nama je sada 150 jutara i za zamenu su, a rodjak kaze on oko 400 uradi. Sve ne mogu da verujem da toliko uradi sa jednim menjanjem.
Ja sam platio 2700 gume po valjku. E sad pitanje dal je kvalitet isti. Dal sam se zezno znaću za 10 god pošto postoje i dosta jeftiniji za 2000.
U slučaju montiranja tih svakako se isplati se. Uštediš 30€ a nije nikakav posao. Dvoje ga završe za nekih da kažeš pola sat 45 min max
 
Ciste lepo dok je vlaga. Iskreno nisu ni klipovi otvoreni prosle godine nesto bili pa nije na okidackim plocama ispadao iz ljustike. Kasnije posle 9h me ubija "komusina" verovatno losi beracki valjci. Ubacuje vrhove kukurzovine, ociscene ljustike u bunker, ima manje kad se uspori.

Imam kameru na komusaljki pa sam pratio i klip klizi do zvezde, kad ga zvezda stisne onda tek ljusti.

Zvacu sutra da pitam za gumice iz Muzlje majstora pa cu odluciti.
 
Poslednja izmena:
Владо прештелуј одкидачке плоче и ваљке спрам неког просечног клипа...не би смео до тих гума да дође клип комплет са комушиком,један део комушике да има на њему да али у комплету као са стабљике никако....
 
Ako se guma potrošila i ostalo platno možeš da se slikaš jer platno ne ljušti.Kada ih narezuješ i brusiš smanjuješ im prečnik što doprinosi većem zazoru između valjaka pa može da se desi provlačenje klipa između valjaka što rezultuje paljenjem gumica na komušaljki.Probao sam sve i svašta i najbezbolnije je zameniti gumice makar na jednom valjku ako ne na svakom.
 
Nazad
Vrh