Zaštita vinove loze

Jako lose vreme plamenjaca samo sto ne explodira.. Voditi racuna i prskati na vreme bolje i preventivno nego da mora kontaktno kad dodje do zaraze onda je cupavo.. Hoce plamenjaca sa lista da popada na grozdove sve osuri bobice
 
Vezano za Srdjanov post. Imao sam slučajni eksperiment.
Tretman sam imao u sredu, Delan Pro što se tiče plamenjače (13 dan od predhodnog isto Delan Pro), u jednom malom starom vinogradu mi nestala "čorba", trebalo je da se završi na kraju, 40ak litara trebalo. Medjutim krenula kiša koja je padala , sa prekidima, maltene do danas.
Danas oko 17h odem da završim kad ono krenula baš, baš fino plamenjača u netretiranom delu, jasno se vidi gde se stalo sa prskanjem.
Tretirana loza odlična bez tragova bolesti. Pamet u glavu 😁.
 
Danas oprskao moj vinogradarcic posle cvetanja.
Pre cvetanja tacno pre 15 dana oprskao sa cabrio topom i bogami na par mesta kod hamburga i kraljice plamenjaca se pojavila na grozdicu.

Isprskao sam sa onim sto sam vec imao od prosle godine
Alijansa, Foton plus sumpor , Pehar , Cythrin, jer se bojim cikada kojih vec par godina redovno ima u Vojvodini i Fitofert Bioflex L.

Sledecu cu verovatno za 7 ili 10 dana.
 
Kisa je konacno stala posle 40tak dana konstantnih padavina. Situacija u nasem vinogorju nije bas naj naj. Uz zavisnost od sorte prisutna je plamenjaca grozda. Za sada nisam primetio u "starim" sortama rizling, smederevka, tamjanika a ni u merlou ali jesam u frakovki i muskat beli.
 
Kisa je konacno stala posle 40tak dana konstantnih padavina. Situacija u nasem vinogorju nije bas naj naj. Uz zavisnost od sorte prisutna je plamenjaca grozda. Za sada nisam primetio u "starim" sortama rizling, smederevka, tamjanika a ni u merlou ali jesam u frakovki i muskat beli.
Svuda ista situacija sa plamenjacom..saroliko negde ima negde nema..
 
Ja sam plemenjacu na grozdovima najvise video kod prokupca i vranca, malo i kod hamburga. 4 nedelje i 2 dana od prethodnog tretiranja, veceras ide prskanje pa kako bude. Da li se ta plemenjaca grozdova siri dalje i na koji nacin, nisam je do sada primecivao ovako rano kad je loza tek precvetala ??
 
Losa godina za nas vinogradare. Oplodnja losa plus plamenjaca grozda a primetio sam da se javlja i pepelnica a do berbe jos 3 meseca bice puno vinograda gde se nece ni brati.
 
Katastrofa.. Ja za nekih 4-5 godina koliko samostalno radim vinograd nikad nisam video ovako lose stanje a da jos nije ni jul mesec. Upropastile su ga one kise.. :confused:
 

Šta ovo može biti? Prskao jednom Antracolom pre kiša, ali ovo bas jak udar. Imam Folpan da li će on ista pomoći ili da sa nečim drugim. Nikada ovako rano nije bolest napadala a i realno msm da nikada i nismo ni prskali. Ovo nam služi kao hladnjak.
 
Niko ne rece koja su to eradikativna sredstva za plamenjacu loze.
Moglo bi se zakljuciti , naravno pogresno,
da nema problema sa plamenjacom.
 
Nazad
Vrh