YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
@miroslav k.
Koliko si rc. napravo ?Jesi li zadovoljan sa traktorom i servisom?
Jesi li upucen u cene rezervnih delova?
Da li mozda znas koliko manje trosi goriva u oranju(ili po rc.) od MTZ-1221.2.:ppozdrav:
 
Koje su trenutno cene za 120 i 130 ks?

120 konja 33000 evra sa pdv-om a 130, 35300 evra sa pdv-om

---------- Poruka napisana u 22:32 ---------- Prethodna poruka je at 21:48 ----------

https://picasaweb.google.com/101493259163041350240/Yto1304#5670110428079068642

Ponovio sam se, stigao je yto x1304.


Pošto vidim da se prepirete da li je jači MTZ 1221 ili yto x1304 dilema će da bude razrešena biće nadmećanje pa da vidimo koji će da odvuče kog :D Postaviću snimak ima komšija 1221 pa će da vidimo :D
 
danas sam bio u debeljaci na vasaru,bio je izlozen yto 130 cena je oko 35800evra ako sam ga dobro razumeo,covek mi reko da je Nicovic uzeo 15 komada od 120 konja i da je valjda za godinu i po dana napravio 5500sati bez vecih problema, i jos neko udruzenje je uzelo 7 komada,a radnici nevole kineze pa ih teraju ko ludaci,ali jos rade

---------- Poruka napisana u 16:35 ---------- Prethodna poruka je at 14:55 ----------

Savo kovacevic je valjda to udruzenje ili zadruga sta vec
 
Postavio bih i ja nesto da znam! Ustvari trebalo bi prvo da snimim nesto ali nekako nemam naviku... Samo ti kaci,dok se ne umoris! :osmeh:
 
Kristi kako ti namestas plivajuci hod na tvom yto? Jel na onu manju rucicu do velike? Pitam jer moj cale nekako namesti poluge u fiksni polozaj a zadnji deo pluga kopira pomocu tocka. Meni se cini da ne bi trebalo tako ali nisam ''ovlasten'' da ja nastelujem.... Ustvari ko zna mozda bi bilo gore?!
 
@abro sijalica zamenjena jbg nigde nema H1 od 24 volti a NS daleko.
@živoslav cestitam na odabiru 1304 nek te služi puno motornih časova
@bewisa do sad sam napravio 498 sati, danas sam menjao ulje i filter uljni u motoru, vazdušni je čist nema potrebe za sad a filter goriva nediram. za delove pitaj agrovojvodinu, mislim da nisu preterano skupi a sto je najbitnije da ih ima.
@diklofen cena je malo veća, pokaži samo keš i biće koji procenat niža
@goran1991 jeste zadruga je Sava Kovačevic bio sam kod njih dok jos nisam kupio traktor
@kristi16980 odlicni video klipovi
mislim da sam svima dao odgovor
 
Kristi kako ti namestas plivajuci hod na tvom yto? Jel na onu manju rucicu do velike? Pitam jer moj cale nekako namesti poluge u fiksni polozaj a zadnji deo pluga kopira pomocu tocka. Meni se cini da ne bi trebalo tako ali nisam ''ovlasten'' da ja nastelujem.... Ustvari ko zna mozda bi bilo gore?!
Miroslave isto pitanje i za tebe kako podesavas plivajuci? Ustvari za sve vlasnike yto traktora vazi pitanje!
 
Ipak mislim da ću ići na 904.Pogledao sam i probao par traktora i mislim da će moje potrebe zadovoljiti.Cena je oko 24600evra.Ne kažem da razlika između 1204 i 904 nije velika ali i razlika u ceni igra svoju ulogu.Kao što sam napisao cena 1204 je 33800 evra.Toliko su bar meni tražili.
 
@diklofen
904 3 brazde obrtac nosi bez problema a i vise je univerzalniji od 1204, a 1204 4 brazde nosi ali ipak 10ks nesto znaci ali 1304 je preskup, nekad je cena bila maltene ista.na 904 mozes da uzmes +uzane točkove pa radis i međurednu obradu,
@sinisa ja koristim onu manju ručicu za regulisanje dubine u oranju, velika je uvek spuštena do kraja, a podizem i spuštam sa lift-matikom ono sa strane na blatobranu, tocak ma plugu nemam i nema potrebe
 
@diklofen

Koliko sam shvatio kod tebe je teska zemlja. Kako mislis da sa 90ks vuces 3 brazde? :sta: ili mozda planiras sa 2 brazde? Kod nas je takva kombinacija (90ks - 3 brazde na 35cm)na knap a zemlja je srednja za obradu.
 
Pa da je zemlja teška jeste.Nije sva takva ali je imam oko 20%.Kad se potrefi više faktora može se lepo uraditi.Plug može na 3x 30 a to za 904 mislim da nije problem u bilo kojim uslovima.

Još da pitam na koju je varijantu bolje ići što se guma tiče.13.6-24, 16.9-34 ili 11.2-28, 13.6-38
 
Poslednja izmena:
Ja bih išao na šire gume, ipak je to potežak traktor a tako bi imao i nešto bolji grip te je ljepši, posebno ako imaš još neki manji traktor za medjurednu obradu i slično.
 
Nazad
Vrh