YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Pa imam dva koji seju,špartaju i tako to_Ovaj bih uzeo za oranje,tanjiranje i pripremu.
Znači da idem na 13.6x24 i zadnje 16.9x34
 
Za te poslove su svakako bolje široke gume pošto ideš po oranju, posebno spremanje i tanjiranje. Em manje gazi, em bolje vuče em je i udobnije :).
 
Definitivno siroke gume za te operacije. Razmisli u nekoj buducnosti da uzmes i uzane gume za sejanje, prskanje i spartanje. Prednost je sto mozes da predjes na 6-rednu obradu, i time usparas vreme potrebno za te operacije. Mozes da koristis vecu prskalicu i eliminises potrebu da drugi traktor vuce cisternu sa vodom. Inace video sam YTO 904 sa obrtacem negde kod Silbasa kad sam isao za BG. Deluje mi da ima mocan hidraulik, na ovratinama nimalo se nije propinjao, cini mi se da bi mogao da nosi i 4 brazde obrtac (samo da nosi, ne da vuce).
 
YTO ima mnogo dobar raspored mase, recimo da je bolji bar 3 puta nego na Belarusu sa kojim se poredi. Iz iskustva sam video da pomenuti YTO nosi moj gruber bez prednjih tegova isto kao moj Claas i nema nameru ni da poskoci prednji trap dok recimo Belarus 820 Eurolux koji ima velike tegove napred i moj 577DV sa 10 tegova novi tip napred cupkaju samo tako sa 750kg tereta ali na vagi. Kod YTO-a lepo funkcionise 1000o/min kardana tako da moze da sluzi za setvu sa minimalnim utroskom goriva bez problema ali ne moze da seje sa sirokim tockovima posto trag tockova nije dovoljno uzak a ne moze vise da se suzi. Sto se uskih tockova tice-zadnji pasu sa IMT-a.
 
ovaj plug je samo noseni znaci nema transportni tocak, nosi ga bez nekih oteskoća,
diklofen ako se dvoumis izmedju 1204 i 1304 onda obavezno uzmi 1304, 4 brazde nosi danas sam orao 4x40cm,(tako je bio plug fabricki podesen) znaci to je za traktor od 160ks, ide 3 srednjom a do 25cm i 1 direktnom,
k94wo.jpg
 
ovaj plug je samo noseni znaci nema transportni tocak, nosi ga bez nekih oteskoća,
diklofen ako se dvoumis izmedju 1204 i 1304 onda obavezno uzmi 1304, 4 brazde nosi danas sam orao 4x40cm,(tako je bio plug fabricki podesen) znaci to je za traktor od 160ks, ide 3 srednjom a do 25cm i 1 direktnom,

Ja mislim da bi i 1204 vukao taj plug bez problema,steta sto nismo blize da to i testiramo,inace plug ti je extra uz Yto traktor..
 
Poslednja izmena od urednika:
@kristi
ne smem ni sve da kazem ali stvarno je moćan traktor, isti plug ista njiva zajedno je serviser pustao u rad oba pluga, drugi agregat je bio claas 137 ks (nominalnih) sa jd motorom, njegov plug je bio podesen na 3x35, yto se nije uopšte osramotio naspram claasa, isao sam 3 brzina 2 rang, smanjicu i ja zahvat na 3x35 i mislim da nece biti problev 1 brzinom 3 rang, a ako bude blato i veliko proklizavanje (pošto su gume znaš i sam kakvog kvaliteta) skidam 4. glave i povećam zahvat po potrebi.
@za diklofena jos jednom, dobro razmisli oko odabira 904 za 3 brazde a 1304 za 4, bar kod nas moze tako, a 1204 je tu negde izmedju.
@djoker hoćes da kažes da je kulen bio ljut? nekako bas ti nije bio po ukusu
@bojcetic video sam i ja na sajtu 1804 to je od 180ks ogromna masina ali mislim da je sa istim menjacom e tu bi se vec moglo desiti nešto
 
Poslednja izmena:
[video=youtube_share;lQO5DYqJkzI]http://youtu.be/lQO5DYqJkzI[/video]
i ovaj je moćan ali i zemlja peskovita isto kao na predhodnom snimku

[video=youtube_share;NMrcMpmhX-4]http://youtu.be/NMrcMpmhX-4[/video]
a ovaj yto mislim da ji isti nego sa predhodnog snimka, možda grešim
 
Poslednja izmena:
Miroslave da verovatno si u pravu i tesko da je tu neki veliki zahvat u pitanju. Ali mislim da za takvog malisu,u odnosu na plug,je dovoljno da ga uopste i nosi a kamoli da radi sa njim. Govrim o yto+4 brazni sa mog snimka.... Inace taj snimak sam pustio coveku koji ima case jx 95 i kad je video kaze ovo moj kejs ne bi mogao ni podici.
 
Poslednja izmena:
@kristi
ne smem ni sve da kazem ali stvarno je moćan traktor, isti plug ista njiva zajedno je serviser pustao u rad oba pluga, drugi agregat je bio claas 137 ks (nominalnih) sa jd motorom, njegov plug je bio podesen na 3x35, yto se nije uopšte osramotio naspram claasa, isao sam 3 brzina 2 rang, smanjicu i ja zahvat na 3x35 i mislim da nece biti problev 1 brzinom 3 rang, a ako bude blato i veliko proklizavanje (pošto su gume znaš i sam kakvog kvaliteta) skidam 4. glave i povećam zahvat po potrebi.
@za diklofena jos jednom, dobro razmisli oko odabira 904 za 3 brazde a 1304 za 4, bar kod nas moze tako, a 1204 je tu negde izmedju.
@djoker hoćes da kažes da je kulen bio ljut? nekako bas ti nije bio po ukusu
@bojcetic video sam i ja na sajtu 1804 to je od 180ks ogromna masina ali mislim da je sa istim menjacom e tu bi se vec moglo desiti nešto

Znaci Yto se uopste ne plasi zapadnih traktora..:osmeh: Jedino su im gume losijeg kvaliteta,kad budes smanjio zahvat na 4x35 vozices ga u 1H bez problema i nadam se da ce biti nekih snimaka u radu...:bravo:
 
Miroslave da verovatno si u pravu i tesko da je tu neki veliki zahvat u pitanju. Ali mislim da za takvog malisu,u odnosu na plug,je dovoljno da ga uopste i nosi a kamoli da radi sa njim. Inace taj snimak sam pustio coveku koji ima case jx 95 i kad je video kaze ovo moj kejs ne bi mogao ni podici.

Ukoliko mislis na Yto x904 moram ti reci da se grdno varas!!! Gledao sam coveka u Pivnicama, vukao je istog ovakvog Lemkena kao sa prethodnog snimka, i to 4M brzinom, tj, 4 medjuhod! Letio je bulkvalno po njivi, a dubina nije ispod 25cm.... Takodje kolega iz Silbasa je kupio trobrazni prevrtac, kaze da se kinez igra sa njim.... A da, zahvat je kod ovog u Pivnicama bio 3x35...... I ja cekam malo bolju situaciju pa kupujem i ja prevrtac.... Pozzzz
 
Ukoliko mislis na Yto x904 moram ti reci da se grdno varas!!! Gledao sam coveka u Pivnicama, vukao je istog ovakvog Lemkena kao sa prethodnog snimka, i to 4M brzinom, tj, 4 medjuhod! Letio je bulkvalno po njivi, a dubina nije ispod 25cm.... Takodje kolega iz Silbasa je kupio trobrazni prevrtac, kaze da se kinez igra sa njim.... A da, zahvat je kod ovog u Pivnicama bio 3x35...... I ja cekam malo bolju situaciju pa kupujem i ja prevrtac.... Pozzzz

Ja sam licno video ovde kod nas kako covek vozi sa 4M doduse 3 brazde ravnjak Vogell,bukvalno leti po njivi,ostao sam bez teksta,kod Yto 90 ks 4M bi trebalo da bude kao kod Yto 120ks 1H po brzini,tako sam ga ja vozio stalno sa 4 brazde obrtac...:osmeh:
 
@kristi
I ja imam vogella ravnjaka i probao sam i ja 4M, ali sam ga vratio u 1H, posto mi je bilo jako brzo, ali traktoru nije bilo tesko... :D :D A inace imam podatak da x904 ima 102,5 ks!! :osmeh: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh