Vremenske prilike u 2024-oj godini

Prošle godine sam presejao kukuruz 6jula, sada sam baš proverio, imam slike, As201 i stigao je 2novembra za branje bez problema.Lubenicu sam posejao 27Juna stigla je krajem Avgusta sve je to zbog loših vremenskih uslova, kiša je odnela sve što je mogla a sada suša nosi ono što je ostalo i nastavlja propast.Ja ne znam kako je u celoj Srbiji ali kod nas ovo ništa ne valja.Samo da ne bude još neki jak mraz krajem meseca, imam neke planove ali ne mogu da uhvatim tačnu temperaturnu prognozu.Neke pšenice ću verovatno da presejem sa kukurozom, neke da dam ljudima da pokose.Nazire se promena od 17-18 ali ko da im veruje.
 
Ne vidim šta je tu toliko čudno, pre se čudim ljudima u svom kraju gde svi žure toliko brzo da poseju? Naš klimat je imao sasvim pogodne uslove i pre novnormalnog za takvo kasnije sejanje, sada u novom tek da ne pričam.
Dobar je trend, miriše na konkretniju promenu, ne bi čudilo da se sneg spusti jako nisko.

420390500_847703587403638_3119605999120431710_n.jpg
 
Ne vidim šta je tu toliko čudno, pre se čudim ljudima u svom kraju gde svi žure toliko brzo da poseju? Naš klimat je imao sasvim pogodne uslove i pre novnormalnog za takvo kasnije sejanje, sada u novom tek da ne pričam.
Dobar je trend, miriše na konkretniju promenu, ne bi čudilo da se sneg spusti jako nisko.

420390500_847703587403638_3119605999120431710_n.jpg
A kise bar da kapi😢
 
Kolega Kimi kad se najavljuje ova promena i da li ovo važi za celu zemlju i sever Vojvodine?
 
Ne treba biti neki strucnjak pa zakljuciti da od ovog zahladjenja nema nikakve koristi sto se tice padavina. To je samo hladan i suv vazduh, a nama treba nesto sasvim drugo. Treba nam dotok vlaznog i toplog vazduha, al' ne iz Afrike, vec sa okeana. Tamo je voda koja nama treba. Ovo podrucje vapi za ozbiljnim ciklonom koji ce da se vrti danima nad nama i poliva ovu prezednu i pregrejanu zemlju. Ono sto mozemo ocekivati tokom maja, juna i jula su jos gore oluje. Naprosto temperatura zemlje i vazduha je prevelika, pregrejana do usijanja. I onda na tako nesto kad i dodje nesto sto je vlazno izaziva eksploziju.
Nek me demantuje Kimi, ako gresim. Daj Boze da gresim, al bojim se da ne.
 
Ma nistaod kise do maja, salim se ali mislim da cu biti u pravu
 
Poslednja izmena:
Da, Overview weather izbrisao kišu koju je prognozirao za sledeću nedelju....Danas vetar koji osuši i Boga...
 
Ko nas vracaju kisu nekih 15 lit. Daj, Boze da svima barem toliko padne da spasi ovu bijedu sto nam se sprema...
 
Nazad
Vrh