Vremenske prilike u 2024-oj godini

Smanjuju se ili ukidaju padavine najavljene za sledeći utorak.
 
A gle ova prognoza posle 15og.....
eb295ba353277e7653468a18d7e227a0.jpg

baf2c546baebeb7aed359bf2f06eefab.jpg

Isto oko 20og jako niske temperature.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ako se obistine ove niske temperature, iznikli kukuruzi ima da boluju do jaja....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ako se obistine ove niske temperature, iznikli kukuruzi ima da boluju do jaja....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока

Praksa je pokazala da sto se tice prinosa puno veci utjecaj imaju toplotni udari, jer kad ga sunce ošuri u najvaznijoj fazi, to rezultira u zetvi stabljikom bez klipa…

Posijao sam 21.3 i fino se vide redovi, i ne sekiraju me nimalo te najavljene niske temperature…cak vise me ‘sekira’ sto nisam posijao 18.03 kako sam planirao

Ujedno sam ovih dana saznao da sam oborio rekord sto se tice rane sjetve u mom kraju, dosad je bio 28.03 kao najraniji datum sjetve kukuruza koliko stari ljudi pamte…
U zadnjih 10g 2021 sam sijao 28.03 i ako gledamo prinose kukuruza u tih 10g upravo te godine je ostvaren najbolji prinos po ha..
Prosjek bio 11.5 t/ha suhog mislim..a pretrpio je te godine isto nize temp sredinom aprila i pocetkom maja….

2021 smo imali cca 350L kise (30godisnji prosjek za moju okolicu je oko 650) a 2021 su govorili da je najveca susa koju su ljudi vidjeli, sve dok nije nastupila 2022…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod nas haos. Nismo dobili u dva mjeseca 10litara kise. Kukuruz se ne moze ni sijati. Bolje mu je u vreci. Najavljivali padavine za sledeci vikend sad vidim pomjerilii i smanjili kolicine. Ali ne sikiram se toliko za kukuruz sijao sam prosle godine posle Vidovdana pa je opet bio odlican.
 
Jedno je sigurno druze a to je da je rano za prognoze prinosa

Potpuno ste u pravu!
Prethodni komentar sam napisao najvise zbog onih koji prvi put siju ovako rano pa strahuju zbog niskih temperatura…
I kod mene ovima kojima sam sijao usluzno zadnja 2-3dana vec poceli zvati danas jer su vidjeli moguce zahladenje pa poceli ‘strahovati’ -_-


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
u basti posejan kukuruz secerac 23 marta cini mi se,ako ne i neki dan ranije
evo danas vidim poneki da izlazi

da napomenem da ima razvucena traka kap po kap i da je imao vlage

ovom sada kukuruzu bez vlage ce trebati sigurno blize 14 dana da izadje iako je toplija zemlja,naravno ako ne padne kisa

poskidao sam jedno 5-6 aplikacija sa neta,vecina prognozira kisu za sledeci utorak 16 april
 
Vidovdana ili Đurđevdana?
Vidovdana. Mi prosle godine nismo mogli cio april i maj uci u njive. Sve se radilo u junu. Jednu njivu posijao 29 juna dekalb 5911 uredno stigao za silazu. A 7 jula sam posijao poslednju njivu pionir neki 180 fao grupa. Ovrsen u zrno sa vlagom 23.8.

Ovo je slikano 3.10 prosle godine.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh