Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sto se mene tice uopste ne treba da pada.Ako padne i litra dve bice im puna usta po televiziji a nama u tom slucaju jos prazniji dzepovi.Posle jucerasnje i danasnje kosave i ozbiljne padavine ne bi mnogo popravile situaciju.
 
Е стварно ми није јасно то размишљање. Многи су прижељкивали сушу не би ли цене биле веће и ето им сад, надам се да им је лепо док гледају како биљке вапе за водом и пропадају. Па зар није циљ свих нас да произведемо што више, са што бољим квалитетом, а онда да се изборимо да то продамо по што већој цени. А изгледа неки овде раде слушајући шта протуве из фотеља коментаришу и прижељкивајући што мањи род како би цена можда била већа. Е па ето им сад, нек чекају сад цену да виде колико су зарадили. Извињавам се на коментару који нема везе са темом али то је само реакција на бројне постове који о овоме говоре.
 
prec01_69.png

Vise neznam u sta da verujem.

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

sfc_tpr_an.gif

Po ovome skoro sigurna kis u sumadiji ali ostaje samo da se ostvari.WRF-NMM je odlicno radio posao videcemo sta ce biti sa novim izlazom.
 
meteog_Kragujevac.gif


- - - - - - - - - -

Evo vidis crta se pravi potop za Kragujevac :haha: iskreno mislim da ce biti kise u kragujevcu.
 
Evo rhmz ukinuo padavine,do danas su davali pljuskove sa grmljavinom za centralnu srbiju za nedelju i ponedeljak a sada od toga nema nista,voleo bih da prestanu sa radom da zatvore tu njihovu nesposobnu meteorolosku kucu,Bolje neka posete serbianmeteo mogu da nauce i da vide realnost. ako su nanjusili ekstremnu susu treba izaci u javnost i reci sta nas ceka a ne ovo setanje sutra ce kisa pa naredni izlaz nece kisa cemu vodi ovo?
 
Najzanimljivija je reportaza na medijima iz RTB Bor-kopova,kazu radnici nekako izdrzavaju a temperatura u onom kamenolomu je do 35 stepeni,pa kako ih nije sramota,kod mene u hladu 40,kod njih ima 50 sigurno.
 
Kolko ja vidim nacekacemo se ozbiljne kise,ne bi me cudilo da onda bude puno kise kad budemo skidali useve ili ono sto ostane od njih.Inace kod mene 25 stepeni unutra ispod klime(kupio prosle subote)a napolje ne mislim da izlazim do 6 sati.Bilo je dosta juce,gasili pozar kod starog imanja,pa i mi dobrovoljci bili pozvani u ispomoc.Izvinite ako je :off_topic:
 
Jel bila cemu kisa juce i da li ce bar malo popraviti stanje useva kod vas ?

Bilo je kiše , ali šaroliko , kod mene konkretno od 5-10litara kako gdje , negdje je bilo možda i 15 , ima mjesta gdje je baš spasilo ali ima i gdje je prekasno . Ipak znnači , ako ništa za soju znače ti kratki pljuskovi , za kukuruz možda koji je kasniji pa još nije završio oprašivanje ako ima praha . Stariji ljudi kažu da je bolje ako je zemlja ispucala kada dodje malo kiše da sidje dole nego kad nije pa ne sastavi vlagu . Otkud znam.
 
To su prikazi munja -gromova , ali ima kiše u planinskom dijelu Bosne , jug-jugozapad . Tako je i juče počelo , ali kod mene nije stigla ta kiše , nego su se sporadično javljale situacije u Madjarskoj i Hrvatskoj i jedna takva se spustila preko Save , kad bi i večeras bilo tako samo malo više leglo bi ko budali šamar.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh