Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Garant su Adaševci dobili kišu, potopilo ih, pa sada izvlače vodu i nemaju vremena za forum :haha:
Hahaha Atlantidasevci :haha:, nije ni kod njih bilo kise, crnilo se prema Erdeviku, Kukujevcima, Kuzminu, nas retko ti oblaci zakace ... dok se ne zacrni iz babinog budzaka od Bosne, HR nema nama kise
 
Super za slike kolege Talianu i Žarko!

Današnji dan,hm.Pa,u suštini biće ponegde pljuskova ali su parametri dosta slabiji,tako da bi sve prošlo dosta mirnije.Sem toga,oblačnost će dosta biti spora pa će i zahvatiti manju površinu.

Strujanje je mahom istočno,ali vrlo sporo i do kraja dana će se potpuno izgubiti.
 
Kada Sombor moze ocekivati iducu dobru kisu? Pre par dana je palo samo u jednom delu atara, kod mene nije bilo ni kapi kise, mozda i bolje sto me je ta kisa zaobisla posto je bilo i leda. Postaje mi kriticno za pasulj.
 
f3042fea27825d289ae63e0eebcbccc3.jpg

Severoistok od mene
 
Interesantno u mom dvorištu ravno 40 l,bilo i grada
Interesantno kako uopšten nije ličilo da dolazi iz Rumunije,tek sada vidim na radaru da jeste kao da se zavrtela oluja pa došla sa severa.Zato sam i zvao Dragana Kovačeva jel sam bio ubeđen da je Ferdin,Ilanča ,Dobrica bili na meti.
Ufff kako je ovo dobro kad pane, lapo lapo grad i kisa :bravo:
Na selo je palo 6l, u atar kad sam se vracao kuci na kilometar ispred sela strasan pljusak u litrama mnogo :)) bez grada, leva strana sela prema ilandzi dobila a desna strana sela- zapad nista, promasio nas za malo da dobije ceo atar. Jbg, sta da se radi.
 
Pocela da pada tako reci ni iz kuda,jedan oblak se zacrnio za razliku od juce kad se sve crnilo a ono corak,samo sto ce kratko trajati ali ako bude svuda po ataru bar ce malo otusirati useve i bice im lakse
 
Moji kukuruzi nisu nikli a nece ni nici,ovo mu je bila zadnja sansa da uhvati vlage.Kakav sam ja bolid,preorao psenicu da bi posejao kukuruz,dzabe pukao 30000 za dva hektara.:osmeh:Posvadjao sam se s ukucanima zbog njihovog insistiranja na ovoj gluposti.
Sad gledam prognozu za naredne dane,nista od kise,kod nas nije bilo kapi kise 15 dana,a i tad je pala neka sitna kisica cisto da upropasti pokoseno seno.Prave kise nije bilo pa skoro mesec dana.
Psenica se nikad ne preorava to je lebac.
Kod mene se vide visoki oblaci sa istoka neznam da li ce biti nesto od njih.Jer duva blag severozapadni vetar,mozda se kasnije neki oblaci sudare pa bude nesto od toga.
 
Ćuti.Ovde pred prošlu noć tutnjalo,grmelo,sevalo i spusti se kišurina od jednom kada ujutro kišomeri prazni. :haha: Ispadala se za sve novce.
 
Ово код мене се нешто мути,не изгледа добро преко Мораве... грми и тутњи баш како не треба за ово доба године,спарно и превише топло цели дан!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh