Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za divno cudo taj oblak iz Rumunije se dovukao cak do Sapca, bilo dosta kise a i grada , cuje se da udara dobro, zapadnije sve manje i manje, npr. Loznica samo par kapi.
 
Mirko,i ja sam prosao bez kise i radujem se jer ovakva sa olujom i gradom bolje da nepada.
Neko pomenu osiguranje,ja sam od 24h osigurao nekih 15 ali se vise radujem da ne dodje do unistenja vec da ja platim osiguranje i moju letinu ja da pokupim.
Kod nas je daj sta das,voce nije rodilo,nema sta da unisti gola stabla,psenica je bedna i jadna da kazem zedna,kukuruz bledo zelen izostrio listove na gore kao zeka,ako uskoro ne padne od ove godine moze se samo ocekivati GLAD za moj atar a izgleda i sire.
 
Kod mene pada skoro sat vremena sa manjim prekidom. Dobro smo prošli kako je gadno izgledalo.
 
Uf pratio sam taj oblak iz atara,za malo je falilo da nas zakaci,ali nije,no kako vidim nosio je i grad,tako da je i dobro sto nas obisao.Ka Jarkovcu,Crepaji i drugim mestima,izgledalo je da je noc a ne dan,sve se crnilo.
 
Potencijalno veoma opasno.Zakuvaće se kazan,parametri idu u nebesa tako da je svašta tu moguće.

I strujanje obrće lagano na zapadna od petka uveče,za ove koji mrze i ne donose im sreću ove "rumunke" i "bugarke" lepa vest :osmeh:

U mom kraju dole na kraju ništa posebno,bilo je veoma jakog vetra samo uz kišu i povremeno grmljavinu,bez nekog nevremena.Ispunila je proračun da nikako neće promašiti,ali od ovakvih sa Gledića se očekuje da budu puno burnije i opasnije...

Slično je bilo i kod komša u Stublu,nema jedino Željka iz Rekovca da se javi ?
 
Nezapamćeno nevrijeme upravo prelazi preko nas. Vjerovali ili ne ali bukvalno je pao totalni mrak u roku od dvadesetak minuta. Znači u 19h je totalni dan a u 19.20 mrak kao da je ponoć, u životu nisam vidio nešto strašnije. Uslijedila je grmljavina, gromovi su tukli po selu, mislim da će biti dosta štete a potom potop biblijskih razmjera sa dosta leda. Bio ej srećom sitan i mislim da nije naperavio veliku štetu ali sam gotovo siguran da je pšenica skroz povaljana, duvao je uragan.
 
Zaboravih,a vidim da nema ovde u aktuelnim da je neko okačio_Ovo što je pogodilo jug Banata i dobar deo Bg zaslužuje da se sačuva.

Impresivna oluja !

ko2015061014150000d_BZ_cappi.png


ko2015061014300000d_BZ_cappi.png


ko2015061015150000d_BZ_cappi.png
 
Ovde ništa.Smračilo se,duvao jak vetar,grmljavina i ćorak.Zahladilo je poprilično tako da je mnogo prijatnije.
 
Kad bi imo neko ovo da uslika,linijska nestabilnost od Mačve do donjeg Pomoravlja !

Najjače gađa po jugu Šumadije:

nakonbgludila.png
Ja sam uslik'o kraj ovog fronta mobilnim, bio u njivi i zaljevao krompir(par km od Drine). U jednom vremenu se nije vidio Cer uopste, a bogami krkala je i protivgradna, otprilike negdje izmedju Bogatica i Prnjavora. Onda je polako otislo prema Loznici.
 
Pratio sam i ja taj radar,po njemu je moje selo bilo u epicentru desavanja.Mozda sam ja bio na drugoj planeti ali od toga sto je tu bilo prikazano u praksi nije bilo nista spektakularno,ustvari nije bilo ni kapi kise a o nekom vetru i oluji da nepricamo a moje selo je bilo u crvenoj zoni.Jedino ako nesto znaci nebo je bilo sa tamnijim razbacanim oblacima.Ponegde se u daljini cula neka povremena grmljavina ali jako kratko.

Inace moja kuca se nalazi na takvoj poziciji da se kao na dlanu vidi kompletan Srem,Macva,Hrvatska,Fruska gora komplet,naravno Cer,termoelektrana Usce i planina Medvednik.To znaju clanovi koji su bili kod mene.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh