Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Aj što nemamo ni kapi kiše još od onih poplava , da bar sunce zadje za oblak na deset minuta , al jok . Crn sam ko cigan , kukuruz uvrnut liči na plantaže ananasa . Kad čujem da negdje pada kiša još mi gore .::lose::
 
Ispadala se posteno sva sreca bez grada (u selu videcemo u ataru) idem da vidim kisomer pa javljam
 
Izgleda da ce ovde preskociti ovaj put,cudnu putanju ima danas ovaj sistem,bezi juzno celo vreme je oko nisa a ovaj strahovit je sada oko Beograda.

- - - - - - - - - -

WRF je opet ubo tacno u centar za ovo vreme i po njemu nema kise u Sumadiji kasnije,nadam se da grsi.
sfc_tpr_15.gif
 
Kod nas opet veliko ništa promašio nas oblak za par kilometara,ode sve na jug, žita se žute samo tako, posle vikenda će se moći verovatno u žetvu.
 
Kod nas nocas bila provala oblaka i dobra padavina,nemam kisomer pa i ne znam koliko je napadalo. U komsiluku i grom je opalio u jednu zgradu. Isao sam otvarati oranja prolecna jer sam mislio da ih uradim za setvu,al ono vraga,slaba vajda. Suvo i dalje,kao da taj deo nije dovoljno zakacila kisa,a ima bara na putu u tom delu atara. Ostalo je onako predjeno po dvaput spremacem,ako padne opet kisa,onda ce biti uradjeno mislim bolje nego zimsko.
 
Kod nas bilo grada,kasnije cu do atara da vidim kakvo je stanje,a ne mili mi se da idem.
 
Nemora da znaci da je busan kisomer, kod mene ovo sada nije palo ni 1lit., ali na drugom kraju Pazove je sigurno palo dosta vise.
 
Oluja prosla bilo prasine i pepela iz kostolca da se nije videlo dalje od stotinak metara.Veoma retka pojava da u mom selu stigne prasina sa pepelista.Grad je padao sitan u selima oko morave Dubravica Batovac itd za pereko morave neznam.Sada sitna kisica koja gasi prasinu.Sutra pregled atara da se vidi steta od jakog vetra.Samo ovo govori o rtazmeri oluje.
http://www.blitzortung.org/Webpages/index.php?lang=en&page_0=14
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh