Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovo sto je palo na potezu Lazarevo-Zrenjanin je opsti potop.Morao sam voziti 60 na sat a brisaci nisu mogli da obrisu.
 
U Staparu potop. Nadam se da repari nece vaditi danas i sutra repu, kako bi koliko toliko ocuvali puteve.
 
Kod mene je noćas i prepodne palo 24l. Trenutno opet pada slaba kiša pa će bilans možda biti još veći. Juče je bilo 12l.
 
beograd_30.gif



legenda.gif


- - - - - - - - - -

Realno,do 15 nema nista od posla u njivi,a posle :sta:
 
Imam osjećaj da bi kukuruz i soja ove godine mogli da budu deficitarna roba. Kukuruz ne može da se vrši ni bere a već počinje da trune (čak i u mom kraju!) a o soji da ne govorim. Ovdje cijeli dan uz jedan prekid od nekih pola sata pada kiša i to jaka. Da ne spominjem nagli pad temperature koji se najavljuje za srijedu ujutru. Jedan mraz je dovoljan da uništi sve hibride sa kasnijim FAO, posebno tamo gdje je presijavano usljed poplava. U mom kraju dosta ljudi je presijavalo ne obraćajući pažnju na FAO tako da su mnogi u Maju pa i kasnije sijali FAO 600-650...
 
Kod vas jeste, kod nas je 29. 09. :) :ppozdrav:
Mozda ce i biti lepo vreme... Videcemo - ja nisam taj deda koji gleda u pasulj, pa da lupam gluposti...
 
Sa aktuelnim ciklonom se pozdravljamo sutra sredinom dana,a novi stize vec 48h nakon njega....pozabavicu se prognozom za dalje veceras,u guzvi sam nekoj.

Razduvao se SZ vetar fino,bice ga do sutra uvece na pretek...

Ova velika padavinska masa iz Hrvatske i Bosne ce proci pretezno preko krajeva juznije od Bg-a kasnije,a nov talas padavina bi trebao stici sutra pred zoru takodje u predele juzne i centralne Srbije.

U toku noci bice snega iznad 1500m.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh