Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da ih hoce, bas hoce, vec je preko svake mere i mogla bi da stane.
 
kisa1.jpg

Opet pada....
 
Lepa slika al ne u mom dvoristu i u nasem ataru.
Sutra sejem kukuruz sklop ce biti na 30 iako je njiva dobro pripremljena..
To zato sto kisa padaa...al u sumadiji...
 
I dalje pada :kisa:

U toku noći i sutra mogući pljuskovi mestimično.

U sredu i četvrtak baš nestabilno uz obilnije padavine mestimično,opet pre svega u Kopaoničkom kraju.

U utorak,sredu i četvrtak mestimično do 24-25 stepeni.

Od četvrtka uveče u pojačanju hladna košava,temperatura u osetnom padu.
 
I ovde opet pocela da pada, danas bilo malo suncano a popodne pocelo da se mrsti. Bojim se da ne presadjujem kukuruz, posadio sam par dana pred ove kise, poceo je da pusta klinove iz zrna, ali cini mi se ako ovako nastavi da pada ima sve da se upropasti.
 
Ja danas prosteo po vocnjaku , suvo kao da nista nije ni padalo , tamo gde nisam obradjivao zemlju ispucalo s`dva prsta. Kao sto je vec neko napisao gore, sutra komotno sejanje , prskanje..
 
Kišica napokon prestala...
Ih bre,vi se "hvalite" takvim slikama reke i izlivanja.:sjasi:
E pa pazite ovo....plavljenje celokupnog plodnog zemljište u dolini Zapadne Morave u Novom Selu...

Imajte na umu da je MATICA ZAPADNE MORAVE PREKO 1KM daleko ka severu (ja bi rekao 1,3km da je tačna cifra) od ovog brda,koje je bilo zadnje sigurno utočište:

img4547.jpg



img4548.jpg



img4549.jpg


img4551.jpg



img4552.jpg


img4557.jpg
 
Od četvrtka uveče u pojačanju hladna košava,temperatura u osetnom padu.[/QUOTE]
*KIMI to od četvrtka beše košava ? mislim na jačinu barem 8 do 10 m/s ? znašli možda koliko će duvati po visinama do 1500 metara ? i koliko dana:ppozdrav:
 
Evo nama jutarnje kise, prvo jak pljusak, da pokvari radove danas, a onda se ustalilla jedno pola sata pada vec ona sitna natapajuca.
 
Slike od vikenda.Toplica nadolazi imao sam svoje lično malo jezero u kukuruzu



na pola njive mi je i zemlju odnelo ostali samo kamenčići. Dobra stvar je što mi je sve prebacilo na drugi kraj njive.
ovako je izgledalo polje preko dana, uveče je sve bilo pod vodom



Ni komšije preko puta nisu bolje prošle

 
Poslednja izmena od urednika:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh