Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene pocelo da grmi,na severoistoku se dobro naoblacilo.Evo je,sada lije!
 
Poslednja izmena:
Ide ide hladan front sa severozapada...nije ovo dobro,biće velikih nevremena ponegde (čini se posebno u Šumadiji):

1002400_421826014591491_142860207_n.jpg
 
2013-06-24-094037.jpg
[/IMG]
2013-06-24-094037.jpg
[/IMG]
2013-06-24-094925.jpg
[/IMG]
2013-06-24-094918.jpg
[/IMG]
moji usevi posle jucersnjeg grada bilo je mestimicno jos gore od ovog ali nadam se da ce se kukuruz opraviti,sada idem u da vidim u vezi psenice sa osiguravajucom kucom.treba da izadju i procene neku stetu ako budu hteli jer stete ima ne mnogo ali je ima.
 
2013-06-23-143156.jpg
[/IMG]
opasan oblak od juce,gadjali ga cetri puta i nije nas ubio ali naredni jeste.
2013-06-23-161250.jpg
[/IMG]
to je ostalo kada sam dosao kuci,veliki deo se vec otpio a bilo je velicine pesnice na pocetku ali malo redji.
2013-06-23-182045.jpg
[/IMG]
ovaj je malo vise stradao ali opravice se.

- - - - - - - - - -

Kukuruzu nije to strasno sada ,pre dve godine kod mene i u Bavaniste je opalio grad za vreme dok je metlicio i gde god je otkinuo metlicu bilo jalovo
to sam i ja rzmisljao znam da ce dodati jos listova i da nebi trebalo da utice na prinos ali kada kukuruz ima metlicu tada je rizicno jer nemoze da se oprasi.ako da bog da prodjemo bez grada jos danas moracu da osiguram i kukuruz.

- - - - - - - - - -

Ide ide hladan front sa severozapada...nije ovo dobro,biće velikih nevremena ponegde (čini se posebno u Šumadiji):
nemoj samo opet kod mene,sad je bas lepo i vedro vreme bilo je oblaka ali ih vise nema.
 
Poslednja izmena od urednika:
Videćemo šta će biti kasnije popodne,ne deluje uopšte naivno..
Ima uslova za superćeliju ponovo:
ykc.png

Velika verovatnoća za krupan grad :

j4jd.png


Od sutra osetno svežije.Narednih dana jutranje temperature u centralnim i južnim krajevima ponegde će se spuštati na samo 6-7°C.
 
Videćemo šta će biti kasnije popodne,ne deluje uopšte naivno..
Ima uslova za superćeliju ponovo:

Velika verovatnoća za krupan grad :



Od sutra osetno svežije.Narednih dana jutranje temperature u centralnim i južnim krajevima ponegde će se spuštati na samo 6-7°C.
danas izgleda malo severnije nego juce?
 
Poslednja izmena od urednika:
TElečka 60 litara izmereno , malo leda, Gornja Rogatica isti oblak bez leda , isti intezitet padavina, dolazi prema Bačkoj Topoli, oblik oblaka se ne menja već 45 minuta!
 
Kaže mi ćale malopre da je konačno noćas pala kiša u Velebitu. Svega dve litre. Valjda će nešto naići i do nas danas kad već u B. Topoli pada. Čuje se grmljavina, al daleko je i dalje. Trebala bi samo tako, pesak je ožedneo..
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh