Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam na 28km od Nisa i u dva navrata bila je lepa kisa,bez grada ali se cula i znacajna protivgradna aktivnost.Cujem da je i u samom Nisu pala jaka kisa.Zasto pitas?
 
Deex je to dobro razumeo, a Pavle sa tackom valjda nije ni procitao a vec je komentarisao.
Inace ja uzivam kad pada led i kasapi atar, prosto lud sam bez leda.
 
Bio sam danas u Kisaču i mogu vam reći da tamo između Čeneja i Kisača najgore izgledaju usevi od ovog sinoćnog nevremena dosta kukuruza i pšenice je povaljano do zemlje ,prošao sam i kroz Inđiju tamo se vidi da su kukuruzi dobili ( izbušeni listovi ) ali koliko sam video iz auta nema uopšte polegnutog do zemlje ( na izlasku prema NS ) a kroz centar inđije vidi se da je bio karambol , ljudi čistili lišće ispod drveća , šoferke na autima polupane ,crepovi na kućama takođe ,stvarno žalosno.
 
Ако мислиш на јуче, око 3л.

Da ,a na Jakovo Savi preko 15-20 litara se srucilo ali je bilo grada . A veceras Surcin dobio sitnu kisu ,Jakovo i Boljevci nista . Prekinuli uljanu da kosimo zbog kise . Na Jakovo - Savi 70 i vise posto ovrsio led i krupna kisa verovatno je necemo ni kositi a bila je poprilicno dobra .
 
Evo da i ja dam zavrsnu rec u okolnim selima padao grad velicine kivija omlatio i porazbijao sve zivo,sva sreca u nesreci pa ga malo razbili dok stigao do mene bio velicine klikera, oluja cepala drvece pokidane i neke zice sa bandera pa nije ni struje bilo u vise navrata a tek moj plastenik e on je otiso u bozju mater sve u svemu moglo je i gore da bude udri brigu na veselje:veseljak::
 
Da ,a na Jakovo Savi preko 15-20 litara se srucilo ali je bilo grada . A veceras Surcin dobio sitnu kisu ,Jakovo i Boljevci nista . Prekinuli uljanu da kosimo zbog kise . Na Jakovo - Savi 70 i vise posto ovrsio led i krupna kisa verovatno je necemo ni kositi a bila je poprilicno dobra .
To сам и помислио кад сам гледао радарске снимке. Мислим дал ће овај облак мало да закачи. Међутим ништа. А јел то било града синоћ, или је град смлатио репицу претходног пута?
И код мене је град претходног пута умањио репицу за неких 10-15%.
 
Kod mene pada lagano cijelu noć, a sad na jutro je pojačala kiša pa je dosad palo nekih 23 l i hvala bogu unatoč paklenim temperaturama ova promjena je prošla bez ikakvog nevremena samo uz kratrotrajni pojačani vjetar i to ne previše jak. trenutno je super ugodnih 16 *C. Gledao sam malo jučer snimke iz okolice Inđije na youtubu i to je stvarno katastrofa i takve stvari me uvijek pogađaju jer znam kako bi meni bilo, mučiš se ko crnac i onda ti za par minuta ode sve u pm.
 
Pa kakve sad ima veze Monsanto i led ?


Monsanto je ogromna korporacija, velike korporacije vladaju svetom i (kako kod nas kazu) vedre i oblace. Mozda Monsanto i nema nikakve veze sa vremenskim ne-prilikama ali je moja ,,ljubav" prema njima (kao i prema svim amerikancima) tolika da su mi oni za sve krivi. Dete se spotakne u dvoristu ja psujem amere i monsanto, nema kise ja opet psujem njih, padne previse kise opet ja spomenem majku, oca, tetke, strine, blizu i dalju rodbinu monsantovsko-amersku. Strah me samo da se od tolikog sex-a ne namnoze jos vise ::jako_besan::
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh