Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
7962_643375212359274_19504470_n.jpg



Uglavnom neverovatno nevreme...nisam se uopšte nadao,sedeo sma sa gostima i onda odjednom...stanica je zabeležila udar severnog vetra od čak 27,7 M/S.


Pаlo je 39.3mm za nešto manje od 20 minuta.


Štete ima ali šta da se radi...

Kod mene ipak manje grada nego na slici, nije toliko strasno, ali zato kisa jos uvek lagano pada....
 
Kod mene jedno 15 min grad padao velicine graska i velicine visnje i omanjeg oraha .. kod mene steta nije velika ali po selu njive pod jecmom ..poravnjalo kuce prokisle . ma sacuvaj Boze ovoga se nisam nagledao nikada
 
uspeo sam da snimim malo kada je vec presao u kisu ali bio je stvarno krupan.ubilo je kukuruz iseklo ga skroz ali nije polomnjen,nadam se da ce se oporaviti ima vec 2m izraso.psenicu sam osigurao ali ima prilicno opalih zrna nadam se da ce priznati neku stetu,lubenicu je iseckalo ali popravice se jer je mlada ali problem je sto je i foliju izbuskalo ali sta cu sad.cekam da se poprave stvari pa da osiguram i ostale useve ako se oporave.

- - - - - - - - - -

moj plavi ford preko puta preziveo sa samo jednim ostecenjem nisam mogao da predjem da ga pomerim jer je grad tukao kao maljem.sreca pa sam ga stavio uz onu kucu jer dok sam dolazio u kafic osetio sam da ce biti nekog sranja i bilo je.znao sam da nece da nas ostavi na miru danas.
 
Danas isao putem Zrenjanin - Melenci ima njiva sa kukuruzom koje kao da je valjak presao kroz njih . Posledice sinocnjeg nevremena i kise srecom bilo je samo malo grada u okolini Zrenjanina prema Lazarevu i tamo ima povaljanih kukuruza. Vidi se da je palo dosta kise sinoc...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh