Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tačno, 10 litara po kvadratnom metru!
 
Moram da oprskam kukuruze u narednih par dana ili ce prerasti za ovu hemiju koju sam kupio, inace ne kukam zbg niceg drugog. Nadam se da ce cetvrtak biti taj dan za spricanje.
 
Tek sad će da nabujaju korovi.

Da bude u skladu sa temom, treba napomenuti da nam dolazi zahlađenje a sa tim i problemi u usvajanju herbicida (konkretno mislim na divlji sirak) ...
 
Svaki taj problem cemo resiti,a nedostatak kise ne mozemo da resimo i ne mozemo da je stvorimo.
Nek nabuja sta god hoce,bitno da smo mi dobili toliko zeljenju i vrednu kisu.
:osmeh:
 
Juče smo imalo strašno nevrijeme sa kišom. Bukvalno smo imali poplavu na brdu, mislim da je za deset minuta palo preko 50l kiše. Pored toga, sa kišom je padao i veoma jak grad (trebalo mi je neka 4 sata da se otopi, nevrijeme je počelo u 18.30h). Nekim čudom, šteta je minimalna, tu i tamo poneki rascijepljen list kukuruza, poneka biljka paradajza slomljena. Na voću ima štete, nije toliko pokidalo rod koliko ga je "izbockalo" pa će kvalitet biti loš. Srećom pa je sve još sitno, inače bi voće uništilo 100%. Sve u svemu, dobro smo prošli, dosta su odradile i stanice za odbranu od grada, čulo se preko 15 eksplozija. Radar na Hidmet je pokazivao jezivu crnu boju iznad mog kraja tako da ne smijem ni da mislim šta bi se desilo da nije ispaljeno toliko raketa. Traktorima se neće moći ući u polja najmanje 3-4 dana i to pod uslovom da ne bude još kiše i da bude veoma toplo, što je malo vjerovatno.
 
Pošto nemam pravi kišomer ja merim građevimskim kolicima :osmeh: prošlu noć pola, a prtprošlu puna, stanje je zadovoljavajuće, pala je u zadnji čas.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh