Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U indjiji je sada trenutno padala,a juce u Golubincima ja nisam praznio vodomer pa je prelivao jedan kolega kaze preko 65l a drugi oko 80l
 
prijatelju ma meni samo žena može da se primakne :haha:

- - - - - - - - - -

ma nema nama dobre kiše dok ne pošalju brača Rumuni
 
Neki brkaju radarsku grafiku ili animaciju , i grafičko predvidjanje padavina . Radar je skoro 100% tačan , jer se na tim slikama prikazuje gdje je bilo i kolko padavina zadnjih par sati , a ove prognostčke animacije , koje su slične grafički su samo predvidjanja . Mislim da je tako .
 
Neki brkaju radarsku grafiku ili animaciju , i grafičko predvidjanje padavina . Radar je skoro 100% tačan , jer se na tim slikama prikazuje gdje je bilo i kolko padavina zadnjih par sati , a ove prognostčke animacije , koje su slične grafički su samo predvidjanja . Mislim da je tako .

Ovde je rec o trenutnoj slici radara a ne o prognozi!
 
Radar pokazuje poziciju oblaka, a bojama na kompozitnoj slici je prikazana jačina odraza radarskog signala. (Odraz je povratni (odbijeni) radarski signal, koji se vraća na radarsku stanicu.)
Što je oblak puniji vodom, to je jači odraz radarskog signala i predstavlja se nijansom boje bližoj crvenoj (gradacija signala i njen prikaz sa bojama su prikazani pored radarskog snimka). Naravno, ako je oblak pun leda onda je odraz najači, i nijansa boje ide ka crnoj...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh