Vogel&noot soil solutions

Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Za 757 znam da bolje radi sa predpluznjacima.Vukao bi ga traktorom od 110 konja, sad da li ce to biti Rus ili IMT nije bitno,tako za brzinu mislim da nece biti problema.Zemlja je vecinom dosta laka za obradu.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Moze, kod vas je laksa zemlja nego u Staparu. I kod nas vuku takav plug sa 892. Za nasu zemlju je bolje resenje 1025/1021, onda ide kao podmazano.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Raonici Original Frank sa izmenjivim vrhom za UN400 dasku , kupljeni danas u Malom Idjosu. Placeni su 5100 dinara komad. Raonici su od Bor-Manganskog celika, nije potrebno otkivanje, ostre se sa fleksom.
2nq7cyt.jpg


Imam jedno pitanje u vezi ovih vrhova na raonicima , da li se oni trebaju jos ostriti od ovog sto se vide na slici ?

wjc8k1.jpg
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

dali je neko probao da pravi vrhove ravnika od gibnja,imam par komada ravnika koji nisu mnogo radili ali fali im vrh?
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

@dragan 18
Bas sam hteo da postavim pitanje koje i gde najbolje kupiti raonike za V&N L-950, isto UN 400 daske...
Jel si radio s raonicima? Kako su se pokazali?
Ja hteo da pitam gde je bolje kupiti, u Vaitu (ako ima!), kod Hudjika, ili mozda u N beceju u FOP-u, ili gde vec vec sklapaju V&N...
Hudjikov s kljunom isto izadje 5200 dindzi...e sad-koji su boji??
Post je spojen: [time]четвртак, 21. октобар 2010. 13:54:03 CDT[/time]
_________________________________________________
Ko pravi te Original Frank raonike? :ppozdrav:
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Dragan18 je napisao(la):
Raonici Original Frank sa izmenjivim vrhom za UN400 dasku , kupljeni danas u Malom Idjosu. Placeni su 5100 dinara komad. Raonici su od Bor-Manganskog celika, nije potrebno otkivanje, ostre se sa fleksom.

Imam jedno pitanje u vezi ovih vrhova na raonicima , da li se oni trebaju jos ostriti od ovog sto se vide na slici ?

čekaj zašto se raonici oštre? koliko ja znam to su samooštreći , ja imam vogela 12 godina i kad mi se potroši raonik ja ga bacim nediram ga uopće i radi dobro jedno 400 jutara nekad i više ovisi kako ima vlage u zemlji ,novi košta nekih 40€ a špic 15€
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

oldtimer je napisao(la):
@dragan 18
Bas sam hteo da postavim pitanje koje i gde najbolje kupiti raonike za V&N L-950, isto UN 400 daske...
Jel si radio s raonicima? Kako su se pokazali?
Ja hteo da pitam gde je bolje kupiti, u Vaitu (ako ima!), kod Hudjika, ili mozda u N beceju u FOP-u, ili gde vec vec sklapaju V&N...
Hudjikov s kljunom isto izadje 5200 dindzi...e sad-koji su boji??
Post je spojen: [time]четвртак, 21. октобар 2010. 13:54:03 CDT[/time]
_________________________________________________
Ko pravi te Original Frank raonike? :ppozdrav:
ima neka firma što ih prodaje
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Evo vratio se iz Temerina, uzeo Hudjikove raonike sa izmenljivim vrhom 4400 dinara komad... Videcemo uskoro kakvi su
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

http://www.original-frank.de/

izvinjavam se sto sam zakasnio sa odgovorom nisam video poruku.

Close to Battenberg at the upper Eder, right in the middle of almost unspoiled nature, you can find the site of the FRANK Walz- und Schmiedetechnik GmbH. The parish priest Christian Frank and his friend Daniel Reitz founded the company on August 18th, 1836 and called it the "Reddighäuser Hammer".

A sense of social responsibility probably was their main objective: at that time this region was economically undeveloped and lacked money as well as work.

For more than 170 years, the hammer mill of Hatzfeld-Reddighausen has been granting a livelihood to many people in the neighbourhood. High flexibility of company and staff together with reliable business partners allowed the company to survive all economic and political vicissitudes and today the "Reddighäuser Hammer" is proud of alleging that it is the biggest forge of agritechnologies in Europe.

The 300 staff members in and outside Germany do their utmost to produce high-quality wear parts to 10000 tons of Boron steel a year that are in use all over the world - to the complete satisfaction of our customers


Eto to ti je ukratko o Frank-u prave sve za plugove , seciva itd. Firma koja ih zastupa je BELL IMPEX iz Malog Idjosa.

Savet za kupovinu sam dobio od jednog naseg uvazenog clana, i ovom prilikom mu zahvaljujem.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Koja je razlika izmedju L i M modela? Pretpostavljam da je L visi.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Ne, potpuno suprotno. Razlika je u piramidi, na M modelu je ona velika sa tri reda rupa, podesavanje prve brazde i zakosavanje je na spigle, greda kod L modela je 100x80 mm, kod M je 120x120 mm, klirens kod L je 700 mm, kod M je 800 mm. Tocak je veceg precnika na M modelu. L ima zahvate 30,35 i 40 cm po brazdi, M ima 32, 36, 40, 44 cm...
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

oldtimer je napisao(la):
Evo vratio se iz Temerina, uzeo Hudjikove raonike sa izmenljivim vrhom 4400 dinara komad... Videcemo uskoro kakvi su

Jel ima on predplužnjake?
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Dali šta pomažu predplužnjaci na netarupanom kukuruzštu?
 
Nazad
Vrh