Vogel&noot soil solutions

Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

todor je napisao(la):
Mačvanin 82 je napisao(la):
pogledajte na www.tractorpool.de ima jedna nemačka firma ( okolina Minhena ) prodaje Vogelove nove plugove po ekstra niskim cenama,pogledajte slike videćete malo bolje da su IMT plugovi sa Vogel nalepnicama i to slikani u Fop Bečej čak se i krug fabrike uBečeju vidi u pozadini
i to još 757.3 ako se ne varam
Nije, 756.20, vidis da pise zahvat 2x30 cm.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Lala iz Banata je napisao(la):
todor je napisao(la):
Mačvanin 82 je napisao(la):
pogledajte na www.tractorpool.de ima jedna nemačka firma ( okolina Minhena ) prodaje Vogelove nove plugove po ekstra niskim cenama,pogledajte slike videćete malo bolje da su IMT plugovi sa Vogel nalepnicama i to slikani u Fop Bečej čak se i krug fabrike uBečeju vidi u pozadini
i to još 757.3 ako se ne varam
ne kontam 756.2 a on ima 3 brazde
Nije, 756.20, vidis da pise zahvat 2x30 cm.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

mora Srbin svojom rukicom da zasere u EU pa to ti je :haha: :haha: :haha:
Još malo pa će i na IMT traktore početi da lepimo nalepnice Masey,Fendt... ::svaka cast:: ::svaka cast::
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

zna nevera :D mada ne znam ko ce nasesti na to,ali u svakom slucaju pa nece ni puno pogresiti nisu to losi plugovi ali opet...
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Mačvanin 82 je napisao(la):
mora Srbin svojom rukicom da zasere u EU pa to ti je :haha: :haha: :haha:
Još malo pa će i na IMT traktore početi da lepimo nalepnice Masey,Fendt... ::svaka cast:: ::svaka cast::
komija,kakve veze imaju srbi s tim
vogel je kupio fabriku i pod svojim imenom prodaje plugove
a uz to,to uopšte nisu loši plugovi....
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Inzenjeri su te plugove dobro konstruisali , ali iz fabrike je izlazio veliki broj lose odradjenih plugova. Znaci lose podeseni plazovi , raonici a posebno glave. Zbog toga imamo losih komentara o IMT plugu.Da se razumemo nisu svi tako lose uradjeni ( vise ima dobrih nego losih). Sad kada ih je uzeo vogel ne verujem da ce moci da fusere. ::namigivanje::
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Kako nekima ni dan danas nije jasno da to nije nikakva varka, nego da je to sad VOGEL plug... FOP vise ne postoji kao takav...

I meni je smijesno reci da imam Vogel plug, ali ako je napravljen u Vogelovoj tvornici, ima Vogel plocicu, Vogel pluzna tjela i na racunu pise Vogel bas kao i na naljepnici na plugu, onda je to Vogel i tocka.

Jako sam plugom zadovoljan, osim cinjenice da kad sam ga ja kupovao u ponudi nisu imali deflektore, pa sam ih sam morao izmisljati, no s obzirom da se u HR pojavilo cjelo cudo laznih IMT plugova po vecim cjenama nego ovaj Vogel, ja sam super zadovoljan. 549 ga vuce samo tako, jako lijepo zaorava, ne bjezi nikud u stranu, ma milina... Orao sam i s IMT 756.20 i teze se vukao nego ovaj plug, a bojao sam se da ce ovaj zbog polegnutijih lemesa tesko ici u zemlju... ne prodjem ni metar, vec je na radnoj dubini, tako da stvarno nemam nikakve zamjerke u vezi ovog pluga.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9dmuY4lgnos[/youtube]

Na snimku orem u 5. sporoj, jer se tu vozala Brena s punom zmajevkom kukuruza i tu je podvodniji dio njive, pa je i kombajn dosta ugazio. Inace je sve ostalo orano 1. direktnom.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

a gde ste to pročitali da je Vogel kupio fabriku u Bečeju :sta: :sta:. Pa danas u Srbiji svaka veća alatnica klepa Vogel plugove,toliko o nama Srbima,a zar mislite da bi takva marka kao što je Vogel sklapala plugove po IMT licenci.daj nebudite :haha: :haha: :haha:. Imt plug dan danas nema šraf-osigurač pa pri prvom dodirunu na nešto jako,tvrdo,ode mu glava . Dok svi Evropski plugovi pa čak neki stari i po 30 godina imaju osigurače,zato nemojte mi pričati o IMT-u jer to je predprošli vek :cao: :cao: :cao:
Post je spojen: [time]1294403351[/time]
_________________________________________________
a druže Bobo jesi orao nekad sa nekim drugim plugom osim sa IMT :cao:
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Druze ne citaju se sve u novinama i na internetu! Bivši Fop je kupila fabrika Vogel&Noot. Bivši Fop sada proizvode za njih setvospremače i plugove na kojima pise Vogel&Noot AgroSRB, setvospremači se farbaju u crveno-zelenu boju i izvoze se većinom na rusko tržište.

I otkud ti to to svaka veća alatnica pravi Vodel plugove:haha:
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Mačvanin 82 je napisao(la):
a gde ste to pročitali da je Vogel kupio fabriku u Bečeju :sta: :sta:. Pa danas u Srbiji svaka veća alatnica klepa Vogel plugove,toliko o nama Srbima,a zar mislite da bi takva marka kao što je Vogel sklapala plugove po IMT licenci.daj nebudite :haha: :haha: :haha:. Imt plug dan danas nema šraf-osigurač pa pri prvom dodirunu na nešto jako,tvrdo,ode mu glava . Dok svi Evropski plugovi pa čak neki stari i po 30 godina imaju osigurače,zato nemojte mi pričati o IMT-u jer to je predprošli vek :cao: :cao: :cao:
Post je spojen: [time]1294378151[/time]
_________________________________________________
a druže Bobo jesi orao nekad sa nekim drugim plugom osim sa IMT :cao:
Si ti pao s Marsa? Vec nekoliko godina je FOP u sastavu Vogel Noot-a. Rade Setvospremace, germinatore, kembridz-valjke, tilere, tanjirace i td. za VN.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Ne, ne za Srbiju. Naprotiv. Kod nas iz FOP-a ne mozes kupiti nista sa nazivom VN. Sve ide u izvoz.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Jesi "procitao" mozda negde da je ove godine na sajmu bio Fop-setvopremac u Vogel-ovoj boji!!!
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Bio je izlozen, 4.9 m VibroCult, potpuno identican kao i obican FOP samo zeleni rotori. :D
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Kosač je napisao(la):
Jesi "procitao" mozda negde da je ove godine na sajmu bio Fop-setvopremac u Vogel-ovoj boji!!!
Evo ja slikao tako nesto :ppozdrav:
33d826a.jpg

Post je spojen: [time]1294420168[/time]
_________________________________________________
Lala iz Banata je napisao(la):
Bio je izlozen, 4.9 m VibroCult, potpuno identican kao i obican FOP samo zeleni rotori. :D
Jel to ovaj sa slike Lalo... :cao:
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Taj. Najobicniji FOP setvospremac sa drugom etiketom. Prosle godine sam bio u fabrici, u proizvodnji.
 
Odg: VOGEL&NOOT SOIL SOLUTIONS

Razlog zbog čega nema u Srbiji u prodaji priključaka sa VN naljepnicom je prost.Slična situacija je uglavnom uvjek kad neka jaka zapadna firma kupi neku manju firmu ona ju i kupuje iz dva razloga :
1: nadju firmu koja ima solidne proizvode i solidnu tehnologiju i onda rade zanjih s manjim troškovima

2: (ne manje bitan razlog ) što ta lokalna firma ima popularno ime na tom lokalnom terenu i dobro se prodaje njen proizvod

Iste plugove sa IMT nazivom u Evropi ili Rusiji malo će ko kupiti zato što je firma nepoznata ali VN oće dok je u Srbiji IMT ipak poznat kao dobar kvalitet ,a tu je malo i "domaći proizvod"
Vremenom će uvesti paralelno i VN naziv u Srbiji , a na kraju će IMT nestati.
 
Nazad
Vrh