VLADIMIREC T-25

ma djavola lijepo ofarban
vidi ga odozdo , nije nista uradjeno

ja se odlucujem da odem kod nekih lokalnih majstora da vidim koliko bi trazili da mi ofarbaju vlatka , danas bio kod drugara i on tjerao svog MFa uzeli mu 300 evra uradjen je k'o lutka , nemam primjedbi iako sam picajzla po tom pitanju
 
Provericu ono sa pumpom i maticom spojnicke,jer sam danas omirisao to ulje sto kaplje i oseti se na menjacko tzv. hipenol i rekao bi da je iz menjaca.A nivo ulja u menjacu mi je preko onog srafa sa desne strane;kad sam ga odvrtao pocelo je da curi.Pogledacu i pumpu pri tom,a ne rastavlja mi se samo zbog semeringa.To bi radio kad dodje vreme i za lamelu,korpu,druk lager.A sto se tice farbanja nije nista posebno.Farbu sam kupio,kompresor pozajmio i ofarbao ga sam tu gde se nalazi.Samo sam ga dobro odmastio naftom i sredstvom za odmascivanje sto koriste mlekari za pranje komora i dobro ispro sa car wash-om.I to ponovio nekolio puta.I preslajfao ravne povrsine sa 300 smirglom.Tako da za 30 eura suvisno bi bilo ocekivati nesto bolje. :veseljak:: Hvala na savetima,ako negde zapnem cucemo se :ppozdrav:
 
pusti da iscuri taj visak ulja tu se sipa ulje a ujedno to ti je i kontrola nivoa .
 
Da li moze neko od forumasa, ko ima Vladimirca sa originalnom kabinom da izmeri i da mi posalje dimenzije prednjeg stakla?Hteo bih da pravim kabinu a nebih da odstupam puno od mera sto se tice prednjeg stakla,trebaju mi visina,sirina dole i gore?
 
visina 80
sirina
dole 102
gore 90

mjere nisu milimetarske posto sam racunao otpilike do sredine gume , znaci otprilike su to mjere stakla

smrz'o sam se k'o ona stvarka dok sam otisao izmjeriti , duzan si mi caj :ppozdrav:

a ako hoces praviti kabinu mogu ti izmjeriti komplet , za to treba malo vise vremena ali valjda nadjem
 
savoris je napisao(la):
visina 80
sirina
dole 102
gore 90

mjere nisu milimetarske posto sam racunao otpilike do sredine gume , znaci otprilike su to mjere stakla


smrz'o sam se k'o ona stvarka dok sam otisao izmjeriti , duzan si mi caj :ppozdrav:

a ako hoces praviti kabinu mogu ti izmjeriti komplet , za to treba malo vise vremena ali valjda nadjem



Joj,ajjde molim te kad te nebude mrzilo pa mi to premeri i na otprilike skicu kabine orientaciono postavi mere...meni se bas najvise svidja njihova fabricka kabina,nebih da odem puno van mere i napravim neku nakaradu a kabinu moram praviti to je vec reseno..Jedino sto cu morati odustupiti od mera za originalnu kabinu je deo oko blatobrana,zato sto moj ima drugacije blatobrane od vecine traktora ovde na forumu i nisu namenjeni za montiranje cvrste kabine,ali naravno da se napraviti sve....moze,moze caj,rakija,pivo... :haha: :ppozdrav:
 
milos bota je napisao(la):
da li je neko razmisljo o ubacivanju hidro volana u vladimirca?
jesam ja , najveci problem je gdje montirati pumpu :udri:
ugradio bih mu servo pomagac a ne cisti hidraulik

ajde ako nadjem vremena napravit cu skicu kabine , al' onda pivo ne ide bez cevapa :nono:
 
da li bi molo da se iskoristi njegova hidraulika,naprimer da se napravi neki reduducir na onom velikom holenderu na razvodniku hidraulike
 
mogao bi da se stavi prioritetni ventil kao na T40 ali nisam upoznat sa radom i ucinkom takvog ventila
posto T40 ima pumpu od 60tak L/M a vladimirac oko 18l/m
neznam konkretno kako bi se taj ventil ponasao na pumpi manje litraze
a opet ako bi raskopcao sadasnju pumpu i sadasnji razvodnik i izmedju njih stavio servo onda bi imao problem jer bi sigurnosni koji se nalazi u servu odradjivao na manjem pritisku nego sto je potreban glavnom razvodniku :udri:

najzalije mi je sto mjesta na sponama ima k'o u prici ali problem sa pumpom pravi sranje ::lose::
 
Ja mislim da bi se mogla ugraditi letva volana od Mercedesa 123 ke,ona je solidno pojacana,jaka i prosta za montazu.pumpa i letva i rzervoar i to je to.Jedina dilema mi je ta,da li bi ona mogla da izdrzi trzaje i udare od tockova i koliko bi trajala a radila bi 100% sam siguran :bravo:

Nije problem za pivo i ostalo,samo da ja navarim kabinu da vise vetar i kisa netuce u kolena i lice :ppozdrav: :haha:
 
123ka nema letvu nego puz

jedan moj drugar je uglavljivao od rekorda ja mislim i prosao je neslavno :nono:
tolike sokove nema sanse da izdrzi kuciste od bilo koda auta , mezda da se uzme nesto tipa sa 207 307 :sta: ali od auta :nono:

problem servo pojacavaca je najlakse rijesiti , kao sto rekoh servo kao sto je na 560 577 univerzalu .... se veoma lako stavi , ja sam naisao na najveci problem gdje staviti pumpu
pa i za to kuciste od 123ke treba pumpa :cao: jednostavno nema mjesta za nju

cak sam razmisaljo da je stavim na celo motora i spojim kardanom direkt na remenicu i skratim rezervoar za naftu da bi ispod stavio pumpu ali nemoze ni to smeta prednja klackalica :udri:
 
Pa puz ok,ja sam se tako izrazio.imam jednu i stoji mi i izgleda masivna i jaka.U tom slucaju se sve to zove prevelik budz....pa lakse je onda od rusa na najlonu naruciti da donesu servo uredjaj original od njega,staviti i terajjj...ispalo bi malo vise para ali bi bilo original :D J a cu ipak ostati na mehanickom volanom,volim da ga osetim kad trzne a i nije lose za jacati ruke :haha: Redovno podmazivanje svih prenosnih elemenata od kucista volana do samih tockova i dobre gume,dobro naduvane i nebojte se za motanje :D
 
kod rusa nov orbitrol moze da se kupi za 130 140 evra
ali mislim da je orbitrol vec previse za ovoliki traktor , servo pomagac je njemu dovoljan

da dobro si rekao preveliki budz :cao:
 
na novom tipu 2048 ima servo volan.on ispod kabine ima mali rezervoar za ulje i tu je pogon za obe pumpe i za hidrauliku i za volan-iste su pumpe inače.druže,orbitrol ti daje servo volan(fina hidraulika),verovatno si mislio da mu je i običan hidraulični dovoljan,što i jeste
 
a cuj 100 ljudi 100 cudi , 100 zena 200 sisa :D

kako se gdje kaze , na mom kraju je uobicajeno sa se sklop sa orbitrolom naziva ''hidraulicni volan'' a onaj sa na 560 577 ''servopomagac''
uglavnom se razumijemo :ppozdrav:

da mogao bi da se stavi cijeli pogon kao na 2048 da bi se dodala i druga pumpa ali ::novac::
cak bi i postojeca pumpa mogla da se zamijeni nekom ''tandemkom'' ali opet nedovoljno prostora po duzini :udri:
 
pa da,to ti i govorim.mislim da bi ceo taj pogon pasovao i na T-25 jer je on u suštini isti.e sad koliko to košta-to stvarno neznam.servo volan(u prevodu fini volan) se dobija uz pomoć orbitrola,može uz pomoć elekronike(elektronski servo),mislim čak i pneumatski da ima
 
nesto cisto sumnjam da pneumatika moze koristiti u te svrhe ali nije ni bitno

da cijeli onaj pogon od 2048 sa obje pumpe bi mogao da se ''uvali'' na vladimirca bez problema
znam jer sam skoro jedan rasklapao

a cijena , hmmmmmmm za ovoga 2048 sve skupo k'o za SDFa jebote ::lose::
 
cisto iformacije radi
zadnja poluosovina kod 2048 je 140 evra , ne pase od T25 nisu isti ricnovi za kocnicu ::lose::
a od T25 ja mislim da je oko 70

ova poluosovina koju sam skidao je tako nekvalitetna da kada je uraris cekicom na njoj ostaju tragovi :udri:
inace kod ovoga je se okrenuo onaj mali zupcanik u bocnom reduktoru , skresao ricnove na poluosovini
kad sam navukao zupcanik na onaj zdravi dio osovine koji je prezivio , fuft u ricnovima bio je smijesno veliki , od oka oko milimetar ::lose::

nevjerovatno los traktor , nogama da su ga pravili bio bi kvalitetniji , T25 je za njega mercedes ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh