VLADIMIREC T-25

niko nije ni rekao da je vlatko jaci od 533-9 ::namigivanje::
samo ima jaci obrtni momenat :D a to je po meni dovoljno za moje potrebe

mislim ta dva traktora nisu za porediti posto su sasvim razlicito koncipirani i nije realno porediti dva traktora iz dvje razlicite klase , prije bih poredio vladimirca sa ursuzom 335

to sto kazes za rikverce si sasvim u pravu , MADA postoji varijanta da se zamijene tri zupcanika u mjenjacu i tako da se dobije sporije brzine u tom slucaju se mijenjaju polozaji druge i trece , prva i cetvrta ostaju na svome mjestu
stim sto ti nova prva i nova druga dodju sporije a samim tim i rikverc

pritisak ulja u hid sistemu pojacaj onoliko koliko tebi odgovara , stavi manometar i kljuc u ruke

koliko para te kostao remont pumpe i sta su joj radili , mijenjali
i reci mi sto se tice tog mirnog rada na ler gasu jesi li apsolutno siguran da je on bio u pitanju posto i ja imam slican problem koji nemozem da rijesim :udri:
 
savoris je napisao(la):
niko nije ni rekao da je vlatko jaci od 533-9 ::namigivanje::
samo ima jaci obrtni momenat :D a to je po meni dovoljno za moje potrebe

mislim ta dva traktora nisu za porediti posto su sasvim razlicito koncipirani i nije realno porediti dva traktora iz dvje razlicite klase , prije bih poredio vladimirca sa ursuzom 335

to sto kazes za rikverce si sasvim u pravu , MADA postoji varijanta da se zamijene tri zupcanika u mjenjacu i tako da se dobije sporije brzine u tom slucaju se mijenjaju polozaji druge i trece , prva i cetvrta ostaju na svome mjestu
stim sto ti nova prva i nova druga dodju sporije a samim tim i rikverc

pritisak ulja u hid sistemu pojacaj onoliko koliko tebi odgovara , stavi manometar i kljuc u ruke

koliko para te kostao remont pumpe i sta su joj radili , mijenjali
i reci mi sto se tice tog mirnog rada na ler gasu jesi li apsolutno siguran da je on bio u pitanju posto i ja imam slican problem koji nemozem da rijesim :udri:


Pa nisu za porediti slazem se,ali uvek se nekako nadju na foruma u istom kosu,najvise se poistovecuju. :D I ja se slazem da vlatko treba da se poredi sa ursusom 335,od fergusona 533 je jaci,to sam proverio i tu nema dileme.Odvuce on i 539 ali samo zato sto je tezi i samim tim ima bolji grip,ali jos kako znaci fergusonu tih 8 konja vise.

Majka mu stara,pa ovo za zupcanike nisam znao a meni je potreban sporiji rikverc kada teram prikolicu uz brdo unazad,da ima vise snage i vremena za izmotati volan,posto se uvek zadesi da treba da ubacim prikolicu negde uz uspon u rikverc,baksuz.Samo zbog toga mi smeta taj rikverc.

Ovo za pritisak ulja mi i nije bas jasno kako se radi i pojacava,ajde molim te pojasni malo :ppozdrav:

Pazi ovako,zadnji put kada sam nosio pumpu izasla me je komplet poravka 3000din i obzirom da sam baksuz i oblaznavio navoj na bosch pumpi gde se zavrce nepovratni ventil,oni su u tu cenu uracunali i masinsku obradu tela pumpe,urezivanje novog navoja sireg i pravljenje prevodnice za nepovratni ventil.Otkada sam doneo pumpu i stavio,traktor mi radi super smireno,bolje nego pre.Cak i kada ga upalim ladnog,mogu da ga upalim na leru i on samo ravnomerno tok tok tok.Pre mi se desavalo i da kada ga naglo pustim sa velikog gasa na ler,da mi se ugasi ali sad vise ne.Sta su radili pumpi unutra i promenili,ja pojma nemam a na racunu pise da je tarirana pumpa i masinski obradjena i to je to.Hoce vlatko opako da zeza kad mu je neka sitnica u dovodu goriva poluispravna,znam ja to dobro.I da napomenem promenio sam filtere i ocistio komlet sistem za dovod goriva,filteri kostaju 1e po komadu,nepovratni ventil nov je 400-500din.A mnogo se ljudi zali dbar ovde kod mene,da im na vlatku varira gas dok je hladan i dok se neugreje,mozda je to i od traktora do traktora,mada ja mislim da je iskljucivo do bosch pumpe.Ja ga upalim kada je hladan,drzim ga na 600-700 obrtaja dok nepodigne ulje i teraaaj.Ali i bio sam uporan i vise puta nosio pumpu i dosadjivao im dok nisam dosao do savrsenog ler gasa :D :D
 
ajde napisi javno ko ti je radio pumpu to nije reklama , to se racuna kao pomec koolegama

ja sam moju nosio Petru Gasu u sremsku mitrovicu , onu sto mi je uradio na rusa sam prezadovoljan a sa ovom na vladimircu bas i nisam ali i dalje mislim da je on vrstan majstor za ruske pumpe
 
Ako sme da se reklamira servis,onda nije frka.To je Dizel Servis u Novom Sadu,Karadjordjeva 69a,glavni majstor i vlasnik se zove Paja.Ja sam kod njih radio pumpu i sad na kraju sam zadovoljan.Evo vam i kratak video klip kakav takt ima sad moj traktor,samo sto je upaljen na -1 na nekih 500 do 600 obrtaja.A sad si ti na redu Savoris da kazes kako se pojacava pritisak u hidrauliku ::svaka cast:: :D [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bF1fclPLyIU[/youtube]
 
joj pa kod tebe radi perfektno , moram se i ja baciti na sarafanje posto imam jednu pumpu rezerve moram sa nje skinuti ventil i probati mozda je bolji od ovoga koji je sada na njemu

evo ovdje ti se steluje pritisak hidraulike , ispod kape nalazi se vijek koji stelujes

znaci u cijev za kipanje spoj manometar , potegni komandu za kipanje i drzi je rukom da se sama ne vraca , stavi traktor na 1000Rpm i vidi koliki je pritisak
dok sve ovo drzis ovako gledaj manometar i dodaji polako pritisak zavrtanjem vijka za stelovanje , ako ti se desi da recimo pritisak dodje do 150 bara (navvodim otprilike) i daljim zavrtanjem vijka pritisak se NE povecava ,smanji pritisak na 140 i tu ga ostavi da ti pumpa ne bi ''kuljvala''
NEMOJ PRETJERIVAT
nazivni pritisak u vlatka je 130+10bara , dok vecina zupcastih pumpi radi na optimalnom pritisku oko 160Bara \

nekada je dovoljno dodati i 5 bara da bi kipao normalno

NEMOJ NISTA RADITI AKO NEMA MANOMETAR , posledice mogu biti pucanje pumpe sto se meni desilo , pa sjebavanje razvodnika pa jos milion zajebancija
 
Uhh i mene je zezao taj ventil opako ::lose:: Pukla opruga u njemu i to mi se desavalo variranje gasa i ja da zamenim,daju mi oni u dizel servisu neke oni jos gori nego predhodni.Skinem ja celu pumpu i odnesem i kada sam vratio ponovo,stanje super.Stvarno radi extra na ler gasu,nikakva variranja ni kada ga na minus upalim i sad vidim kako vlatko moze i treba da radi.Meni obzirom da sam perfekcionista u svemu predstavljalo je to problem,to variranje gasa i morao sam to da resim ::namigivanje:: Savoris ja bih ti preporucio da probas sa vise nepovratnih ventila i da vidis sta se desava...ili kupi kod rusa nov za vlatka oko 400-500din,nije neka para pa vidi...Ako nije to kod bosiste i pricaj mu svoje muke,kao sto sam i ja :haha: U ovom servisu bas su ljudi prijatni i izlaze na teren ako nesto nije u redu i nemas problema.

Po ovom sto si napisao za hidrauliku i pritisak,ipak je najbolje resenje nabaviti deblji a kraci klip i onda se gube ti problemi sa kipovanjem,na pola gasa mora da iskipuje dva kubika sljunka,ali samo ako je klip poprilicne debljine i nesme biti dugacak zato sto vlatko nema ulja da napuni takve :D Inace sa hidraulikom nikada problema nisam imao pri nosenju masina,pustanju dizanju...Baca mi ulje gore na klipu nazad,ali nikako da se nakanem to da saniram...Sve u svemu i pored tih sitnih mana koje sam naveo, ja sam bas prezadovoljan vlatkom ali zaebava me to sto nema kabinu i u skorije vreme krecem u pravljenje :D
 
njima je to boljka-to zalećanje pumpe.daj bože da ti posle opravke dugo posluži,ali obično neće jer brzo propusti gorivo u kućište pumpe i onda ti se ustvari regulator zaleće zbog pritiska u pumpi.jedini lek za to kad ti se počne zalećati je da ispuštaš tada to gorivo i sipaš ulje do vizira.i onda nakon opet 50 sati rada maksimum opet redovno menjaj i nećeš imati nikakvih problema.to im je boljka-čak i na ovim novim.al nije kvar da je moraš skidati i izlagati se trošku.sekcije im brzo propuste naftu u kućište(loškvalitet elemenata,cementacije)
 
kolicina ulja u rezervoaru hidraulike se lako rijesi
noviji modeli kao 2048 imaju prosiren rezervoar i njima stane oko 11 litara ulja cini mi se
jednostavno sa prednje strane sadasnjeg rezervara je dodata jedna kutijica na onu plocu koja se skida vijcima i povecan kapacitet , pogledaj ispod sjedista sa prednje strane rezervoara i vidjeces o cemu pricam

danas sam skinuo sa jedne stare pumpe koju imam u rezervi ventil i stavio na vlatka , stanje daleko poboljsano ali nije sasvim rijeseno , nisam ispustao visak ulja tj. mijenjao ga ali i to pomaze posto sam to radio prije i odrazi se na radu
ja mislim da cu i ja uz ovaj ventil koji sam stavio i zamjenu ulja biti zadovoljan
 
u rezervoar hidraulike u taj 2048-ttroklipac stane nekih 9-9.5l sae 30,mada ako naspeš i više on svaki višak sam izbaci.samo ispusti višak,barem tu naftu ako nećeš da sipaš ulje(jer brzo propusti naftu)i neboj se ničega-nema zalećanja 101%
Post je spojen: [time]1268176278[/time]
_________________________________________________
nemoj džaba bacati pare i skidati stalno pumpu :ppozdrav:
 
Pa sta znam,ja posle odredjenog vremenskog perioda proveravam ulje u pumpi.Ako ima dosta nafte koju je propustio izlijem i sipam novo ulje,sta tu ide 1dl ulja.I na ursusu 355 se desava isto da propusta naftu,ali cini mi se da on negubi dobar takt.
 
Pozdrav svima!Dovezao sam napokon vlatka i bacio se na sredjivanje svega sto mi se ne cini dobro ili ne funkcionise(imam slike na profilu).Pojavio mi se jedan problem pa ne znam kako da ga resim;evo o cemu je rec.Pri upotrebi hidraulike(spustanju i dizanju,jer jos uvek nije poceo da sluzi svrsi)iz zvona zamajca u najnizoj tacki(ima rupa i iz nje viri rascepka)curi ulje :sta:.Dosao sam do zakljucka da je to iz hidraulicne pumpe jer se ona nalazi na tom zvonu.Kako bih mogao da resim taj problem i da li se nekom desavalo tako nesto?Da li je u pitanju neki dihtung,gumica,semering ili nesto sasvim drugo?!
 
banat25 je napisao(la):
Pozdrav svima!Dovezao sam napokon vlatka i bacio se na sredjivanje svega sto mi se ne cini dobro ili ne funkcionise(imam slike na profilu).Pojavio mi se jedan problem pa ne znam kako da ga resim;evo o cemu je rec.Pri upotrebi hidraulike(spustanju i dizanju,jer jos uvek nije poceo da sluzi svrsi)iz zvona zamajca u najnizoj tacki(ima rupa i iz nje viri rascepka)curi ulje :sta:.Dosao sam do zakljucka da je to iz hidraulicne pumpe jer se ona nalazi na tom zvonu.Kako bih mogao da resim taj problem i da li se nekom desavalo tako nesto?Da li je u pitanju neki dihtung,gumica,semering ili nesto sasvim drugo?!

semering zasigurno...skini pumpu pa vidi sta se desava unutra da li ima ulja i sta a ako je semering onda napola traktor... :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1268343731[/time]
_________________________________________________
DJOKAN je napisao(la):
banat25 je napisao(la):
Pozdrav svima!Dovezao sam napokon vlatka i bacio se na sredjivanje svega sto mi se ne cini dobro ili ne funkcionise(imam slike na profilu).Pojavio mi se jedan problem pa ne znam kako da ga resim;evo o cemu je rec.Pri upotrebi hidraulike(spustanju i dizanju,jer jos uvek nije poceo da sluzi svrsi)iz zvona zamajca u najnizoj tacki(ima rupa i iz nje viri rascepka)curi ulje :sta:.Dosao sam do zakljucka da je to iz hidraulicne pumpe jer se ona nalazi na tom zvonu.Kako bih mogao da resim taj problem i da li se nekom desavalo tako nesto?Da li je u pitanju neki dihtung,gumica,semering ili nesto sasvim drugo?!

semering zasigurno...skini pumpu pa vidi sta se desava unutra da li ima ulja i sta a ako je semering onda napola traktor... :ppozdrav: nisam bas razumeo u potpunosti pitanje pa nebih mogao zasigurnoo da tvrdim sta je u pitanju...ja sam ga vec 4 puta cepao na pola otkad je kod mene,i sve to samo zbog druk lagera njegovog nosaca i lamele... :zli:
 
Ako mislis na semering radilice,ja ne verujem da je on,zbog toga sto pocne da kapa samo onda kad upotrebljavam hidrauliku.Konkretno spustao sam i dizao i posle toga se pojavila fleka ispod njega.Konstatovao sam odakle curi i prvo sam pomislio da je semering.Par dana ga nisam cackao i nije vise kapalo sve dok opet nisam pomerao hidrauliku.Ali ne preostaje mi nista drugo nego da skinem pumpu i da vidim da li je ona u pitanju :udri:.Hvala na savetu :D
 
pa to mi se onda cini da imas viska ulja u rezervoaru pumpe hidraulike pa se preliva preko semeringa koji se nalazi izmedju zvona i rezervoara ulja za hidraulicnu pumpu(nesto malo ulja koje sluzi za podmazivanje pogonskog zupcanika pumpe).ili ili je pumpa na neki nacin propustila pa pod pritiskom, gurne ulja i unutra u taj rezervoar kad radis sa hidraulikom.drugo nema sta biti...
 
Ovo je mesto gde curi
2w6zzmp.jpg
:zli:a nalazi se ovde,
30jqii8.jpg
.Dal je to do pumpe hidraulike?Curi samo kad nju koristim..Pozz
 
na ovoj donjoj slici ispod rucice za ukljucivanje ti se nalazi cep koji je ujedno i nivo ulja u pogonu pumpe , odvrne njega i provjeri kakvo je stanje u toj komori koliko i koga ulja ima ?

po mom misljenju posto dva scenarija sta se desava
1 otisli semerinzi i na pumpi i na spojnickoj osovini
2 otisao lezaj na spojnickoj koja pogoni pumpu pa kada se pumpa optereti dolazi do zakretanja osovine i tako semering procuri

u oba slucaja traktor po pola , mada prvo provjeri ovaj nivo ulja sto sam ti rekao pa ces poslije skinuti i pumpu i njoj zamijeniti semeringe prije nego raskomadas traktor
 
Pozdrav,
Imao sam slican problem , u pitanju je bila ,,glupost,, . Pre nego prepolovis traktor skini pumpu i odvrni ona cetiri srafa sto drze onaj poklopac iza pumpe . Kad ga skines unutra se vidi spojnocka osovina sa spojnicom, moguce je da se olabavila ona velika matica sto drzi osovinu koja ulazi u menjac pa ti curi ulje iz menjaca . Meni se bas to desilo sto ne mora da znaci da je to i kod tebe, ali proveri to je sitnica naspram svega ostalog.Ako hoces mogu da skeniram iz kataloga taj detalj ali prosto je .
Post je spojen: [time]1268416373[/time]
_________________________________________________
 
Ako curi podosta ulja,nema ti spasa nego da ga rastavis na pola i promenis to sto nevalja...Bolje sad sve o da odradis nego kad krenes da radis u sezoni... :ppozdrav: Al je lepo ofarban,tako bi i ja mog trebao :D
 
Nazad
Vrh