VLADIMIREC T-25

Recite mi koliki akumulator je dovoljan da pali T-25? ::namigivanje::
 
zavisi od toga kakav ti je motor i kakav je alnaser
ja zimi ne stavljam vise od 76Ah , ljeti pali i sa 36Ah , alnaser u odlicnom stanju
cak ni dekompresor mi ne treba , inace skoro sam remontovao alnaser
ocistio kolektor , ocistio one sastave izmedju statora i deklova koja ga noe njega i cetkice (to je veliki problem bio) i glavni kvar koji sam imao je da su opruge koje drze cetkice izgubile svoju elasticnost
jenostavno oprugu razmotas rukama kao da je od bakra ::lose::

sve ocisceno podmazano i pali ko mina
 
Motor mi je super, a za alnaser ne znam..... Ovaj traktor nije palio na kljuc vec 5 godina.... Pa sam resio da to promenim..... Razmisljao sam da uzmem akumulator od 130Ah ali ako moze od 76Ah onda cu uzeti njega....... :D
 
Dukanac je napisao(la):
Motor mi je super, a za alnaser ne znam..... Ovaj traktor nije palio na kljuc vec 5 godina.... Pa sam resio da to promenim..... Razmisljao sam da uzmem akumulator od 130Ah ali ako moze od 76Ah onda cu uzeti njega....... :D
Ako se ne varam po tehn. uputstvu original akumulator mu je od 140Ah (T 25A).
 
original ide dva po 6V e sad neznam tacno koje amperaze
ali ja sam odgovorio na ovo pitanje
Dukanac je napisao(la):
Recite mi koliki akumulator je dovoljan da pali T-25? ::namigivanje::
mada 140 nisam siguran da moze stati po sirini jer uska je ona kutija gdje on stoji
110 mislim da bi stao bez problema
 
savoris je napisao(la):
original ide dva po 6V e sad neznam tacno koje amperaze
ali ja sam odgovorio na ovo pitanje
Dukanac je napisao(la):
Recite mi koliki akumulator je dovoljan da pali T-25? ::namigivanje::
mada 140 nisam siguran da moze stati po sirini jer uska je ona kutija gdje on stoji
110 mislim da bi stao bez problema
To je tačno.
Mi koristimo 2x97Ah 12V koji izbacimo iz Rusa 52 ali još nije gotov :D
 
Dukanac je napisao(la):
Ima li negde u Srbiji da se kupe delovi za T-25?
nisam iz srbije ali mislim da je NS najsnadbjeveniji dijelovima

sad sam gledao bas u knjizi za akumulatore , idu 2 po 6V kapaciteta 155Ah :(
 
Ja sam iz Guče, možda ste čuli..... A pitam jer mi trebaju filteri i da kupim šta sve treba za kočnice, pošto su mi problem.... :ppozdrav:
 
imam ja vecinu brojeva od tih rusa sto prodaju oko najlona i mislim da salju brzom postom
ako hoces poslat cu ti brojeve pa ih pitaj
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Pozdrav svima!Imam pitanje za poznavaoce vladimireca.Skoro sam kupio t 25 *81 god i trebam ga dovesti,a problem je što taj čovek od kog sam ga kupio,nije ga uopšte koristio i ne zna šemu brzina.Ima jednu ručicu.Zanima me još koliko ide ulja u motor,menjač i hidrauliku..Toliko za sada......Hvala unapred
 
Pozdrav, imam vladimirca od '83 i uz njega prirucnik - uputstvo.Sema brzina sa jednom rucicom menjaca je:
BRZI HOD --i-- spori hod
2 4 i I spora II spora
5 6 i 1 3
hod napred ---- hod nazad
usporene brzine imas samo napred.
ulje u motoru 7L SAE 30
bos pumpa 0,1 L SAE 30 i menja se na 20-30 moto sati
menjac 10L SAE 90
rezervoar hidraulike 5,85 L SAE 30
glavcine prednjih tockova po 0,1L SAE 90
reduktori zadnjih tockova po 0,75L SAE 90
 
  • Like
Reagovanja: PKB
:D U nedelju idem po njega i nadam se da ću se snaći...Ukoliko mi nesto zapne javiću se,a do tad pozdrav;i hvala još jednom
 
Evo i mene,dugo nisam bio na forumu i postovao,posle onog problema sto sam imao sa nepovratnim ventilom.On je definitivno bio uzrocnik gubljenja pritiska iz sistema goriva i loseg rada.Odneo sam pumpu kod bosiste ponovo,rekao mu da je komplet pregleda,iztarira i to je to...Kad sam doneo pumpu,postavio je,uzupcio,napumpao gorivo u sistem,odmah se vlatko javio.radi na leru samo sapuce,bez ubrzavanja rada motora ili bilo kakvog drugog neravnomernog rada.Medjutim nemoze sve da prodje bez baksuza,na izlazu gde se srafe cevi koje vode do dizni poceo da mi flisuje naftu i ja pozovem servisa a oni mi kazu,da je to neka dihtung gumica na sekciji i da mora zbog nje da se skida cela pumpa ponovo :zli:.Ali dobro, odneo sam pumpu i zamenuli su mi gumicu bez ikakvog mog troska,jos su hteli i da odnesu pumpu i da donesu.Ako nekome iz okoline Novog Sada treba dobar bosista za ruske masine,poslacu mu na pp. :ppozdrav: PS.Ovi sto kazu da je Vladimirec jaci od imt539,tvrdim da nisu u pravu :nono: Vladimirec jeste nesto tezi od 539,ima bolji prenos i bolji odnos brzina ali nema jaci motor od 539,to nikako...Mozda mu se priblizio po snazi motora,ali ga nije i pretekao.Meni je Vladimirac super traktor za poslove koje radim sa njim i jedino sto meni poprilicno smeta i predstavlja nedostatak kod vlatka jeste nepostojanje sporohodnog rikverca i slabija hidraulika(pritisak) od imt 539.Za dizanje prikljucnih masina,sejacice,drljace to nepredstavlja problem,ali za kipovanje pune prikolice zemlje sa klasicnim hidraulicnim klipom na 3 tone prikolici to jeste problem. :ppozdrav:
 
ajde mi molim te posalji adresu od tog bosiste a sto se tice kipovanja nemam ja nikakvih problema kipuje jao blesav i to loznicu od 5.5t
 
Nazad
Vrh