VLADIMIREC T-25

a kad ima 100 brzina jbg. znas kako veli jedan kolega ; beste ljudi sad neznam dal ce napred ili nazad krenuti :haha::haha::haha:

- - - - - - - - - -

kako se naviknu onda na ove kompjuterske traktore . treba prvo ici na predavanja i obuku pa tek onda u voznju. ko svemirski brod a na vlatka nemogu se navici
 
a kad ima 100 brzina jbg. znas kako veli jedan kolega ; beste ljudi sad neznam dal ce napred ili nazad krenuti :haha::haha::haha:

- - - - - - - - - -

kako se naviknu onda na ove kompjuterske traktore . treba prvo ici na predavanja i obuku pa tek onda u voznju. ko svemirski brod a na vlatka nemogu se navici



Ovo je trenutno NAJZESCE sto sam cuo vezano za Vladimirca... "Bez te ljudi neznam dal ce napred ili nazad krenuti".. Stvarno si car... :haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha: :osmeh:
 
joj to je sou od coveka. ima vlatka u dosta dobrom stanju a nezna ga voziti. brat mu doterao i ostavio ispred radionice a ovaj nezna sta bi sa rucicama menjaca. zove me da pomerim sokocalo a kraj njega pola komsiluka vecaju gde je sta. kad sam i te reci cuo valjao sam se od smeha. pa zar 10 godina da ima traktor i nemoze da zapamti makar 3 brzine.
 
JA stvarno nemogu da shvatim pa on ustvari ima 4 brzine i reverze sto mu dodje isto sto i reduktor na ostalim traktorima... Stvarno nerazumem a da teraju nesto komplikovanjie da ih vidim... :haha:
 
ma to je sou od ljudi, jednom ovde komsiji sam bojom pisao brzine na zetoru 2511. i opet nemoze ni posle godinu dana da popamti. krene i kad treba da presalta gleda gde bi trebala sledeca brzina biti. pa kako da se nesmejem kad to vidim
 
Jedanput moj sklski sa njegovim Vladimircem zamalo noge da mi polomi!!!!! JA da mu pomognem sa zakaci sakupljac sena a on odjednom krene unazad sa 4-5 brzinom!!!! :haha: :haha:
 
mjenjač se nema šta učit, daj šemu brzina i teraj, al je problem kad na sred raskrsnice taj mjenjač nemožeš mrdnit kad zaglavi, a gust saobraćaj, plako bi od muke da nisi muško i da te ni sramota

a na zetoru 2511 se brzine mjenjaju lako kao na autu
 
A zasto menjac nemozes mrdnuti??????? :sta: To nesto nevalja...
Ja sa mojim nikad nisam imao problema sa menjacem da mi zaglavi ili da iskoci iz brzine... A menja ODLICNO kao da je sinhronizovan... :osmeh:
 
Takodje stvarno nerazumem te sto nemogu popamtiti brzine. Ajde za vladimirca, ali koliko sam se prica naslusao za menjac od t-40, tu tek nemogu da pohvataju. Kad se jednom naucis na vladimircev menjac (saltanje sa medjugasom...) salta kao kod auta i nema brige da ce krcati kad naidjes pored nekih devojaka.
 
jos malo ce biti sramota ako sednemo za upravljac traktora.pa vlatkov menjac se salta bolje od bilo kojeg imt. samo sto mnogi nece priznati da i imt moze zaglaviti brzine .sve zaglavljuje kad se nezna popraviti a nece majstor platiti.
 
Izgleda da niko nije od njih vozio imt 5270 sa zf menjačem pa da vidi šta je šaltanje , kad moraš da ga šamaraš iz brze u spore pa međugas itd , nerazumem da neko nemože da se navikne na menjač , kad sam radio u zadruzi kod nas znao sam da u toku smene promenim po 4-5 traktora bilo je i zetora, rusa , dajca i imt, internacionala pa se čovek za par dana navikne na svaki od njih a ovde ljudi na jedan prost menjač ne mogu da se naviknu, kod vladimirca je menjač najsličniji torpedu 75 na jednoj ručici brze ,spore i rikverc a na drugoj 1,2, 3,4
 
Ja sam vozio 5200 pojedu se one jabučice od birača pa ni sam neznaš u koju će brzinu ušaltati pa vazdušna papuča zeza još luft u zglobu i volanu a kočnice jedva išta hvataju sve bi se dero kad moraš sa takvom kršinom raditi .
Što si menjo 4~5 ovi drugi pocrkaju haha ??


Ma nije komplikovan menjač uopšte pogotovo sa dve ručice ljudi bezveze stvaraju zabludu jako prosto ,ja kad sam ga kupovo nikad ga pre toga nisam vozio i dotero sam ga sam hehe a desilo mi se tad na raskrsnici da ga ušaltam u rikverc haha ali brzo sam se naviko .,nego ljudi kad naviknu na imta samo to valja ništa drugo nevalja jbg .
Mnogi ljudi pljuju bukvalno po svim ruskim traktorima iz totalnog neznanja .
 
Stvarno su se desavale te situacije sto kaze Vica da ljudi ne znaju dal ce napred ili nazad.Kad su dvojica mojih rodjaka kupili svaki sebi T-25,stvarno se sakupilo pola sela i svi gledamo,razmisljamo,aj ovako,aj onako,a niko veze nema.I ubrzo su ih prodali,pisao sam vec o tome,da ne ponavljam sad u detalje.
Onda sam ja razgovaro sa drugom ciji ujak ima T-25 da mi objasni oko tih brzina i on mi objasnjavao nekoliko puta i moram da priznam da mi i dalje nije jasno.::sramota::
Jbg,nisam glup i radi mi kefalo,jedino ako on nije znao da mi objasni,a ja nisam imao priliku da radim sa T-25 pa sam da ukapiram.
 
Ja sam vozio 5200 pojedu se one jabučice od birača pa ni sam neznaš u koju će brzinu ušaltati pa vazdušna papuča zeza još luft u zglobu i volanu a kočnice jedva išta hvataju sve bi se dero kad moraš sa takvom kršinom raditi .
Što si menjo 4~5 ovi drugi pocrkaju haha ??


Ma nije komplikovan menjač uopšte pogotovo sa dve ručice ljudi bezveze stvaraju zabludu jako prosto ,ja kad sam ga kupovo nikad ga pre toga nisam vozio i dotero sam ga sam hehe a desilo mi se tad na raskrsnici da ga ušaltam u rikverc haha ali brzo sam se naviko .,nego ljudi kad naviknu na imta samo to valja ništa drugo nevalja jbg .
Mnogi ljudi pljuju bukvalno po svim ruskim traktorima iz totalnog neznanja .
Kad je berba oteraš jedan a drugim se vratiš na silosu je bio jedan traktorista koji sve pomerao i kipovao ami smo njiva silos vozili
 
MA prosto je da naucis brzine na Vladimirca.... Ko jednom nauci posle mu svaki ruski menajc dodje na isto... :osmeh:
 
moramo otvoriti skolu za kursadzije . prvi predmet trazenje brzina na vlatku. ko polozi ide na T40 pa dalje :haha::haha::haha:

- - - - - - - - - -

moramo samo dobru profesoricu pronaci :haha:
 
VICA- E ta ti je dobra da otvorimo kurs za voznju Vladimirca kao sto je nekad bilo kad se kupovao nov... :osmeh:
 
E da se prodaju još t 30 novi pa da bude još i obuke ,ovako nek se snalazi ko kako stigne haha šalim se !!!
 
Reklama za Lazaro. Obruc kocnice posle godinu i po dana. Zamenjen je starim orig. obrucem koji sam odneo na prekivanje. Obruc nije bio pretegnut, a razlog neravnomernog trosenja ferode je kratak obruc koji su mi poslal pa sam pravio nove plocice...(pisao sam o tome ranije) a i drugi kraj ferode je dosao do nitni.

img20140220125618.jpg






img20140220123435.jpg
 
ma obloge su uzas. vecina se zali na kvalitet. ja moje nisam ni skidao jos posto znam da su namascene jos od predhodnog vlasnika. uzeo sam i semeringe da izmenjam na reduktoru ali to ce na zimu malo da se rascatali. najbolje je nitovati nase obloge
 
Nazad
Vrh