VLADIMIREC T-25

ZNaci moze taj automat od IMT-a?????? Prosto neverovatno.... JA sam moj uspeo da sredim i sad nema vise problema... A sumnjam da ti se to brujanje javlja jer si previse zategao taj snop...

Mene iznenadjuje kako moj Vlaimirec prima brzine!!!! Ma kao auto znaci!! NEma da zakrci nikad!!!!!! A kad sa prikolicom idem i treba da prebacim iz 3 u 1 samo reduktor prebacim na desno u pokretu ma ni ne oseti samo upadne!!!!
 
Mislim da jedan bolcni nemože od hidrauličnog klipa da se izvadi
izvadi osigurac od bolcne klipa dole. izbijes bolcn od klipa ka remenici i izvuces cilindar van malo pa onda bolcnu od poluge i vratis sve natrag posle. prvo spusti hidrauliku skroz dole.bolcne se zgodno izvuku.

- - - - - - - - - -

ravni su zubi na zupcanicima pa samim tim se vise cuje nego sa zakosenim. a plus godine rada i verovatno cementacija je malo krenula i eto zvukova. i kod mene se malo cuje ali to je verovatno na diferencijalu. tu nisam nista gledao a pitanje je kakvi su trkaci i osovinice ,lezajevi. po tom pitanju ce da ide jos godinama. nije on naucio da bude sve perfektno. danas malo nisam mogao poverovati ocima ,stari se ocigledno. otkacio frezer i gledam i tek onda mi padne na um da to nije freza sa kojom sam prosle godine radio. obe su IMT619 samo je ona bila 125 cm .ja metar u ruke i izmerim kad ovo 160 zahvat a 185 ukupna sirina. nazovem drugara a on se smeje ko blesav .imao 2 kom a ja ovaj nisam ni video . onaj manji prodo prosle godine. jos se pitam sta li vlatku kad ovako stenje ,izgorece ledan ti sam. u zurbi uopste nisam primetio kolika je ovo svotina

- - - - - - - - - -

20032014594.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

20032014595.jpg
[/IMG]
 
  • Like
Reagovanja: PKB
izvadi osigurac od bolcne klipa dole. izbijes bolcn od klipa ka remenici i izvuces cilindar van malo pa onda bolcnu od poluge i vratis sve natrag posle. prvo spusti hidrauliku skroz dole.bolcne se zgodno izvuku.

- - - - - - - - - -

ravni su zubi na zupcanicima pa samim tim se vise cuje nego sa zakosenim. a plus godine rada i verovatno cementacija je malo krenula i eto zvukova. i kod mene se malo cuje ali to je verovatno na diferencijalu. tu nisam nista gledao a pitanje je kakvi su trkaci i osovinice ,lezajevi. po tom pitanju ce da ide jos godinama. nije on naucio da bude sve perfektno. danas malo nisam mogao poverovati ocima ,stari se ocigledno. otkacio frezer i gledam i tek onda mi padne na um da to nije freza sa kojom sam prosle godine radio. obe su IMT619 samo je ona bila 125 cm .ja metar u ruke i izmerim kad ovo 160 zahvat a 185 ukupna sirina. nazovem drugara a on se smeje ko blesav .imao 2 kom a ja ovaj nisam ni video . onaj manji prodo prosle godine. jos se pitam sta li vlatku kad ovako stenje ,izgorece ledan ti sam. u zurbi uopste nisam primetio kolika je ovo svotina

- - - - - - - - - -

20032014594.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

20032014595.jpg
[/IMG]

Odlicno si sredio ove blatobrane sto si kupio od mene...:osmeh::ppozdrav:
 
Danas sam zakačio drljaču na Vlatka i otišao na njivu da spremim...
I naleteo na problem...
Ubacim u 2. brzinu, znači poluga reverzera u desno, u one tzv. "spore" (I,1,2,5), a polugu menjača u gore levo. Krenem, spustim drljaču, pređem jedno 20-tak metara i traktor stane.Stisnem kvačilo, izbacim iz brzine, ali polugu reverzera nisam mogao da pomerim, opet kvačilo, brzine šalta, ali reverzer ni makac. Otvorim onaj poklopac sa desne strane, i polako kuckam po 4 izvodu gledano od napred,kvrcne sasvim polako, vratim se u traktor, i reverzer radi.
Rekoh možda sam preopteretio, ubaciću u 1. pa probati tako. Ipak je dosta loše izorano i kasno, zemlja je teška, nije čestito ni izmrzla itd.Opet tako 15-20 metara i opet ISTO. STANE I BLOKIRA.
Ponovim odblokiranje, i krenem nanovo, pređem sada malo više, ali OPET STANE TRAKTOR I BLOKIRA POLUGA REVERZERA.
Kada sam odblokirao, prebacim polugu reverzera u levo, da pokušam 3. Krenem nekako, zamislite, uspem nekako da podrljam u prvom prohodu 3. a da nije nijednom blokiralo i stalo.
Ajd da probam opet 2. za drugi prohod, čisto da vidim oće li blokirati...
I JESTE...
Znači BLOKIRA samo kada je poluga reverzera DESNO?!!
Ajde kolege, Vaši predlozi i sugestije?
Šta me zeza? Razumem da je "nešto oko menjača", ali ŠTA?
I kako da rešim ovaj problem?

Treba od nedelje da uzorem baštu od 5 ari, neću moći 3. ni u ludilu, trebaju mi i 1. i 2.!!!
 
Znaci poluga reverzera ostane na mestu (ne iskoci) a traktor stane?????? I vise nemozes da mrdnes rucicu a traktor ne krece??
Sve mi to vuce na viljusku!!!!!!!!!! :sta:
 
Znaci poluga reverzera ostane na mestu (ne iskoci) a traktor stane?????? I vise nemozes da mrdnes rucicu a traktor ne krece??
Sve mi to vuce na viljusku!!!!!!!!!! :sta:
Tako je Ćiro, ni poluga menjača, a ni reverzera ne iskoče, s tim da kada stisnem kvačilo, mogu da menjam položaje poluge brzina kako god hoću, dok reverzer ostane BLOKIRAN, i ni da ga mrdnem, (nekom prihvatljivom silom).Bez da ga divljački cimam...
 
Sve mi se cini da ti se ostetila viljuska za reverzer pa sad moze da se snop pomera bez diranja rucice... Videcemo sta ce reci i Vica i ostali ali ja sumnjam na to...
A jer mozes da izbacis traktor iz brzine bez da pritisnes kvacilo (samo pitam).... :sta:
 
jako cudno jer tu nesto nestima sa zadnjim snopom gde su spore brze a tu ima dosta prostora da je nemoguce uzupciti zupcanik u oba prenosa.jedino mi pada na pamet da je ispala kuglica od zupcanika sto pogoni diferencijal pa da se smakao u stranu i tako uzupci oba prenosa. to je se moglo sve zdrobiti. jesi li stisnuo kvacilo dok si osovinu kuckao da odglavi
 
Osovinicu nemozes vratiti nazad dok ne pritisnes kvacilo jesi li to uradio????? Ili upalo bez kvacila??????
 
Pa i meni se nesto slicno desava ali meni je izbacio samo jednom i ta prva osovinica neupada u nju kuglica kako treba verovatno pa se pomeri . SAamo sto meni i dalje sve ostalo radi i brze i menjac ali nemogu opet da usaltam u spore dok neskinem poklopac i nevratim osovinicu tj onu sipku kako treba da stoji i posle salta bez problema .
I kolegi se to isto desava na sporim cim se optereti on iskoci i nece da usalta i posle skine poklopac vrati rucno sipku i tera dalje ali mu se ne desava bas toliko cesto cini mi se da tvrdi samo pod opterecenjem velikim .
 
Po svemu sudeći, i mene čeka upravo TO...
Znači rasklapanje do vizuelnog pregleda kućišta menjača, pa onda obraćanje pažnje na snop sporih i reverzera, viljuška, pa naknadna pitanja Vama upućena...
Hvala Vam na odgovorima...
Nadam se da nije ništa samleveno i uništeno, jer se ne čuje nikakav neuobičajen zvuk pri radu, osim zvukova do sada prisutnih...

PKB

Veruj mi da je i kod mene bilo u pitanju baš veliko opterećenje...
Zamisli samo kako se traktor ljuljao i klatio kada sam terao prvi prohod 3. brzinom, još uvek mi se "manta" u glavi...
Vlasnik drljače tražio da odustanem i da idemo kući, rekoh jok, nastavljam, sedi što dalje od njive i nesmetaj, šta polomim, popraviću ti i isklomferisati, ne kukaj unapred...
Hvala Bogu, nisam ništa slomio, ni na traktoru, a i onu gomilu gvožđa sam mu vratio u dvorište u ispravnom stanju, čak sam mu dozvolio da vozi Vladimirca sa njive do kuće (a on poseduje IMT 540, drugi traktor NIKADA nije imao), nekih 500-600 metara, a to ću posebno da mu obračunam ::namigivanje::
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: PKB
Nema u katalogu ceo menajc sa osovinama!!!!!! Samo prazno kuciste a zasebno osovine!!! ::jako_besan::

Da pogledas taj snop sto te zafrkava!!!!!!
 
:osmeh::bravo: Hahhaa ala se nasmejah ,bravo Vico .

- - - - - - - - - -

Ako nisi radio tako nesto bolje zovi nekog ko ima vise iskustva zna na sta treba da obrati paznju moze da ti promakne nesto .

- - - - - - - - - -

A traktor ti treba jbg sto je najgore tako kad izda uvek kad netreba!!!
 
evo vidi se 4 osovinabrojeci sa leve strane.kod mene je na osovini postojao 3 reper i sad na slici je ta osovina na leru izmedju sporih i brzih. iza viljuske onaj uzi zupcanik zupci brze kad udje u zupcanik za pogon diferencijala. ovaj siri kad viljuska pomeri se sad ka nama uzupcuje direkno na drugi zupcanik za pogon diferencijala spore prenose. tu je prilican hod i skoro nemoguce uzubiti obe strane. to je sto me muci. ako iskace i zablokira kao kod PKB to nije problem i resava se zgodno vecinom .ali ovo da zaustavi traktor je vec za mozganje. kod mene je bio problem klizac koji se odvio i pomerio nazad sto se vidi pa rucica proleti izmedju.
 
Poslednja izmena:
- - - - - - - - - -

Ako nisi radio tako nesto bolje zovi nekog ko ima vise iskustva zna na sta treba da obrati paznju moze da ti promakne nesto .

- - - - - - - - - -

A traktor ti treba jbg sto je najgore tako kad izda uvek kad netreba!!!
E ako sam počeo od nule da se bavim Poljoprivredom, nisam znao da se krava veže za rogove i vodi, a ja magarac vezao za vrat, odvukla me i vukla po livadi ko u kaubojskim filmovima, a sada ih dresiram, mogu čak i da ih jašem, kada ih čuvam na pašnjaku, dođu kod mene u hladovinu da planduju, naslonim se na jednu od njim da odremam, a krava mi zaleđima...Jedino što sa sobom dovuku i rojeve muva pa me gnjave, one imaju repove pa mlate levo-desno, a na kraju moram da ih oteram odatle i da ja pobegnem, ali ne zadugo, eto njih za mnom, ma ko kerovi su, nemož ih se otresti...
Imao sam posla i sa maltene pravim krdom konja koji su prodefilovali kroz moju štalu, i njih sam apsolvirao, Ma i Ovaj Mali Rus ima da mi padne u šake, i da ga skockam i sredim i doktoriram i njega, ne bojim se ja, ali što da se mučim i razmišljam, kada je jednostavnije posavetovati se iskusnijim, i primeniti već primenjeno u praksi...
 
Nazad
Vrh