VLADIMIREC T-25

Ja jos uvek imam nove obloge koje su moji dobili nove kad kupili Vladimirca... Gomila delova se dobijala cim bi ga neko kupio novog a eto idalje stoje novi.. Imam cak i nove dizne i to komplet ne samo uloske... :osmeh:
 
Pozdrav svima.....Treba mi jedna mala pomoc....Trebam da kupim kiperku prikolicu za Vladimirca,ali ne znam na koju cev da stavim prikljucak za crevo od hidraulike....? :( Kada stanem sa zadnje strane traktora ima dve cevi....leva i desna....pa ne znam na koju ide? :) i preko koje rucice se regulise kipovanje,na levu ili desnu? :) Hvala unapred....:ppozdrav:
 
Kipujes prikolicu sa desnom rucicom (odmah pored one za poluge koja je sa leve) ali prikljucak za kipovanje ne ide ni na jednom od tih creva sto ti spominjes vec na drugu cev koja je febricki zatovrena cepom... Pokusacu da ti objasnim ali moracu da slikam najbolje..

Sace slika... :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Evo slike na koju cev se montira prikljucak za kipovanje... Ona fabricki ima poklopac a ne prikljucak za kipovanje... :ppozdrav:

110612155824.jpg
 
Nisam se lepo izrazio,mislio sam na cev,a ne crevo :osmeh: Fabricki je i kod mene zatvorena cepom,ali kod mene ima dve cevi....leva i desna ( sto si mi pokazao na slici ),pa nisam znao na koju da stavim prikljucak... :bravo:
 
Vladimirec sa dva izlaza za hidrauliku imas??????? :sta: Izvini onda nisam video nikad Vladimirca sa dva izlaza za kaipovanje,moj ima samo jedan i na njemu se nalazi prikljucak...
Onda ti imas izvod za dvosmernu hidrauliku...
 
Izgleda da je taj izvod...jedna cev ide ispod bocnog reduktora sa desne strane a druga se nalazi kod klipa za hidraulik.....Pa mi zbog toga nije nista jasno.... i da li uopste moze kod mene da se namesti da kipuje,s'obzirom da verovatno imam prikljucke za dvosmernu hidrauliku ? :( Slikacu sutra pa cu postaviti sliku :bravo:
 
NAravno da moze da kipuje nema veze ako imas izvode za dvosmernu... Pa koliko traktora to imaju pa ipak mogu da iskipaju prikolicu..

recimo ako pogresis i prikljucis u drugi prikljucak (dvosmernu hidrauliku ako imas) onda kipuje kad gurnes na gore rucicu na razvodniku a ako stavis u drugi prikljucak kipovace kad povuces azvodnik na dole... Bar je tako ne Belarusa na kom je dvosmerna hidraulika... :osmeh:
 
E sada mi je lakse :osmeh: Kod mene u kraju ima jos nekoliko vladimiraca,ali imaju samo jednu cev,pa mi je zato bilo cudno...inace moj je 90 god pa mozda zbog toga :)
 
E pa sto ne kazes odmah druze... Tvoj traktor je noviji pa zato.. Ima izvode za dvosmernu hidrauliku... Mozes ti kipovati prikolicu u bilo kojem izlazu ali kazem ti od toga zavisi dal ces da vuces ka sebi rucicu ili ces da je guras da bi kipovao (sto je nebitno)...
Bez brige druze kipovace to kao nista...
Ajde molim te slikaj mi te izvode da vidim kako su uklopili to.. Moze to i na starijim Vladimircima lako da se izvede.. :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Hvala puno.... :ppozdrav: Ma bitno mi je da kipuje,a da li rucica isla dole ili gore,totalno je nebitno :bravo:Sutra cu da slikam sve detaljno pa cu postaviti slike :ppozdrav:
 
e napokon sam resio problem nadam se na duzi rok sa vlatkom i falsiranjem vazduha.on ce mene da zeza, nabavim providno crevo i namontiram kad vazdusni dzep stalno prisutan u crevu i stalno nadolazi. e onda skinem rezervoar ,jedna rupa u dnu od 14mm i nadjem maticu sitnog koraka sto pasuje na navoj holendera. zavarim maticu za rezervoar i namontiram samo sto sam i dovod prepravio i odvod sa nepovratnog ventila. sad je sve razdvojeno. sad radi ko sat i pali svaki put na zub. ali vrag nece miran ,poce kais da pisti i pusi se. jedan od lezajeva na turbini koje sam skoro promenuo se raspao. toliko o sadasnjem kvalitetu novih lezajeva. opet stari ruski dosao na staro mesto i radi. bice i slika samo dok uslikam sve. umazan do lakata nije mi se svidelo da slikam
 
moracu da potrazim ruske original .dok IKL radio lezajeve bili smo mirni sto se kvaliteta tice a sad da izludis samo trkajuci i menjajuci.vise potrosim goriva i vremena nego su njihova cena a kvalitet uzas. ma bitno da sam uspeo da odradim sistem sa naftom da vise nepravi probleme jer sad ide padom. sa 4L samo normalno radi iako sam cevcicu podigao za 2-2,5cm od dna da nekupi mulj i vodu
 
Imma ja neke polovne ruske ali nisu sjajni.. Cuvam ih u rezervi.. Mada znam gde ima d ase kupe ti siroki lezajevi ali sad si me ubacio u dilemu dal to nesto valja!!!
 
dsc0670.jpg


- - - - - - - - - -

dsc0671.jpg


- - - - - - - - - -

dsc0672.jpg


- - - - - - - - - -

img]http://www.dodaj.rs/f/k/V4/2zJ25mmi/dsc0673.jpg[/img]

- - - - - - - - - -

dsc0674.jpg


- - - - - - - - - -

img]http://www.dodaj.rs/f/k/V4/2zJ25mmi/dsc0673.jpg[/img]

- - - - - - - - - -

img]http://www.dodaj.rs/f/k/V4/2zJ25mmi/dsc0673.jpg[/img]

- - - - - - - - - -

dsc0673.jpg
 
da oba izvoda samo sto su blindirana. trebaju automatske spojke. to jedino po cevima na razvodniku videti gde je dovod a gde povrat. ciro to mozes ti uslikati gde ti je cev za kipovanje zakacena na razvodniku posto je ja nemam. i mora biti pun rezervoar za hidrauliku ako mislis kipovati. cak je i on nekad premalen ako je veci klip u pitanju
 
Ima matica na kraju cevi koja se odvije i moze da se stavi prikljucak za crevo od kipe,samo se ne vidi od prljavstine.... :osmeh:
 
Nazad
Vrh