Vlašićka (Travnička) pramenka

Ako se siljezica omrce to znaci da je bila spremna i sposobna za parenje da nije ne bi se ni parila a pramenke su ovce koje se posle jagnjanja jos razrastaju
 
evo nekoliko slika mojih ovaca, ovna i pasnjaka. ide mi na zivce sto nikao im ne mogu "popuniti" da nestane ona rupa na stomacima kod slabina ispod kicme. Imaju stomake ka dole, tj trbusaste su.Vidjecete kod ove ovce "gare". jedu dnevno po 600 grama zita. trava, tikvcice i sve, ali opet imaju one praznine ispod kicme. Bas me nervira to.
11tr8u0.jpg

jkwpix.jpg

5o7052.jpg

24y3jnd.jpg


---------- Poruka napisana u 18:45 ---------- Prethodna poruka je at 18:41 ----------

313lyeh.jpg

308i25j.jpg

ovu travu im kosim i dajem, pa cisto da bacite pogled ;-)
4jrq6g.jpg
 
Nemoj preterivati 600gr žita je previše. Stvaraš nepotrebne troškove. Pramenka je to.
U pravu si, alči htio sam ih dovesti u sto bolju kondiciju! Ali sad je problem u ovnu! Vec par dana je usporen, tacnije tri dana. Juce bio veterinar i dao mu inekcije. I jutros je bio dobro, ali kako noc pada on opet samo stoji i zaostaje za ovcama. Opet je bio veterinar i ponovio tretman inekcijama. Kaze da je vjerovatno mala prehlada. Od kud i od cega prehlada kad nije nikad ni pokisao. Ja se plasim da neko mozda ne truje ovce (jer onu proslu sam morao zaklati, a sad i ovan nije dobro). Necu da grijesim dusu, vjerovatno nije to. Ali imam par komsinica koje se vjestice prave i mnogo im smetaju moje ovce. Veterinar kaze da pripazim na to, jer postoji mogucnost,Iako za sad ovan ne pokazuje znakove trovanja. NADAM se da je to samo neka infekcija, jer vec su mi dvije macke otrovale, pa zato se i plasim za ovce.
 
Druže malo veterinara poznaje problematiku ovaca. Iste simptome je imao i moj ovan prošle godine. Posle tri dana uobičajene terapije dati drugi lekovi i ovan ozdravio i napravio sigurno 100jaganjaca. Ispostavilo se da ga je ujeo zaražen krpelj. Ti si kupovao ovce i tu ima svega i svačega. Stado se ne kupuje stado se gaji. Videćeš za dve tri godine. Na početku sam ti preporučio drzi se pramenke. Dobra je to ovca naročito za početnike. Problema će uvek biti a i poneki gubitak. To je sastavni deo posla. Zato kada budeš ostavljao zapat ostavljaj samo najbolje. Nikad ne ostavljaj jagnjad koja su lečena i bila bolesna. Srećno.
 
Zanimljivo to sa obolelim ovnom.Cesta pojava za ovu godinu,moze se reci blago povisena temperatura 39,7-40,2 c",najbolje rezultate daje oxitetraciklin.Mozda je u pitanju neki virus,zivotinja stoji sa spustenom glavom,ne voljna je,a kada se krece kao da ima olovo u nogama(teske noge),reaguje kada joj pridjete.
 
zariuse nemoj da dajes toliko zrnaste hrane moje dobivaju trenutno 150 grama kukuruza i u sasvim su solidnoj kondiciji
sta se desava sa ovnom ne bih znao reci neka strucniji odgonetnu ali meni pada na pamet i tetanus ali neznam da li uz njega ide i temperatura
 
Zanimljivo to sa obolelim ovnom.Cesta pojava za ovu godinu,moze se reci blago povisena temperatura 39,7-40,2 c",najbolje rezultate daje oxitetraciklin.Mozda je u pitanju neki virus,zivotinja stoji sa spustenom glavom,ne voljna je,a kada se krece kao da ima olovo u nogama(teske noge),reaguje kada joj pridjete.
upravo tako se ovan ponasa. Jutros je bolje, vidjecu kakav ce biti veceras. Samo da ozdravi prije pocetka mrkanja!
 
Koliko su ti stare te ovce sto imaju velike stomake,to se obicno desava kod starijih ovaca uglavnom pramenki

(U vezi oboljenja) Inace cesti su recidivi,posle 5-7 dana-bar je tako u mom kraju
 
Kod pramenke stomak nije kao kod drugih rasa ali imami ja jednu mladu ovcu koja ima objesen stomak ali je sva ko bomba
zariuse slikaj nam ovna malo poblize da vidimo
 
Koliko su ti stare te ovce sto imaju velike stomake,to se obicno desava kod starijih ovaca uglavnom pramenki

(U vezi oboljenja) Inace cesti su recidivi,posle 5-7 dana-bar je tako u mom kraju
Gledao sam kod kolege ovce od dvije godine starosti, isto imaju slicne stomake. kako koja, od tri godine pa na dalje. A sta znaci recidiv, mozda je glupo pitanje, ali sta bih kad ne znam znacenje te rijeci?:osmeh:
 
Druže, j**o stomake ako se one dobro jagnje i dobre su majke.A recidiv ti je povratak.Znači nakon terapije, nakon 5-7 dana simptomi bolesti se ponovo jave.
 
Druže, j**o stomake ako se one dobro jagnje i dobre su majke.A recidiv ti je povratak.Znači nakon terapije, nakon 5-7 dana simptomi bolesti se ponovo jave.
Pa sta mislis sta mi je pametno raditi? Imam jednu ovcu, ona sto je bila sugava i kost i koza, sad je hvala Bogu dobro.Ali izgledom je prava skalamerija od ovce, ali za sad sam zadovoljan njenim zenskim jagnjetom. A vidjecemo kakva ce biti kao majka i njeno potomstvo.
 
sefe od lepote se ne zivi,sve te ovce sa obesenim stomacima se uglavnom blizne tj bliznile su se...
ovca je stara kad joj propadnu zubi samo joj to smeta...
po ovim vrucinama smanji im zito ne prija im nikako,ja sam imao dosta problema ovih dana stajalo im je varenje,u parenju su pa sam pojacao malo zito radi flesinga...
 
View My Video Posto danas ne radim, jutros sam poranio i prvi put pustio svoje kopilice u zoru na rosu pasu 10 puta bolje, ovaj zvuk sto se cuje kako pasu covjeka lijeci jednostavno za mene je to adrenalin.

---------- Poruka napisana u 13:17 ---------- Prethodna poruka je at 13:14 ----------

View My Video
 
A kolega prezadovoljan sam tek se privikavam pa maloo je jos nezgodno ali sve u svemu za sada je dobro, a da ce mi neko nekad reci hobista to ni sam nisam mogao da vjerujem ali ipak sad je tako heheh zato vrijedi ona stara NIKAD NE RECI NIKAD :D
 
Nazad
Vrh