Vlašićka (Travnička) pramenka

Aha vidim ja odma da jagnje nije te starosti pa zato sam te i pitao :D a lijepo ti je stado i bas me zanima koliko ce imati brnjica kad ga izvagas moji janjci sa 100 dana imaju od 35-40 muski, koliko ti imas komada?
 
nemam puno a od brnje je otac prosle godine dosao sa vasera od vas, isti je kao otac ,istice se medju ovim ostalim jagnjadima 34kg je imao sa 87 dana
 
Forumas moja procjena 39-40 kg al ti je sigurno i zita puno pojeo

---------- Poruka napisana u 14:49 ---------- Prethodna poruka je at 14:48 ----------

svaka cast jel to ovca sto si je htio prodat
 
38 kg a zita nije puno pojeo ,a mati ga odbila vec nedoji 7-8 dana i rog je skinuo malo je moralo uticati na prirast zadnjih dana i od moje ovce roga crne glave sto sam htjeo prodat , a za odbijanje zadnjih mjesec nocu odvojena su jagnjad kada sastavim sva doje a njemu neda drzim je da podoji onaj novi kratkorepi sto sam kupio prije par dana
 
Heheheh jest prijatelju odmah si pogodio a ima ih jos dobrih samo nisam uspio uslikati vidjet cu veceras kad ih pustim sad planduju.
 
Petrovo evo uporedi sad mog janjca jos je osisan i Sabininog sto si u chatu ovcarstvo i kozarstvo postavio moj je osisan dok njen nije a ako se razumijes na ovom ovnicu se vidi da ima sve sto jedan rasan vlasicki ovan treba imati samo da ga Bog pozivi :D

---------- Poruka napisana u 15:24 ---------- Prethodna poruka je at 15:24 ----------

 
Ovo je buduca ovnina vuna na njsci i noge jake sve super nema sta ja kazem da imas bolje nego Sabina ali njeni ovnovi mi se cine nekako kraci sta ja znam ili ih je pretovila nekako povuceni
 
wpq8n.jpg


---------- Poruka napisana u 22:32 ---------- Prethodna poruka je at 22:30 ----------

mh3792.jpg


PONOS MOJ!!!
 
Enessse zmaju od covjeka, samo nastavi tako! :ppozdrav: A da te pitam, ai ostale momke koji imaju vlasicku pramenku, da li je pocelo mrkanje? Kod mene nista, ni jedna, a i ovan nesto ne "napastuje" ovce. Dobro, mozda je zato sto im nisam ova zadnja dva mjeseca mogao pruziti njegu kao inace, jer radim od jutra do sutra sto se kaze. Zena koliko moze od cerkica vodi racuna o tom, ali ipak sam ja taj koji najbolje to radi.Ali sve u svemu, nisu ni mrsave ni debele. Veterinar ih je neki dan pregledao i kaze da su dobre, a ja bih ipak da imaju koju kilu vise.Ali o tom, po tom, mene zanima mrkanje.:osmeh:
 
Zarius ovaj delija gore sto ga vidis na slici vec je omrkao 5 komada kopilica koje su imale janjce pod sobom, a evo ti jedan savjet kako ces znati dali ce uskoro poceti mrka tvojih ovaca, uhvati svog ovna i ako se usmrdio ko jarac to je znak da ce mrka poceti uskoro :D
 
cekaj Enese pa onda ces imati 2 jagnjenja u 12 mjeseci ako su ti se vec pet kopilica omrkalo a jagnjile su se mart-april cini mi se
meni se samo jedna ovca ojagjila 2 puta u 16 mjeseci
 
Kod mene sad u julu bi trebalo poceti mrkanje, ako je suditi po proslim jagnjenjima koja su pocela od 15 decembra. Samo da ovan uradi dobar posao. Sta mislite hoce li zenska jagnjad koja su ojagnjena u decembru "traziti" ovna i da li da ih pustam? Znam da je pozeljno da se od 18-og mjeseca pustaju u priplod. Jos fizicki nisu stasala za mrkanje, pa se plasim da ne ostanu sitne.
 
2me91y8.jpg
Zarius evo da ti odmah stvorim sliku kakve ce izgledati tvoji janjci ako udju sada u priplod do godine u ova doba samo gledaj na slici ovce ne janjce , a laki1971 samo dobro cuvaj i imat ces iste rezultate sto posto a ako hoces sutra cu ti napraviti fotografije omrkanih dvizica i da u 12 mjesecu uporedimo kad se ojagnje pozz
 
Nazad
Vrh