Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
evo slika sa sumadijskog sajma polj.
obicna grla,nista posebno...

jjvkfb.jpg
hvou9z.jpg
hraaeu.jpg
e ovo mi nije jasno zagledao sam 10 min ovaj ovan ima samo "kesu" testise mu uopste nisam primetio...nzm u cemu je fora nije bilo nikoga da pitam (na slici se lose vidi aj jbg nisam imao foto aparat)
33atoww.jpg
 
Sika pa ovi na slikama izgledaju bolje nego ono sto je bilo na NS sajmu,bar meni.Sto se tice te pojave ima ovnova koji imaju jace razvijen skrotum i jake misice podizace testisa-i onda kad se krecu jajca se podizu gore i to tako izgleda. :ppozdrav:
 
E momci moji,evo slika Virtemberga (Merinolandschafa) izloženog na Gudovačkom sajmu,pored Bjelovara u Hrvatskoj.
Bila su samo trojica izlagača ove rase ovaca,pa krenimo redom:
Prvi:

2igkwhe.jpg

iz6yyv.jpg


Ova je od drugog gazde:

ws79n8.jpg

fyddhh.jpg


I treći gazda:

108i8pj.jpg

2q2n7kl.jpg


Đe si Miljko i ostali poznavaoci W rase,komentarišite brzo ovaj "kvalitet" :haha:
 
eto drugari, mi se jadni trudimo da pisemo o kvalitetu grla, pa ove pa one karakteristike, pa se sve to odvede na sajam a ono manjkaju osnovne stvari a to je ishrana. Ovce se spremaju sa izlozbu 8 meseci pre izlozbe. Tu se podrazumeva palniranje sisanja, reprodukcionog ciklusa, hranjenje, higijena...
 
koliki su testisi ovom zadnjem ovnu.....,imam jedno pitanje da li je kasno da sad osisam jagnjad w,posto nisam imao prilike pre
 
90kg/270 dana=0,333kg,jel realan to prirast za w ako je hrana solidna(ne vrhunska,ide na pasu i dodaje se koncentrat)
Pitam ovo zato sto ove tezine se ne mogu dostici s rasama koje ja imam za ovaj vrem period,prosto jagnjad nakom 4 meseca uspore rast
 
Pravo da ti kazem neznam KOLKO ima kg bisam strucnjak ZA PROCENU KUPIO GA ZA 100 EURA POTICE OD OVNA KOJI JE KUPLJEN NA SAJMU A TAJ OVAN GDE GOD SKOCI TU SU DVOJKE I TROJKE :osmeh: PA SE NADAM DA CE I OVAJ ZNAT ZAKUCAT DVOJKE MAKAR
 
nema veze on s dvojkama i trojkama vec ovca daje jagnjad(koliko celija napravi toliko jagnjadi bude,da to ponovimo po ko zna koji put)
trebalo bi da bude od njega nesto
:ppozdrav:
 
auu svi ste se nesto uspavali, slabo nesto ubacujete slike, ajdee budjenjee :haha:
evo, vi ste prvi posle mene koji su videli ove tri malisanke ojagnjene pre 2-3 sata, to se zove ljubav prema forumu :haha: :haha: :haha:



e a ovo su jage ojagnjene malo ranije ovi dvoje velikih 26.08 (bliznovi), ovo br 2 je 16.09, ovo sa-X 15.09
 
dobar dan svima, juce je Uros sa B92 u jutarnjem programu najavio priloge koji ce sutra biti emitovani u emisiji "Znanje na poklon" pa je medju njima bio i prilog sa nase farme. Ako nekog bude interesovalo moze to sutra pogledati. Lep vikend zelim :cao:
Post je spojen: [time]субота, 18. септембар 2010. 07:21:20 CDT[/time]
_________________________________________________
lepo ovo izgleda, samo se brini da prostirka bude suva stavi rastvor joda na pupak i sve ce biti u redu ::svaka cast::
 
ma verovatno znas kako je kad je ovca 2-3 dana u malom boksu, taba i balega sve po istom mestu pa treba prostirati 2-3 puta dnevno, sto inace i radim, ali ovo je odmah posle jagnjenja tako da je to sto je vlazno toliko uglavnom posledica jagnjenja... joda nemam ::lose::
 
Vidim ja da ce kolega entuzijasta biti moj ovcarski naslednik,posto cu ja biti primoran da prekinem sa ovcama na par godina.Samo napred... :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh