Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
Izlozba valjevo danas,2 dobra odgajivaca,ostalo nije vredno pomena.Dobar ovan Tomislava Petrovica i po meni najbolja kolekcija odraslih ovaca koju sam ikad u zivotu video,ove malo prljavije,bele su Petroviceve(a nagledao sam ih se dosta) vlasnika Milorada Bajica iz Brgula(kontak na pp saljem ko hoce).Ovce su neuporedivo krupnije od Petrovicevih a Petroviceve su odlicne,nadam se da ove slike mogu malo to docarati,ja sam bio prijatno iznenadjen
2rnatjn.jpg

2gwz7r8.jpg

28ul2y1.jpg

jr8xs9.jpg

2r542ma.jpg

Kolekcija jagnjadi Bajicevih
 
Lepi primerci, što se tiče Petrovića on već godinama ima solidna grla i osvaja nagrade. Bajić je od onih koji tek dolaze, jer se do sada malo pojavljivao na sajmovima i izložbama!

Ko dolazi u Obrenovac, u četvrtak 23. septembra? U 09.00 je otvaranje - u 11.00 nagrade.

:ppozdrav:
 
lepe slike, fina izlozba i jos jednom se pokazalo da urednost ovaca, tj. sa nesto kracom vunom na posmatraca daju drugaciji utisak, jos kad je boks ovako otvoren, zivotinje stoje na rvnoj podlozi, onda to na posmatraca deluje impoznatno. Od iskustva posmatraca zavisi kao on dozivljava ono sto vidi ali je prezentovanje jako bitno. Milorad je i na sajmu u NS imao dobre zivotinje. A ovo na zdnjoj slici su u najmanju ruku siljezad a pre bih rekao da su dviske :cao:
 
Tacno Miljko da kad obidjes lepo oko boksa sve lepo vidis i da masinica cini svoje(prezentacija je tako jos bolja).Ovo sam rekao da su jagnjad jer su iz ove sezone,sigurno su januarski i decembarski.
Ps.Hteo sam od Bajica kupiti jednu dzinovsku ovcu,vise iz zezanja nego sto mi treba iskreno,cisto da imam takvo grlo u stadu,cenio je 500 eura,iskreno pola te sume je vredela iz moje perspektive(toliko bih dao za nju)
Cekamo slike iz Obrenovca,pozdrav za Obrenovacki gang:)
:ppozdrav:
 
Pade mi na pamet ono legendarno Radovana III: "A kako ćemo se prepoznavati"? Sigurno nećemo "Po hrabrosti!!!"

Ali nekako ćemo se snaći, jer smo "gang". Do vidjenja u četvrtak!!!

:ppozdrav:
 
Miljkovici hvala za link, a o kvalitetu grla je izlisno govoriti, jedino sto su moje simpatije usmjerene prema francuzima pa sam ocekivao vise minuta o njima. Bravo momci naprijed
 
24fipue.jpg


mn27g2.jpg


Izložba u Obrenovcu danas bila i prošla, kažu uspešna!

Pripremam nešto fotki i imena pobednika!

:ppozdrav:
Post je spojen: [time]1285268498[/time]
_________________________________________________
Pobednik u kategoriji ovaca+ovan Stamenić Dragiša - Veliko Polje, drugoplasirani Stamenić Stefan - Veliko Polje, trećeplasirani Jovanović Srdjan - Grabovac.

Upućeni tvrde da se to unarped dogovorilo (Stamenići otac i sin) - nema fotki.

Kategorija Šiljegica pobednik Milorad Bajić - Brgule



Kategorija Dviski pobednik Milorad Bajić - Brgule



Kategorija Ovan-trogodac pobednik Slavoljub Tomanić - Rvati


:ppozdrav:
 
Sta da kazem....ovan podedio, a 2009god na sajmu bio diskvalifikovan,ma sve je mucka..nego da se ja osvrnem na ove Miljkove virtemberske lepotane sto je uvezao....realno gledano svi oni ovnovi sa ovogodisnjeg NS sajma, i ovi Obrenovacki danas i moj Rambo,sve su to skrdelji u poredjenju sa ovim Nemcima...malo da izmenim Colin stih:'...ovo je nesto drugo,ovo je prava stvar...',ti ovnovi ne mogu da da omanu,ima da se Miljko nagleda narednih godina lepotana od jagnjica....Nema Virtac je najlepsa i najbolja rasa,ni jedna ovca ne nosi toliku masu tako elegantno,pravilno rasporedjenu,ne izgleda 'nabudzeno'.Miljko svaka cast,samo napred.... :ppozdrav:
 
Sto se tice Bajicevih grla iskreno njegova starija grla vrede vise od mladih bar po meni(u obe kolekcije od 5 grla je imao po 2 vrhunska i 3 losija),koliko vidim ista grla je izlagao kao i u valjevu
sto je bio diskvalifikovan sa sajma ovan ako nije tajna?cista radoznalost:)
 
aaaaaaa Miladinovicu neces verovati isto sam napisao to pitanje u vezi diskvalifikacije, kliknem da posaljem ono nece, nesto mi net kocio sve se izbrisa, ali nebitno ::namigivanje::
jos bih hteo dodati jednu stvar tice se jednog poznatog odgajivaca W iz moje okoline, prica mi danas covek da prosiruje stado na 300komada, da je nabavljao ovih dana jos priplodnih grla, i da gradi neke objekte- ovcarnike u pitanju je Colic iz Bogatica.
u planu mi je poseta njegovom stadu, oticicu uskoro sa tim covekom iz Metkovica, blizu je to Colica, da vidim kako to funkcionise, inace taj covek ima 15-20 komada ovaca drzi ih u dve linije i redovno uzima ovnove od Colica, vec nekoliko godina, iskreno nisu bas onakvi kakve volim da vidim, imaju nekako dugu glavu, vise sam za "boksere" :haha:
i da.... sve pohvale Miljkovicima, verujem da im svi mi zavidimo vise nego Miskovicu sa sve njegovom "Deltom", samo tako nastavite momci, dabogda zablejala svakome u stali neka ovca iz vaseg stada :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh