Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
Lepa ovcica bas,za rep nema veze sto je ostao,navici ces se i na to kao sto se mi polako navikavamo na grla bez repa iako su nam u pocetku bila ruzna
:ppozdrav:
 
Lepa ovcica samo hrana i ima da bude bombonica.Nego,drugari sta je ovo sa cenoooooom kukuruza skocio 100%,koncentrat sa 250 na 330din,suncokret sa 20 na 30din? :ppozdrav:
 
lepa nego sta :D samo joj fali neki lep ovnic iz tvog stada da zadovoljstvo bude potpuno :cao:
kod nas je pocela da pada kukuruzu, zavisi koji koncentrat koristis
 
Kod mene ljudi sve muska jagnjad,ovo mi nikad nije bilo....valjda sto sam resio da vrsim remont stada.:))Ojagnjilo mi se 10 ovaca,bilo 17 komada ,1 uginulo,ali samo 2 zenkice,sve drugo muskarci.. :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Evo nekih slika,jagnjici su stari 3nedelje,od 7 dana su na pasi sa ovcama,vec uveliko pasu a kuci samo granule.
15d7i8.jpg
rs96wz.jpg
1535rb6.jpg

Post je spojen: [time]1282639302[/time]
_________________________________________________
Ovo je zenkica koju ostavljam ako Bog da.
30t2iwn.jpg
27yvgd5.jpg
 
lepo Deki, fino izgledaju ali im visoke temperature ipak ne daju da napreduju kao u zimskom periodu.
Mi imamo 60-ak komada od 15 dana do 1,5 meseci i oni koji su je u julu jagnjili su skoro dve nedelje kasnije uhvatili pravi mah da jedu. Nije im bilo sve jedno. Svi znamo da je bolje da se ovce jagnje pre ili posle leta ali ko hoce da ne samo na papiru napravi tri jagnjenja u dve godine nego i u stadu, mora po koje jagnjenje da ima i u leto.
Jos jedna informacija, koga bude interesovalo juce je Uros sa B92 bio kod nas na farmi i snimio prilog o uvezenim ovnovima i ostatku stada i to ce se najverovatnije u nedelju u emisiji znanje na poklon emitovati.
 
Ovo sam jutros na brzaka fotkao neke u porodilistu,ovi su stari 2-4 dana.
2q38zr6.jpg
2nkqdk7.jpg
2v9d9jm.jpg
2z9jx1u.jpg

Post je spojen: [time]1282640922[/time]
_________________________________________________
Ma ovi sada zbog vrucine ce imati 20%manji prirast,ja to znam,ima dana kada samo leze i ne deju nista samo dahcu,tek uvece,valjda ce nadoknaditi u oktobru.Mene jos zeza i to sto nisam obezbedio lucerku,tako da mi je to sad hitna stvar.Super za snimak,pogledacu.Kad pustas u priplod te strance? :ppozdrav:
 
jedan od stranaca ce za desetak dana na nekih 15-ak ovaca a posle toga kad zalucimo prvu grupu jagnjadi na jod 20-ak. Drua dva ce dobiti po desetak jer su mladji pa za njih ima vremena ::namigivanje::
 
Znaci bice "novih tipova jagnjadi" na sledecem sajmu u NS?Obavezno tim mladim daj isti broj zenki da se neki ne pobuni pa da ih izbojkutuje. ::namigivanje::
 
pre nego sto ovnove pustimo na veci broj ovaca, uvek ih isprobamo na nekom manjem broju jer imamo dovoljno ovnova (trenutno 7 odraslih i 3 mlada a nesto vise od 100 plotkinja) tako da mozemo na neki nacina da napravimo progeni test osvova koje koristimo. To naravno nije toliko precizno kao na nekim testnim stanicama ali je za nase prilike trenutno dovoljno. Od ranijih pet linija jednu smo zatvorili jer nas nije zadovoljila poredeci je sa ostalih cetiri. Nadamo se da ce nove tri linije takodje biti dobre ili bolje jer visoki priplodni indeksi kao i izgled ovnova dosta toga obecavaju.
Da li ce jagnjadi od tih ovnova biti na sajmu to je mozda jos prerano da obecam ali bi trebalo ako Bog da da bude u toku naredne godine.
 
Deki druze znaci bice veliki izbor da se probere neki lep momak da imam cim i ja da se hvalim ::namigivanje::. valja pozuriti u nedelju iz lova da se vide Miljkovi novi Nemci. pozdrav :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh