Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
moze se loziti bilo cim samo da je suvo,puna cigla po mogucstvu seljacka zemljana.kuvana jagnjetina je prosta stvar,kao i junetina kuvana,isece se na parcad po zelji,so,voda,sargarepa i sluzi se topla,prste da pojedes.takodje tako spremamo i mladu prasetinu,prase do 25 kg takodje dobra stvar.pecenje se podrazumeva naravno.moja prababa kad je dosla u kucu 28.god tako je bilo,tako je i danas
 
jagnjetinu nisam ali morao sam prosle godine preklati ovcu, polomila nogu, kuvanje je nemam reci, kakvo se samo moze pozeleti :ppozdrav: moze i supica na ovcetini, mi inace u kuci volimo svi ovcetinu, tako da ako nedaj Boze opet neka bude iste sudbine, nece mi biti toliko zao ::namigivanje::
 
miladinovic je napisao(la):
moze se loziti bilo cim samo da je suvo,puna cigla po mogucstvu seljacka zemljana.kuvana jagnjetina je prosta stvar,kao i junetina kuvana,isece se na parcad po zelji,so,voda,sargarepa i sluzi se topla,prste da pojedes.takodje tako spremamo i mladu prasetinu,prase do 25 kg takodje dobra stvar.pecenje se podrazumeva naravno.moja prababa kad je dosla u kucu 28.god tako je bilo,tako je i danas


Kako misliš može se ložiti-drvo može da bude svako...Pa i ono od smole?Ako sam dobro shvatio tvoj post :cao:
 
e kod mene nema smolovog drveta tako da sam to izgubio iz vida,svako drvo a da nije camovina da preciziram,najbolje je suva sljiva,cer,bagrem
 
i sta je onda najbolje w je zakon po svemu sudeci,dobar prirast,ukusno meso,dobar radman,solidno plodna ovca,dosta krupna,dobro iskoristava pasnjake paaa ima tu necega sta bi se kod nas reklo.
 
Pa da ali...

jede veliku kolicinu hrane za dz,kupac kada vidi da jagnje ima 50 kg otera te u pm...
jos plus koga W ovan udari nema mu vise spasa... ::namigivanje::
 
pa **greška mu mater od mijesec ipo dana ga rijesavaj i nece biti 50kg tesko.
 
CAR je napisao(la):
i sta je onda najbolje w je zakon po svemu sudeci,dobar prirast,ukusno meso,dobar radman,solidno plodna ovca,dosta krupna,dobro iskoristava pasnjake paaa ima tu necega sta bi se kod nas reklo.
paa eto tako ispade :ppozdrav:
iskreno veliki sam zaljubljenik u ovu rasu, sto ne znaci da su mi druge manje interesantne, cak sta vise pre neki dan sam nabavio sharole ovnica(nije 100%, al nije ni placen nesto da bi bio, ubacicu slike) pa cu malo da ga ukrstim da vidim sta ce biti i na sta ce liciti jaganjci
Sika druze, pa prodas ga od 35kg :D eeeeee a to za ovna je ufff, osetio na svojoj kozi :haha:
 
Ovca moze biti svakakva i nikakva ali ako je ovan los onda ni jedno janje nevalja to sam se uvijerio na vlastitoj kozi.Mozes janjce da hranis "medom i mlijekom"ali kao da im je kamen na glavi.
 
Moje je misljenje da svaka roba ima svoga kupca,pecenjare uzimaju jagnjad od 40-50kg ,kafane od 25-35kg i niko ne pita za rasu samo da je debelo (u mom kraju),
Moje je isto misljenje da W jagnje tek kad napuni 40-50kg onda je nabijeno i :Dza razanj, dok ovo nase domace (pramenka) kad postigne 35kg ko da je udarilo u plafon (tavanica) i ne primecujes da vise raste onda je i ono :D
Pozdrav :cao:
 
Drugari,jel'pocela sezona jagnjenja kod nekoga?Kod mene do sad 4 se ojagnjile,7jagnjica,2 zenke i 1 muski su bas lepi ovo drugo prosek za sad.Sinoc sam imao bas posla,ista ona ovca koja mi je ojagnjila onog "rekordera",sad je ojagnjila jos vece jadnje musko,jedva ga izvukli a onda je usledilo iznenedjenje,prilikom provere materice,skroz na dnu u levom rogu pronadjen je drugi fetus,velicine 2 pesnice potpuno formiran,samo bez vune koji je uginuo u njoj kada je imao 2.5-3meseca,i prilikom izvlacenja izasla je komplet njegova posteljica.....eto za 10 god ovcarenja i taj retki knjiski primer da vidim kod sebe. :ppozdrav:
 
Nek je sa srecom jagnjenje,bitno da je sve dobro proslo kod te ovce,bez komplikacija duzih
Kod mene verovatno do oktobra nece bit prinova,da budem iskren uzivamo u zatisju:)
 
Hvala drugari.Prava je stvar kad se moze izbeci jagnjenje u drugoj polovini juna,jul i avgust...jer vrucine nikako ne odgovaraju ni jagnjicima ni ovcama,ali sta da se radi..... :ppozdrav:
 
Dejane ubacuj slike, sta cekas :haha: :ppozdrav:
i kod mene ce jedna za 5-10 dana po nekoj mojoj proceni (danas sam je odvojio vec je dobila mleko), ostale sredinom Septembra, tako bi trebalo, ako majstor nije skakao na prazno :cool:
 
Dobro vece drugari virtembergasi, evo mene opet :cao:
vidim da se bili vredni i pisali ali verovatno vecina ima dosta posla oko spremanja hrane a neki i oko jagnjenja.Konacno sam uspeo da okacim nesto slika od uvezenih zivotinja pa koga interesuje moze da pogleda na www.ovca.rs
Ovnica si verovatno kupio od Gorana?
solidno izgleda ovo sto moze da se vidi samo je meni bitnije kako izgleda od pozadi i sa strane gde trup moze bolje da se vidi. Dobro hrani i bice to u redu.
pozdrav
 
nije Colicev, neki profesor, drzi prodavnicu i nije ovnic druze :D
zenka je u pitanju :cao:
iskreno, nije joj odsekao rep i to me nervira zato nisam ni hteo da je slikam od pozadi, mada ima malo nesto na jednoj slici u temi melezenje, vidi se malo cini mi se, normalno, nije to neka klasa, koliko para toliko muzike, svestan sam toga...
 
Nazad
Vrh