Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
Pazi, mnogi odgajivaci preporucuju da se ovan ne pusta u priplod pre napunjene godine dana. Ja sam imao slucaj da sam bio prisiljen da jedne prilike pustim mladog ovna u ovce i bio je starosti oko 8 meseci. Ako nemas veliki broj siljezica pojacaj mu ishranu i pusti ga u siljezice. Tako mlad ovan nece dati krupnu jagnjad sto ti je u neku ruku i dobro jer neces imati problema na jagnjenju. Pozdrav
 
bato moje misljenje je da nema veze koliko je ovan star sa velicinom jagnjadi,istu genetiku ce preneti i ovan koga pustis sa 6 meseci i njegov brat koga nepustas 15 meseci i koji dostigne vecu tezinu i velicinu po meni
 
Имам 14 комада у септембру пуне годину дана..........
Ево слике овна.........

img8225.jpg


и још једна диплома данас

dip.jpg
 
Dobro vece svima odgaivacima ,V. ovaca ,Sta ima pa hocemoli na tom Sumadinskom Sajmu, Gospodine GORSTAK:stado vam je Mlado i Dobo,Ovan u dobroj kondiciji Mada je mlad ilep samo napred,i na tom broju dodaj nulu i to je sve cao.
 
Највероватније ће бити замењен са овном из Г.Милановца, не могу шиљежице да чекају да сајмови прођу....Мора да се ради убрзано.....Поздрав и хвала на лепим речима.....
 
Dobro vece odgaivaci ovaca Vitemberg rase ovaca ,hteo bi da vas upitam sta ima na nasem SUMADISKOM sajmu stocarstva ,trenuto ovcarstva Vitemberg rase ,Koja televizija prati mozeli neki jasni video ili foto ,jer ima nas koji rado ocekujemo ,ako je pos postavljen na pogresno mestom molim urednika na korigovanje püno pozdrava svim odgaivacima svih rasa cao.
 
Ovce su ekstra svaka cast. Nemam reci. I moj brat ima dosta lepe ovce , ali nece da kaci slike na forumu , on ih okacio na feis.
 
Pozdrav svim odgajivacima ove rase prelistao sam skoro celu temu o ovoj rasi i mogu reci da sam fasciniram ovim grlima koja su prikazana ovde ja imam nekoliko ovaca mahom ove rase ali kad sam video kakve su zivotinje pojedinih odgajivaca ovde pao sam sa stolice zanima me da li neko ima koje kvalitetno musko grlo da proda od ovde prisutnih Dejana , mijka, Veska voleo bih da stupim u kontakt sa njima pokusao sam da posaljem privatnu poruku ovom Dejanu ali mi nesto neide jednako je nedostupno mozda sam postavio pitanje na pogresnom mestu pa se unapred izvinjavam. Ovcari svaka vam cast.
 
Nazad
Vrh