Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
Sarbanac imam jagnjenja preko cele godine, vrati se stranice unazad videces proslu godinu da su se jagnjile neke u Septembru nesto malo u Oktobru, zatim preproslu godinu kada sam takodje imao jagnjenja u Septembru, tako da ne vidim u cemu je problem
Imam jednu slucajno zapisanu 27.03 ove godine se parila eno zacela je lepo ako sve bude ok trebalo bi uskoro da se ojagnji, imam jednu 09.04 zatim 01.05. To je sto sam uspeo da ih vidim da se pare.
 
Sarbane da ti imas godina koliko Entuzijasta i Bata i ti bih imao jagnjadi kad kod hoces!:)Sala mala,ali ja ne razumem odkud se dovodi u pitanje poliesticnost pravih V ovaca?To sto tamo neka bela ovca nece da se pari,odmah se napise da je V sezonac...prateci ovu temu dugo,par clanova je dokazalo u praksi da se normalno jagnje na 7,5-8 meseci!Cestitam na prinovama.
 
Bato odlične seke možda ću i lupiti ali neka mislim da bi bilo bolje ostavljati žensku jagnjad za prilplod čije su se majke parile van sezone ove Batine curice su idealan primjer
 
AU,momci,pa svaka cast.Eh,da i ove moje hoce tako da se jagnje i pare,pa ne bih razmisljao ni o jednoj drugoj rasi.
Vansezonsko parenje,visok indeks jagnjenja, brzi prirast jagnjadi su neki od glavnih aduta ove rase,Ako to nemas a koliko se secam drzis ih na jaslama,onda je u pitanju klasicno "samoubistvo iz zasede".Pod hitno menjaj ovce (ne moras i rasu, jer predpostavljam da volis W).
Oduvek se govorilo da i dobra i losa ovca isto jedu !!! Bolje i tri prave nego deset kilavih.
 
E tebi je bas planirao,kaze Bato ovaj Entuzijasta se istrosio kod Colica,pa da mu ja pomognem malo da stane na noge.:))))

Treba me pomoci, sramota da skace na ove moje nepedigrirane :cvetic:

- - - - - - - - - -

Ode jutros za Amajlije zajedno sa jos jednim iz dvojki i tri kupljena od drugara, da popravi rasni sastav ovaca Republike Srpske :ppozdrav:

 
Ups,obrisa mi neko repliku na Zemunov komentar!:)Da preformulisem:'Zemun ocigledno je poenta u polu,ti si radio sa ovnovima,a ovaj čiča sa ovcama,nema ni jedan ovan u ovom stadu na snimku!':)
 
Бато, да ли је по твом мишљењу млад ован од 8 месеци на шиљежице од годину дана.
Кад смо већ у овој теми данас на мога W у Пријепољу добио прву награду.
diploma.jpg

Ако је дупла слика уклоните је.....поздрав..........
 
Nazad
Vrh