Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
Silaza osnova, slama, nesto otpada iz mlinske industrije do koga je ove godine bas bilo tso doci. Seno samo za ojagnjene ovce
 
Pozdrav, nisam siguran da li mogu ovdje postaviti pitanje, ali slabo se snalazim na forumu pa me interesuju neke stvari koje mi mozete odgovoriti ukoliko znate...

Ja sam novi član foruma. Iz Tuzle(BiH) sam, iz hobija sam nabavio Vlašićkog ovna i dvije Witemberg ovce. Interesuje me kako ide ukrštanje tih ovaca, da li je kvalitetno i šta mi možete reći još o tome....

Nadam se što bržem odgovoru.
Hvala unaprijed
 
Nista im nece faliti,pogresiti ne mozes,s tim da ce jaganjci povuci skoro skroz na ovna,ako ti se to ne svidja nabavi virtemberg ovna i pari ih u cistoj rasi.
 
pozdrav za savu 21 i sve ostale kaostosam vec rekao ovce sam nabavio iz nekog hobija jedna seje ojanjila prije mjesec dana janje već jede samo kadse opet moze parit ovanje sa njima zajedno dalice ovca pokazivat neke znakove spremnosti

- - - - - - - - - -

pozdrav za sve clanove foruma a maksuz za savu21 sve najbolje u novoj god- zeli porodica avdagic savo prijatelju neznam jesil meni uputio pitanje vezano za ishranu ja licno znam za zito isijeno staje dobro za ovna ai zanjih hvala

- - - - - - - - - -

EVO PRIJATELJI DASE IJA MALO PRIKLJUCIM JAsam novi clan foruma prije svega davam zazelim sve najbolje u novoj 2013god, igrom slucaja ljetos sam nabavio 2 ovce vinter i vlasickog ovna posto zivimo tu gdjesmo stego rahatluk neda disat dabi imao neku srednju korist kolikije minimum broj ovaca koji moram imati ,stim da racunam na prodaju jagnjadi i kurbana. istaje najbolje za tov ovnova. nadamse brzom odgovoru . hvala.
 
Malo slika mog stada, da malo tema zivne



Adamir dobrodosao. Broj ovaca je diskutabilan, najbolje da krenes sa 5-10 grla godinu dana pa da vidis gde si. Sto se tice ishrane ovnova, a i ovaca pogledaj temu o ishrani.
 
pozdrav zasve clanove ako moze 1 pitanje danas sam uzeo zob jecam raz ihamur ili drobljeno zito kakvaje kombinacija te mjesavine i kad inakoji nacinse odvaja janje sadamuje 32 dana samo jede nadamse vezano za MJESAVINU daje mozda dobra eventualno za tovljenje hvala.
 
Poslednja izmena:
Tema u zimskom snu:spavam:
Da malo ozivimo


http://www.dodaj.rs/?3i/jB/Wfy6iys/imag1190.jpg
 
Evo moga skromnoga doprinosa ozivljavanju ove teme.Stigao francuz ovan u moje stado.60 kila,dobar,dobra linija i dobra sorta od poznatog uzgajivaca.Znaci suma sumaru - Cetiri virtemberga,dve svrljiske i ovan.

- - - - - - - - - -

Bato na tvojim slikama vidim da ti ovce jedu verovatno ovsenu slamu ako me vid ne vara.Dali hoce da je jedu ili samo prevrcu prostirku.Moje nece da pipnu neznam sta je u pitanju.Da li je to ovas nazelen mozda baliran?Pozzzz
 
Krajisnik ne vide se slike.
Sto se tice slame ima svega, psenicne, jecmene i ovesne. Balirana je nakon zetve. Pojedu veci deo koji im se da a nesto ostave pa to ide kao prostirka. Uz silazu bez problema uzimaju i slamu posto sam tanak sa senom.
 
Ja moje nikako da slikam,a i malo me sramota,opada im vuna strasno,valjda je objekat nizak pa ima vlage,inace imam prve potomke od Micka,mog ovna starog dve godine,to su dva para blizanaca u oba slucaja po musko i zensko.do sad 4 ojagnjene ovce 7 jaganjaca.4:3 u korist devojaka...Cekamo jos 4 za jagnjenje.
 
Pa ako je objekat zatvoren onda otpada vuna.Zasto ne drzis napolju ovce.Bitno je da nema promaje za ovce koje se jagnje.A vuna otpada jer je ovcama pretoplo,znoje se.
 
Objekat je zatvoren,ali ima vazduha unutra,otvorena je jedna strana iznad jasala,i tokom celog dana jos jedna strana,samo uvece zatvorim tu stranu ceradom,moguce i da je znoj,ali nisu mokre,sve se mislim da me neki sugarac zaj....,pa cu ih na prolece morati kupati.izvinjavam se za off,postavicu nadam se i neke slike za vikend.
 
Objekat je zatvoren,ali ima vazduha unutra,otvorena je jedna strana iznad jasala,i tokom celog dana jos jedna strana,samo uvece zatvorim tu stranu ceradom,moguce i da je znoj,ali nisu mokre,sve se mislim da me neki sugarac zaj....,pa cu ih na prolece morati kupati.izvinjavam se za off,postavicu nadam se i neke slike za vikend.
kolega neboj se nije suga to je od vrcine ili znoja probaj ove god da ih ponovo osisas u avgustu ili sept pa videces da tvoje ovcama nece da otpada vuna i ja sa mojima sam 3 god se mucio i mislio da je suga prosle god sam ih jos jedanput osisao u sept pa ove god jos mi nista od otpadanja vune pozz
 
Nazad
Vrh