Vesti i obaveštenja

Sve za lovu , dobro se nisu setili da ponude srpske devojke i zene Arapima, mamicu im lopovsku.
To ce biti malo kasnije,kada i njima budemo duzni!Ima Dinkic takav posao da sklopi kao sa Fiatom,mi im damo sve,pa posle im opet budemo duzni!
 
Ovo sa arapima je samo uvertira u odnosu na ono sto nas moze snaci kada udjemo u EU. "Mala" i "srednja" poljoprivredna gazdinstva ce neminovno propasti. Ostace oni koji se trenutno smatraju mocnima koji ce uskoro shvatiti sta znaci mali poljoprivrednik. Moj apel je da se pomazu subvencijama mala i srednja gazdinstva a ne mocnici da se jaca poljoprivreda a ne pojedinci
 
Od svih ostalih drzavnih kombinata gde bas PKB bas taj najgori...
Pa sad vec imaju nove Fendtove, nove prikolice, nove kombajne, stali su na noge, dakle idealno za ovo ono.
A tih sto imaju dve masine, po neku garazu, eno puna Politika svaki dan gde se prodaje imovina iz stecaja, a gde je oglas skuplji od cele imovine. Al dobro, i Politiku smo zato prodali, da drzavne institucije mogu do mile volje da placaju oglase.
 

Najmanje polovina sadašnjeg broja od 780.000 individualnih porodičnih gazdinstava neće opstati u konkurenciji sa farmerskim sektorom Evropske unije, ocenio je predsednik Društva agrarnih ekonomista Srbije Miladin Ševarlić.

Ja stvarno ne znam odakle vade tolika udruženja, o ovome sam pisao pre neki dan na blogu. Imaju sajt lep i za pohvalu, ali na njihovom sajtu o tom društu ne piše ništa. I sad se citira predsednikova izjava. Juče sam se opet okrenuo na postojanje tolikog broja udruženja i njihovih ne-aktivnosti na blogu u tekstu Kako u javnu raspravu.

Niko ne kaže da će se pokazati realno stanje, nego kažu da će pola od postojećih registrovanih gazdinstava nestati. Pa kad je sad došao popisivač kod mene, pitam ga koliko je gadinstava obišao taj dan i šta kažu. Odgovor je da sam ja 14 ( četrnaesti ) a da je rezime da njih 10 ( deset ) nije imalo šta da prijavi.

To bi u prevodu značilo da 10 od 14 popisanih nema da prijavi ni klip kukuruza ili bar jednu kokošku. Pod pojmom nema, ne mislim da kriju, nego bukvalno nemaju dodira sa poljoprivredom. Ko je imalo normalan jasno mu je da će broj poljoprivrednih gazdinstava u Srbiji doći na nivo od oko 250 000 u skorije vreme.
 
Ne znam da li tema vec postoji ali mislim da ne bi bilo lose da moderatori naprave neku anketu ko je od poljoprivrednika za ulazak u evropsku uniju a koliko protiv i sta misle koje su prednosti a koje mane unije :cao:
 
Zaharije Trnavčević, novinar koji se decenijama bavi problemima u poljoprivredi, kaže za RSE da bi od takvog aranžmana Srbija mogla da ima jedino korist.

“Nije važno ko poseduje zemlju, nego kako je koristi. Ovo je izuzetna prilika, bez obzira odakle dolaze interesenti… Oni su naumili da ovde izgrade magacine, skladišta, pogone za prefabrikaciju, i da onda izvoze finalne proizvode. To bi onda otvorilo i nova radna mesta i povećalo vrednost kukuruza, uljarica i druge robe koja će se izvoziti u Emirate i neke druge zemlje koje novi zakupac bude našao”, kaže Trnavčević.

Eto ti resenja! Svi oni koji silom prilika ostanu bez svojih njiva moci ce da se zaposle sezonski kod šeika da skupljaju krompir
 
Ne znam da li tema vec postoji ali mislim da ne bi bilo lose da moderatori naprave neku anketu ko je od poljoprivrednika za ulazak u evropsku uniju a koliko protiv i sta misle koje su prednosti a koje mane unije :cao:

Postojala je takva tema, zapravo više njih, ali su se pojavili stranački poslušnici svih strana i počeli da bombarduju glupostima. Tako da smo se manuli gluposti, i prosledili ih na neke druge forume da tamo bistre tu temu. Bilo je i nekih glasanja, ali smo se i toga manuli, a a vratili se prepiskama vezanim za poljoprivredu.
 
Ja stvarno ne znam odakle vade tolika udruženja, o ovome sam pisao pre neki dan na blogu. Imaju sajt lep i za pohvalu, ali na njihovom sajtu o tom društu ne piše ništa. I sad se citira predsednikova izjava. Juče sam se opet okrenuo na postojanje tolikog broja udruženja i njihovih ne-aktivnosti na blogu u tekstu Kako u javnu raspravu.

Niko ne kaže da će se pokazati realno stanje, nego kažu da će pola od postojećih registrovanih gazdinstava nestati. Pa kad je sad došao popisivač kod mene, pitam ga koliko je gadinstava obišao taj dan i šta kažu. Odgovor je da sam ja 14 ( četrnaesti ) a da je rezime da njih 10 ( deset ) nije imalo šta da prijavi.

To bi u prevodu značilo da 10 od 14 popisanih nema da prijavi ni klip kukuruza ili bar jednu kokošku. Pod pojmom nema, ne mislim da kriju, nego bukvalno nemaju dodira sa poljoprivredom. Ko je imalo normalan jasno mu je da će broj poljoprivrednih gazdinstava u Srbiji doći na nivo od oko 250 000 u skorije vreme.

Slažem se u potpunosti sa tvojom konstatacijom.Kad se kod nas dobija status poljoprivrednika ko uplati PIO,koji je izazvao toliko polemike u svađe.Neka gospoda iz ministarstva krenu polako u obilazak gazdinstava i videće ko ima a ko nema uslova da se bavi poljoprivredom.Ovako je dobar deo subvencija otišao gde ne treba.
Pisao sam mnogo o tome i upozoravao ali sam stalno bio napadan ali polako sve dolazi na svoje mesto.
Ako se u jednoj državi subvencioniše između 5 i 10% gazdinstava niko se nije zapizao ko se našao u tom procentu,šta je sa ostalih 90% i sada se svi nalazimo,tu gde jesmo.
 
Ovi nam upropastavaju poljoprivredu. Zemlju daju strancima tako da tema o GM semenu nama nece biti aktuelna. Zanimame me zasto umesto poljoprivrede nisu iz prasine podigli recimo jedan fadip (u beceju) i tu uposlili radnike. Zbog cega seiku ne ponude zemlju po srbiji,gde su pretezno staracka domacinstva, gde tu zemlju od mladjih nema ko da obradjuje. Zbog cega je potrebno ugasiti mnoga poljoprivredna gazdinstva za ustrb bogatima. Zar nam je malo sirotinje? Dali je ovo politika za oporavak sela po srbiji...
 
12.12.2012. U sudu u Zrenjaninu se raspravlja o Transpetrolu, o planu reorganziacije.
Danasnji Press, koga zanima nek se informise.
 
Nazad
Vrh