Vesti i obaveštenja

Rat je nekom majka, a nekom maceha. Puno je ljudi propatilo u yom bratoubilackom ratu, ali zato su se mnogi nafatirali samo tako. Ima primera u mojoj opstini i susednoj koliko hoces kako su se lepo iskoristile ratne godine. Neko sigurno place, ali znajte da ono sto se ne plati na mostu, na cupriji ce sigurno. Tas na vagi postoji 100 %.
 
Nikad niko za sebe nije rekao da je lopov...neko je vise sposoban,a neko manje.
Kad biste pitali Peru zasto su uvezli kozure sigurno bi rekao da moze ponuditi narodu nesto jeftino kao npr pastete za 15din,jer nista bez Matijevica.
 
Pa te Evropske noge i kozure su stotinu puta bolje od nase piletine, koji ce nam k...c ta evropa unistice nas skroz sve nam diktiraju cenu nafte,struje, polj proizvoda,a kako se nisu setili da izjednace plate sa njihovim?

Dok razmisljas ti i drugi u tom pravcu i na takav nacin, propascemo i dalje ko mu.a kroz cepane gace!!! Kakve veze ima Evropa sa uvozom pilecih kozura ili nekog drugog smrznutog mesa od godinu dana ili vise??? O cemu ti pricas? Diktiranje cena poljo. proizvoda??? Pa samo kod nas je naj jeftinija soja trenutno, sto nije slucaj u Evropi, plus jeftinija i od Americke GMO! Zar nije ministarstvo poljoprivrede ili vlada kriva za takve obuhvate? Zasto im oni dozvoljavaju da uvoze gov..a?
Unutra smrdi, pusti ti Evropu i te prazne price! Osvrni se malo vise okolo sebe.
 
Mnogi i dalje misle da je EU resenje svih nasih problema.:haha:Mi nemamo ni N od ne zavisnosti.Diktira nam se sve,pa i cene.Setite se onomad kad je Srbija prodala svoj visak zita Kini.EU nam je udarila packe,jer nismo njih konsultovali.Uzgred su pitani i nije im trebalo.Ipak smo kritikovani,jer se EU ne slaze da mi Kini prodamo zito.Dogovorena kolicina s Kinom je otkazana.Boze moj,moramo da slusamo velikog brata i vekovnog prijatelja.Cena zita je bila::lose::.Tu soju nam otkupljuje Svaba i samo Svaba.Secer je isao za EU i pod najvecim sankcijama.Ruski gas nije pod sankcijama.Jbg to im treba.Hrvatska je u EU,al kolege isto kukaju,kako moraju kupovati npr njihov budjavi visak krompira,a svoj zdrav bacaju.Nas med Svaba koristi za poboljsanje svog.Ogranicenje na proizvodnju mleka je ukinuto bas kad SSP sa Srbijom stupa u punom obimu.Pij Srbijo sad njihovo mleko,da je bar mleko,a tamani svoje krave.Itd itd.Mogao bih o tome pisati poduze.:ppozdrav:
 
Dali biste vi svoju djecu poslali da žive u Libiju , Irak ili Iran , ili na truli zapad , ili da ne pominjem djecu , vi da morate da se selite gdje biste odabrali ? Gdje je veća sloboda i bolji život ?
 
U sadašnju Libiju,Irak kad su im uveli demokratiju sigurno ne...
Možda u Libiju za vreme tiranina Gadafija bih išao
Ali pogrešno se posmatra to pitanje života na zapadu
Jel ti Momo uopšte znaš zbog čega se uopšte vodi ta pro kolonijalna politika eu i sad-a?
Ja ću ti odgovoriti... da bi narod držao na nekom "standardu" a da bi multikorporacije se bogatile
gde god su oni stavili šapu tu je beda i sirotinja
Kome su oni prijatelji?
Jel ti prijatelj onaj što te u kafani čati pivom a pre toga ti odore njivu?
 
Dali biste vi svoju djecu poslali da žive u Libiju , Irak ili Iran , ili na truli zapad , ili da ne pominjem djecu , vi da morate da se selite gdje biste odabrali ? Gdje je veća sloboda i bolji život ?
Ja ne kazem da se na zapadu ne zivi bolje.Zato i vode takvu politiku prema ostatku sveta.Kada bi se vodila politika ne mesanja i kad bi svako ziveo od svoga rada,rudnog bogatstva i prinosa na svojoj njivi,bilo bi sve drugacije.Oni vode super politiku,ali za sebe.Zabluda je da cemo mi ziveti kao oni.

- - - - - - - - - -

Ja se izvinjavam za :off_topic:Ne bih zeleo da se onaj tekst o Matijevicu previse politizuje.:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Imaju i drugi problema.:osmeh:
[h=1]Smrznuto trulo meso imalo je rok trajanja do 1970. godine!?[/h][h=2]U velikoj akciji kineske carine zaplijenjeno je više od 100.000 tona krijumčarenog mesa vrijednog čak 483 milijuna dolara. Većini mesa je odavno istekao rok trajanja[/h]Srijeda, 24. 6. 2015. u 14:53 Piše: 24sata
smrznuto-trulo-meso-imalo-je-rok-trajanja-do-1970-godine-504x335-20150102-20150117201624-c4599f675732c2f9c0ef6105ab0afdde.jpg
Duško Jaramaz/PixellIlustracija






Gotovo pola milijarde dolara vrijedno krijumčareno smrznuto meso, među kojim je i ono starije od 40 godina, zaplijenjeno je u Kini, piše NBC News pozivajući se na kineske medije.
Više od 100.000 tona krijumčarenih pilećih krilca, govedine i svinjetine pronađeno je u masovnoj operaciji koja je obuhvatila čak 14 kineskih provincija. Velikoj većini zaplijenjenog mesa, čija se vrijednost procjenjuje na 483 milijuna dolara, odavno jeprošao rok trajanja.
Dužnosnik carine rekao je da je akcija bila usmjerena na razbijanje bandi krijumčara. U operaciji uhitili su 20 ljudi.
Užasno je smrdjelo, gotovo sam povratio kada sam otvorio vrata, rekao je jedan dužnosnik carine koji je otkrio trulo krijumčareno meso u kontejneru
Navodi se kako je dio mesa imao rok trajanja koji seže u daleke 1970-te godine.
- Kako bi uštedjeli, krijumčari često koriste obična vozila umjesto hladnjača. Tako se meso često i nekoliko puta otopi i ponovno smrzne prije nego dođe do svojih mušterija - kazali su u carini.
Još nije jasno odakle je došlo krijumčareno meso te gdje je bilo spremljeno svih ovih desetljeća.
 
To je samo odgovor amera na kineski embargo na gmo soju. Biološki rat. Kod nas je biološki genocid.
Ko je mogao to da čuva četrdeset godina... osim vojske.
 
Pošto su postali najomraženija kompanija na svetu žele da malo operu imidž. Čak se pominju nova imena koja bi nadenuli ovoj megakorporaciji čiji bi udeo u semenskoj industriji bio ubitačan. Ne treba da čudi, to su već uradili posle tragedije u Indiji.
 
Neki nikad da shvate da se magarac ne vodi u svatove da jede i pije,nego da radi!! Sta mislite kome smo blizi u EU Nemcima,Holandjanima ili npr. Rumunima i Bugarima??
 
Peet neznam kako ti razmisljas i sa cime, ali ta eu kad naredi to se mora uvesti , a o toj soji sto pricas dali znas da je samo kod nas sojina sacma duplo skuplja od soje, sto se tice osvrta oko sebe izgleda da nisi bio nigde dalje od Alibunara jer da si bio imao bi informacije da je ovakva situacija sa pol proizvodima ista i u Hr i BH a ko to diktira?
 
Nazad
Vrh