Vesti i obaveštenja

Oni su mnogo vise ujedinjeniji od nas ratara. Protestovace pa ce se ipak izboriti za neku njima povoljnu cenu. Njih gledaju sasvim drugacije pa ce im izaci nekako u susret, Mi ratari smo pukli skroz!

- - - - - - - - - -

Samo udri u konja koji vuce!!!

[h=2]Ovo je pljačka imovine Vojvodine![/h]petak, 22 maj 2015 03:20
canak64.jpg
BEOGRAD – Koncentrisanje „Elektrovojvodine“ pod kapu EPS-a jeste pljačka, ocenio je kratko i jasno lider Lige socijaldemorkata Vojvodine, Nenad Čanak, gostujući na TV Pink 3.
On je od nadležnih zatražio da i precizno pokažu kolike su stvarne uštede, a koliko će imovine ovim potezom steći centrala u Beogradu time što se sve integriše u jedan sistem.

Sve gora centralizacija
– To je pljačka. To je udruživanje zločinačkog poduhvata. To je pljačka imovine Vojvodine. I ne samo Vojvodine, jer se to radi i s drugim elektrodistribucijama po Srbiji. To je jednostavno nedopustivo, jer ovaj tip centralizacije na svakom koraku svakog dana, pokazuje da je sve gore i gore – istakao je Čanak.

Pokrajina da pokaže da je jača od jednog
direktora u Beogradu
A šef poslaničke grupe LSV u Skupštini AP Vojvodine i potpredsednik pokrajinskog parlamenta, Dušan Jakovljev, upozorio je za RTV da pokrajinska skupština raspravom o „Elektrovojvodini“ treba da pokaže da su njene odluke jače od odluke direktora jednog javnog preduzeća. Jakovljev je precizirao da se pokrajinska skupština može pojaviti pred Narodnom skupštinom kao ovlašćeni predlagač izmene zakona, te da se tu njene ingerencije završavaju, ali ne i njeni napori.
Tako je bilo i s pretplatom za televiziju
Jakovljev je podsetio i da se, kada je u pitanju Vojvodina, prvo uzimaju novci, navodeći primer nekadašnje pretplate za televiziju.
– Pare se skupe na jedno mesto koje nije u Vojvodini, a onda se to prema proceni prosleđuje „Elektrovojvodini“. Dok smo privredno društvo, mi smo subjekt, mi donosimo određene odluke, procenjujući ono gde se nalazimo. Jer u ovom trenutku, budite sigurni, o ovoj temi ne razgovaramo samo vi i ja, pa se ja nešto vajkam kako je Vojvodina opet u situaciji da joj se nešto oduzme. Ja sam siguran da na ove teme na isti način danas razgovaraju i u Nišu i u Kraljevu i u Kragujevcu. Jer se sve to pripaja jednom mestu, pripaja se Beogradu – naveo je Jakovljev

 
Zaboravili namerno!!! Pusti ti njihove fore! Problem je u nama sto im dozvolimo da nas nasamare i ujedno misle da smo gluperde teske! A Bogami nesto im i ide od ruke!
 
Gde se nalazi organska pijaca u Beogradu - izvor milos.io

Često me drugari pitaju gde nabaviti organsku hranu i gde se nalazi organska pijaca na Novom Beogradu.

Nalazi se u bloku 44, dakle malo posle Piramide. Tu je ustvari velika pijaca, a ispred te velike pijace (prema autobuskoj stanici) nalazi se 15-tak „organskih“ tezgi.
Pre nego što krenete odmah da vam napomenem da su cene više nego cene na običnoj pijaci. Međutim to je i normalno, jer vaše zdravlje i zdravlje naše dece svakako nema cenu tako da…
simple-smile.png



E, da se vratim na temu zašto je organsko povrće skuplje. Dakle, taj moj Lale ima 15 hektara zemlje na selu. Da bi bio organski proizvođač, morao je da pusti da ta zemlja zaraste u korov 3 godine kako bi se iščistila od eventualnih hemijskih sredstava i da bi dobili sertifikat organske proizvodnje. E, od tih 15 hektara, kako sam ja razumeo iz priče, novac zarađuje samo pola hektara zemlje na kojoj se gaji povrće. Ostalih 13-14 hektara se koristi za gajenje organskih žitarica za hranjenje stoke, koja se nalazi na ostalom prostoru. Da ne pominjem što nikakvo korišćenje hemijskih sredstava nije dozvoljeno.
I neko bi se zapitao zašto ne zasadi svih 15 hektara? Pa zato što kada nesmeš da koristiš hemiju, ostaje ti da ručno čupaš korov, skidaš bubice i okopavaš. Jedan čovek ne može da postigne mnogo više od pola hektara na taj način. E, zato je to povrće skuplje.

...
 
Država počela da štiti mlekare - izvor blic.rs

Prema prvim podacima, zbog primene Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju (SSP) poslednjih nekoliko meseci uvoz mleka i mlečnih proizvoda skočio je šest odsto.
Prelevmani, tj. uvozne takse koje se kreću od 15 do 20 dinara po litru, tj. kilogramu, važiće do kraja godine.



Od 1. aprila povećan je izvoz evropskih proizvođača mleka i proizvoda od mleka na sva tržišta. U zemljama EU je, naime, ukinuta kvota kojom se ograničava proizvodnja mleka i mlečnih proizvoda.

Vlada je o povećanom uvozu mleka i proizvoda od mleka obavestila nadležne u Evropskoj komisiji, ali zasad nije poznato da li je zvanični Brisel prihvatio argumente i dokaze Beograda da je na našem tržištu došlo do povećanog uvoza mleka i proizvoda od mleka.
 
Jedemo GMO a da i ne znamo, pogledajte u kojim gradovima i namirnicama je pronađen - izvor blic.rs

Zabranjenu i, po mnogim mišljenjima, štetnu genetski modifikovanu soju građanima Srbije prošle godine pokušalo je da podvali bar 27 seljaka, 12 iz Mačve i 15 iz Vojvodine.

Ovde su inspektori pronašli GMO:


  • VOJVODINA: Ruma, Kać, Popinac, Vašica, Jazak, Vrdnik, Prigrevica, Apatin, Bačka Palanka, Lug, Susek, Žabar, Koroman
  • MAČVA: Slepčević, Bogatić, Varna, Maovi, Čokešina, Milina, Metković, Crne Bare, Sovljak, Lešnica, Banovo Polje

Genetičar sa Poljoprivrednog fakulteta u Novom Sadu Miodrag Dimitrijević kaže za “Blic” da direktno unošenje GM hrane ne može da dovede do poremećaja u organizmu odmah, ali da posledice postoje.

- Analize nekoliko autora su pokazale da GM namirnice izazivaju sterilnost, da su kancerogene, izazivaju srčane probleme... To se, međutim, ne dešava odmah, oštećenja nastaju kroz određeni vremenski period - tvrdi Dimitrijević.


Nenad Milojević iz Fitosanitarne inspekcije kaže da je soja sa parcela na kojima je utvrđeno prisustvo GMO uništena.
- Protiv svih vlasnika ili korisnika parcela podnete su prekršajne prijave, a kazne su do 60.000 dinara - rekao je Milojević za “Blic”.


...
 

U toj emisiji sam trebao ja gostovati ali sam imao neki problem kuci pa nisam stigao otici.Kresoja je otisao da me zameni a on covek nije bas recit.Dobar domacin i covek ali nije za te 'prljave' stvari.Uros me je zvao par puta tako da cu u skorije vreme reci i ja par o dolasku Tenisa.
Zamolio bih sva udruzenja koja organizuju sastanke na nivoima lokalnih samouprava da me obaveste kako bi iz Opstine Secanj mogli doci i pruziti Vam podrsku.
 
I danas kod Urosa kratka konstatacija da na sastanku cetiri udruzenja i ljudi iz ministarstva nije postignut napredak u vezi Tenisa.
 
Nitice biti postignut dogovor. Ko da gledam nas iz opstine Backa Palanka od pre 2. godine. Fali jos malo da protestuju i pokusaju da ih blokiraju, a onda se nadje jedan koji je vec tu medju vama da sve to razvodnji umiri i na vrlo mudar nacin ucini nemogucim. Ostaje nam da se nadamo, kako vama u Banatu, tako nama ovde u Backoj da ce se za neko razumno vreme promenuti vlast u Bg. koja bi mogla da ima razumevanja i za nas. Ovako da znate da samo ne trosite snagu uzalud jer tu nije rec o nikakavim arapima, nemcima itd. vec o "premijerovim ljudima" koji trenutno vladaju u oblasti agrara.
Mada ja im svima porucujem onaj stih iz pesme Zabranjenog pusenja, "Gile sampion".
 
Nazad
Vrh