Vesti i obaveštenja

Сојина сачма и треба да буде скуплја од соје . ( не дупло а и није толко).
Koliko se secam, prosle jeseni je viktoria davala za 1kg soje 0,7 ili 0,8kg sojine sacme. Po tome je sacma skuplja 20-25%. Malo mi nelogicno da bude taj odnos ako je sacma duplo skuplja od soje(ne znam tacnu cenu s. sacme jer je ne kupujem), osim ako sacma nije od fifike.
 
U proizvodnji sojinog griza,pogace i sacme,dobar deo u ceni igra struja.Cena struje skace,a cena soje pada.Dolazimo do toga da je pomenutih 20 % na 38 dinara ne moze da pokrije utrosenu struju.Pisem grubo.Koji dinar tamo vamo.Na zalost sa tim procentom ce opstati samo oni sto muljaju i svasta trpaju u soju.Oni koji rade posteno nemaju nikakvu zaradu7.Naravno da nije isto 20% na 70 i na 38 dinara,a pride cena struje skace.
 
Сојина сачма и треба да буде скуплја од соје . ( не дупло а и није толко).
Pogledaj malo Cikasku berzu i videces da je soj. zrno uvek skuplje od sacme za 30-40$/t ,berza Minepolis je razlika manje izrazena, ali je ipak ima u znatnoj meri....
 
Poslednja izmena:
Kinezi bas strogi i streljaju za takve stvari,a mi se cudimo za nase svercere i uvoznike,kojima nesmu ni inicijali da se objave.:haha:
 
Prosto skuplja je jer ima više proteina nego soja . Masnoće su manje tražene i hrana za svinje recimo je kvalitetnija od sačme nego od prženog cijelog zrna.
 
Prosto skuplja je jer ima više proteina nego soja . Masnoće su manje tražene i hrana za svinje recimo je kvalitetnija od sačme nego od prženog cijelog zrna.
Soja se i sejala zbog ulja.Sacma je bila nus proizvod.Danas je doslo do promene i nus proizvod biva trazeniji od samog proizvoda tj ulja.:osmeh: Ista situacija je sa zitom i stocnim brasnom.Stocno je bilo nus proizvod,a danas uslovljavaju sa kolicinom podignutog stocnog.Moras da podizes i brasno.:haha:
 
Peet neznam kako ti razmisljas i sa cime, ali ta eu kad naredi to se mora uvesti , a o toj soji sto pricas dali znas da je samo kod nas sojina sacma duplo skuplja od soje, sto se tice osvrta oko sebe izgleda da nisi bio nigde dalje od Alibunara jer da si bio imao bi informacije da je ovakva situacija sa pol proizvodima ista i u Hr i BH a ko to diktira?


I ja se isto pitam za neke kao ti sta nosite iznad ramena kad vise nista ne vidite ispravno pa cak ni to zasto je kod nas naj jeftinija soja a najskuplja sojna sacma. Sigurno je neka naredba od Evropljana da samo kod nas bude cena soje 36 din a svuda okolo do 44 din. Razmisli malo ako imas cime u cijem dvoristu smrdi!
A sto se tice informacija o poljo proizvodima, zalosno je to sto kazes da je ista situacija i u BiH i Hr ista kao kod nas. Procitaj koliko ce Hrvati, Rumuni, Bugari ... dobiti subvencije od strane EU za ha soje. A sta mi imamo? Tajkune koji imaju slobodu formiranja cena!
Jel tebi dobro ili drugima kad stalno nesto pljujete po toj EU a da nije takve politike (pa makar je vodili i ovi ne sa dva nego sa vise lica) mi bi bankrotirali za mesec dana!
Ne bi nas ni 10 putina izvuklo od toga jer taj gleda iskljucivo svoj dzep a ostatak drzavljana crkavaju od gladi!
 
Ko jos voli eu?
Pogledajte malo do cega su dovedeni Rumuni i Bugari. Industrija je unistena gore od nase, poljoprivredu necu ni pominjati.
Koliko cujem sada ce im eu podici produktivnost sa dobrim subvencijama. :haha:

Kazu da je zdravo smejati se u kasne sate. :haha:
 
Ko jos voli eu?
Pogledajte malo do cega su dovedeni Rumuni i Bugari. Industrija je unistena gore od nase, poljoprivredu necu ni pominjati.
Koliko cujem sada ce im eu podici produktivnost sa dobrim subvencijama. :haha:

Kazu da je zdravo smejati se u kasne sate. :haha:
Moram priznati da si u pravu.Gledam Rumune svaki dan.Pocinje da mi lice kao kad su bili pod Causeskom.I tamo iznikle velike gazde koji rade hiljada hektara(bivsi carinici,policajci...)a ostali doslovce sirotinja.Nema posla nema nicega....
 
Dakle ipak bi najbolje po nas bilo da opet uvedu vizni rezim i da sve komsije sazidaju zidove duz granice.
Kako stvari stoje nekima je sav ostali svet lud a mi smo dragoceni dragulj.
Eh, da nas i neki drugi tako vide gde bi nam kraj bio.
 
Nije uopšte stvar da li hoćemo ili nećemo u eu, jednostavno moramo jer smo okruženi sa eu. Samo je pitanje pod kojim uslovima, i o tome se pregovara, cenjka...

Celo jutro čitam o korupciji u usa, čisto da ne pomislite da je samo kod nas tako kako jeste:)
Par interesantnih linkova, za dokone:

https://www.popularresistance.org/almost-200-million-donated-to-representatives-to-pass-tpa/
http://www.mcfn.org/press.php?prId=225
http://maplight.org/us-congress/bil...+From+Interest+Groupsbr+/That+Supported&party
 
Ostatak sveta i jeste prava sodoma i gomora,samo dublje malo zagrebati ispod te kore i vidi se sva njihova izopačenost i izvitoperenost.Kad si unakažen i prljav smeta ti onaj čistitji od tebe , zato nam i guraju njihov prljavež da postanemo kao i oni...
 
A što se tiče zida koji spominju kod Mađara, to je zato što volimo da gledamo kod komšije šta ima. Ne samo mi nego nas bombarduju sa televizije i novina sa time. Međutim od tolikog gledanja šta ima kod komšija, ne stignema da vidimo svoje dvorište a kamo li da pomislimo kako da rešimo problem azilanata kod nas.

@ radoslav78z

Pogledaj emisiju "Parovi" čisto da shvatiš koliko smo čisti ovde. Ovde ima nas poštenog sveta, ali ima i budala. Svugde ima poštenog sveta i ima budala.
 
Novii "Parovi" i svi ti ostali rijaliti su upravo onaj prljavež što nam guraju ,na nama je da li ćemo to prihvatiti ili ne.Mene lično niko ne može naterati da se trujem sa takvim nečim to je stvar ličnog izbora koju nam je Bog podario kao ljudima..."Ne možete služiti Bogu i mamonu"
 
Sve nam to dolazi sa zapada.Pocev od prava deteta.Zbog neke budale koja je zlostavljala svoje dete,sad na svoje ne smes da podviknes,a kamoli da ga vaspitno udaris.Onog sadistu bih pride obesio,al nemam licno nista protiv za dosadasnje vaspitanje,kroz koje smo mi i nasi preci prolazili.Prosvetni radnici nemaju nikakva prava u vaspitanju dece.Tako ce nam i biti vaspitani.Crtani filmovi su puni krvi i nasilja.Deca nam gledaju kojekakve parove i bratove.Gej parade su pod moranje.Paradiranje ima za cilj da privuce sto vise nase dece u svoje redove.Ono sto je onomad pobedilo na evroviziji je IN.Sudbina kuceta lutalice je bitnija od sudbine nase dece.Ulice su nam pune opasnih lutalica.Decu moram da pratim zbog tih kerustina.Jbg zasticena vrsta.Manja je kazna da udaris coveka,nego psa.Od kako nam postoje drustva za zastitu potrosaca,jedemo iskljucivo djubrad.Uvozimo pod moranje i sto nam manje treba i sto nam uopste ne treba itd itd.Sve nam to dolazi sa IN zapada.Nekad je bila parola bolje grob nego rob.Danas mislim da je bolje zid,nego takav napredak.Naravno ako smo vernici i ako ne zelimo pakt sa djavolom.
 
Nazad
Vrh