Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Zašto su bušene rupe na drugoj polovini cijevi?
 
Zašto su bušene rupe na drugoj polovini cijevi?


To nije polovina cjevi to cjela cjev na koju se spoji polovina koja nosi igle. Igle se poklapaju sa tim rupama da bi sve moglo uredno da funkcionira.
Kako prekidam vakum sasvim jednostavno. Cjev na početku nije ničim začepljena samo stavim dlan i eto vakuma kad puštam sjemenke samo maknem dlan a usisivač stalno radi. Jednostavno da ne može jednostavnije.

2s9owuo.jpg
[/IMG]
9zx2rt.jpg
[/IMG]
14dj95z.jpg
[/IMG]
 
Pozdrav svima, pratim temu neko vreme već pa da se uključim. Imam zasađeno 1ha graška ozimog, posle njega je u planu rasad paprike da ide na njivu u maju mesecu. Zanima me gde je iz vašeg iskustva najkvalitetnije seme? Rasad bih pravio sam, još sam u dilemi da li plastenikom ili u tople leje.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Pozdrav svima, pratim temu neko vreme već pa da se uključim. Imam zasađeno 1ha graška ozimog, posle njega je u planu rasad paprike da ide na njivu u maju mesecu. Zanima me gde je iz vašeg iskustva najkvalitetnije seme? Rasad bih pravio sam, još sam u dilemi da li plastenikom ili u tople leje.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
Plasteink ,setva polovinom marta meseca,za rasadjivanje stize polovinom maja meseca:ppozdrav:
 
Postovani, da'l moze neki savet...jel na te sorte paprike na otvorenom zakidatr zaperke.Pazi hektar paprika, to kad bi se zakidalo pa to je posao da riknes. Predpostavljam da ne zakidate, e sad kako je sa plodovima, sto vise to je sitniji, jel skidate cvetove. Predpostavljam da ne stavljate ni spalir. Pa ako moze neko iskusniji malo da mi objasni. Radio sam prosle godine kaptur i bobitu napolju, na foliji na 20ari, stavljo spalir i zakidao zaperke. Plodova pun kofer, al svi bili sitni. Radio bih slonovo uvo, eventulano neku baburu, probao bi i nesto belog uva. Na foliji, kpk, rasad iz kontejnera...al ne bi spalir, pa kako to ide, koja je prica. Hvaa unapred
 
Postovani, da'l moze neki savet...jel na te sorte paprike na otvorenom zakidatr zaperke.Pazi hektar paprika, to kad bi se zakidalo pa to je posao da riknes. Predpostavljam da ne zakidate, e sad kako je sa plodovima, sto vise to je sitniji, jel skidate cvetove. Predpostavljam da ne stavljate ni spalir. Pa ako moze neko iskusniji malo da mi objasni. Radio sam prosle godine kaptur i bobitu napolju, na foliji na 20ari, stavljo spalir i zakidao zaperke. Plodova pun kofer, al svi bili sitni. Radio bih slonovo uvo, eventulano neku baburu, probao bi i nesto belog uva. Na foliji, kpk, rasad iz kontejnera...al ne bi spalir, pa kako to ide, koja je prica. Hvaa unapred
Ne skidas zaperke ne skidas cvetove tj plodove, sta je visak sam koren odbaci, samo dobar rasad, dobra hrana i redovno prskanje (preventivno) i nemas brige.

Sent from my SM-C5010 using Tapatalk
 
Postovani, da'l moze neki savet...jel na te sorte paprike na otvorenom zakidatr zaperke.Pazi hektar paprika, to kad bi se zakidalo pa to je posao da riknes. Predpostavljam da ne zakidate, e sad kako je sa plodovima, sto vise to je sitniji, jel skidate cvetove. Predpostavljam da ne stavljate ni spalir. Pa ako moze neko iskusniji malo da mi objasni. Radio sam prosle godine kaptur i bobitu napolju, na foliji na 20ari, stavljo spalir i zakidao zaperke. Plodova pun kofer, al svi bili sitni. Radio bih slonovo uvo, eventulano neku baburu, probao bi i nesto belog uva. Na foliji, kpk, rasad iz kontejnera...al ne bi spalir, pa kako to ide, koja je prica. Hvaa unapred
javi se u inbox za pitanja:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh